Shore Jigi

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
Anze
Posts: 179
Joined: 04 Aug 2010, 18:07
Location: Krško

Re: Shore Jigi

Post by Anze »

Mja, malo se spogledujem z nabavo taprave opreme. Monster bite ima res veliko izbiro, nekaj ima tudi maguro... Težko najti, oz. težko izbrati :)
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Shore Jigi

Post by kr'en »

Aha wrote: 28 Feb 2018, 18:22 Človek se kar zgubi med vsemi stvarmi... Skoraj "prevelika" izbira :lol:

Je velika izbira ja, če ne kar največja, pa še zmeraj kdo pride s stavkom: "A tega pa nimate?" :mrgreen:
Image
User avatar
Langarion
Posts: 50
Joined: 18 Sep 2017, 23:46
Location: Ljubljana

Re: Shore Jigi

Post by Langarion »

Jaz sem letos kupil vse v monsterbite. Komplet za sj in komplet za spining. In lahko samo pohvalim... tudi glede nasvetov okoli jigov, spin vab in silikonov...

Prvi ribolov po nakupu spin opreme je padel brancin ;) ...

Shore jig opremo moram pa še krstit z ulovom...
salesky
Posts: 23
Joined: 26 Feb 2018, 10:17
Contact:

Re: Shore Jigi

Post by salesky »

Langarion wrote: 28 Feb 2018, 18:46 Jaz sem letos kupil vse v monsterbite. Komplet za sj in komplet za spining. In lahko samo pohvalim... tudi glede nasvetov okoli jigov, spin vab in silikonov...

Prvi ribolov po nakupu spin opreme je padel brancin ;) ...

Shore jig opremo moram pa še krstit z ulovom...
Bi lahko dal kaj linkov kaj si nabavil za spin in kaj za jig? Lahko tudi na zasebno.
User avatar
Langarion
Posts: 50
Joined: 18 Sep 2017, 23:46
Location: Ljubljana

Re: Shore Jigi

Post by Langarion »

Evo takole...

Za sj:

Hart bloody shore 20-80g palica
Daiwa BG 4500 rolo
Pletenica j-braid pe 2
Jig MC jigpara


Za spin:

Major craft firstcast fcs-962ML 10-30g palica
Daiwa exceler 3000 rola
J-brad pe 1
Vobler Dtd gavun 110

Lp
User avatar
SuperB
Posts: 164
Joined: 16 Oct 2017, 09:46

Re: Shore Jigi

Post by SuperB »

Fantje, a lahko kdo napiše, kako bi on namontiral assiste na jige? Odločil sem se da bom po večini vse jige poparil z assisti (sedaj mi je zmanjkalo splitov in hookov, moram še kupit.) Ampak zanima me predvsem, če so velikosti trnkov in dolžine vrvic ustrezne glede na jige.

Hvala :omfg: 8-)

Image

P.S. Tisti ki so v horizontali so kitajski jigi. :oops:
-broken HART- episode 2.
User avatar
barnes308
Posts: 127
Joined: 10 Aug 2015, 13:25
Location: Gorenc pr´ Lublan

Re: Shore Jigi

Post by barnes308 »

Evo sem si zadal en novoletni iziv, da izdelam sam večje in lažje jige za mojo palico MC SKYROAD SKR-962MH 2.89m, 40-80g. Ker sem omejen z težo jig-ov in mi na tej palici najbolj odgovarja teža tam okrog 60 g sem za začetek izbral medenino namesto Pb-ja ali cinka. Jig je kopija Tissota I in je dolžine 180 mm sedaj teže 70 g še malo dodelave in bo na 65 g kar mi pa čisto ustreza. Evo mal slik kako zgleda do sedaj.
Image
Image
Image
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Shore Jigi

Post by zmešan »

:ojej: tole bo hitro zeleno.Predlagam ti, da narediš zlitino 70%kositra in 30%svinca in uliješ v kalup.Seveda manj ko je svinca lažji je jig a tudi bolj tog.Sam sem eksperimentiral in imamkar nekaj jigov iste velikosti a različnih tež.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
barnes308
Posts: 127
Joined: 10 Aug 2015, 13:25
Location: Gorenc pr´ Lublan

Re: Shore Jigi

Post by barnes308 »

Zmešan nič bat glede volka, procedura je taka: 1x epoksi, hot stamp folija, 1x epoksi, barvanje in zadnji epoksi. Naprej mam bolj v mislih aluminij. Ne bo pa to proizvodnja ampak bolj zabijanje zimskega časa :lol: .
Pol bomo pa videl kako se bo pa obneslo.
Lp
User avatar
Ramalak
Posts: 110
Joined: 05 Mar 2017, 23:34
Location: Solkan

Re: Shore Jigi

Post by Ramalak »

Homemade jig; Đoni je prelisičil enga šnjura na tak jig...


Image
Post Reply