hitrost vijačenja

Shore jigging in spinning z obale
Post Reply
tian
Posts: 81
Joined: 28 Jun 2010, 18:49

hitrost vijačenja

Post by tian »

Nikjer nisem zaslediu teme o hitrosti vijačenja predvsem za lov z obale. Na šnjura je priporočljiva počasnejša vleka, na brancina pa baje hitra, pa me zanima kaj pravite vi glede na izkušnje
jero.k
Posts: 85
Joined: 23 Sep 2009, 12:01
Location: Ljubljana

Re: hitrost vijačenja

Post by jero.k »

Vlečeš po občutku ;)
Če hočeš večjo globino počasi če manjšo hitro!
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: hitrost vijačenja

Post by robar4 »

odvisno od voblerja!
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: hitrost vijačenja

Post by tinker »

Odvisno od lastnosti umetne vabe (žlice se vleče hitro, voblerje počasneje, silikonce najpočasneje)
Odvisno od konfiguracije obale
Odvisno od lastnosti role
.
.
.
Skratka precej stvari, sam največ lovim z žlicami (70%) in voblerji (30%). Žlice navijam hitro enakomerno, voblerje pa različno, včasij enakomerno (hitro/počasi), včasih s sunki (jerkanje), včasih stop-go...mešanica. Malo kombiniram. Največkrat pa sem ujel z enakomernim navijanem...probaj različne hitrosti, ko dobiš hitrost, ki voblerju najbolj "paše" se to občuti na špici palice, ta začne nežno vibrirati...
tian
Posts: 81
Joined: 28 Jun 2010, 18:49

Re: hitrost vijačenja

Post by tian »

nismo se najbolš razumel zanima me kako hitro vlečete vabo ko lovite brancine, iglice, ušate, šnjure, ... ker določene ribe rajši napadejo hitropremikajoče vabe določene pa počasnejše
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: hitrost vijačenja

Post by tinker »

tian wrote:nismo se najbolš razumel zanima me kako hitro vlečete vabo ko lovite brancine, iglice, ušate, šnjure, ... ker določene ribe rajši napadejo hitropremikajoče vabe določene pa počasnejše
iglice, ušate - hitro
brancin - vse kombinacije
Post Reply