Spin na lico

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Spin na lico

Post by Đony »

Naj podam mojo izkušnjo, v sredo sem se vozil s mojo "barko" po taljanskem morju, pa se ni prav nič dogajalo, pa sem se dal na obalo in premetaval bombardo z koreanom pa se obesi gor en brancinčk od 15 dek. Pa se spomnim na sliko , ko je en tip ulovu veliikegaa brancina z malim kot vabo-seveda na panulo. Pa iz dolgčasa pripnem na spinarco trnka 2/0 ga zapičim brancinčku v tazadnjo in ga spustim naj gre po svoje, saj ne bo nič kot po navadi, si rečem, ko odvleče dovolj špage cca100m zaprem mašinco, odvijem zavoro in palico odložim na odlagališče za palice na moji "barki", ki je parkirana na obali.
Malo posedim poleg in gledam špico ,ki se malo premika , ko brancinček malo potegne in se premika proti obali v cca pol metrsko vodo.
Ura 11 ,začnem pospravljat opremo, takrat pa BUMMMM!!! zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzZZZZZZZZZzzzzzzzzzzz rola pop.... palca zvita , da jo komaj uzamem iz naslona, zatisnem malo zavoro, ono vleče, grem v vodo za njo, zavijam rolo, ker je špaga šla proti koncu, zavijam še močneje zavoro (imel sem eno staro opremo, ki je ni škoda če pade v morje iz moje "barke", a ono kar odvija kljub temu, da sem zavoro imel zavito skoraj do konca, takrat se spomnim, da imam telefon za vratom in aktiviram kamero( če bo kaj videt, za spomin, ker sem vedel ,da ne bo zdržalo) po tistem je še par sekund vleklo in pok-konec vsega :smrk:
Na moje presenečenje je vsa oprema, kljub veliki obremenitvi zdržala precvikala - pregriznilo je predvez.
Sprva sm mislil, da je kaka strelka imela pohod, med tem ,ko sem začel pripravljat bolj resno opremo in zajlice, slišim za menoj ,cca 7-8 m, čofotanje, pomislim na galebe ,ki so leteli tam okoli- se obrnem in zagledam cca 10-12 cm veliko plavut lice ,ki rauba na ciplja spet v pol metra vode ...
Seveda potem sem ulovil še enega merskega brancinčka, ga opremil z dvema trkoma in zajlico in spustil v tok in namesto it domou še dve ure užival na soncu:) , po tem ga snamem iz trkou in on veselo odplava .
To lih toliko na kratko, da veste ,da ČE SI ZA VODO JE VSE MOGOČE!!! :aaa:
Tisto lice ,ki sem videl je bilo 5++ in po mojem kar sem mel na špagi tudi, pa me zanima kaj vi lice lovite z zajlico ali samo 0.5 - 0.6 florkarbon, jaz sem imel 0.25( za brankeca bi moralo zadostovat :) )
Drugi dan sem šel spet pogledat tja, a bracinčki in cipli niso hoteli sodelovat, samo oradice so se žrtvovale, a brez uspeha, sem pa spet videl raub ko je cipelj od cca pol metra dobesedno glisiral po gladini vse do valobrana, ker mu je nekaj sledilo....
PS. video ni za javno uporabo ker po15 s snemanja(vse skupaj sem jo imel na palici cc1-2minute) utrže in sliši se samo še ......=)
LP
User avatar
tinker
Posts: 4056
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Spin na lico

Post by tinker »

Jao Đony....sem se fejst ustrašil. Challenge si že zmagal, dost bo :bwahaha: .
No potem me je pa vaba - živak pomirila in prsti so se nehali trest. Glej, primerna oprema in primerno velik površinec. Majko milaaaa, pa boš spet zmagal Challenge.

Lepo doživetje !
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Spin na lico

Post by Đony »

Ne spinam, ne jigam več ,ker se bojim, da se mi spet kaj obesi gor :bwahaha: :bwahaha: :bwahaha:
Izkušnja pa je bila.... kot zate tista tuna =)
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Spin na lico

Post by albacore »

:fish: Najbrž ni bila Lica, ker nima zob in ne pregrizne predvrvice. Zgodi se edino v kolikor je kratek predvez da ga s trupom pri obračanju prereže , drugače je pa 0,5 mmm - 0,6 mm čist dovolj za lico, kajti z debelejšo predvrvico težko vodiš kako vabo pri spinu
.......... LP
Image
User avatar
peškador
Posts: 502
Joined: 16 Aug 2017, 15:36
Location: Šangrila

Re: Spin na lico

Post by peškador »

Bravo đoni,to pa je bil adrenalin si predstavljam.
Drugič boš moral pa zaplavat za njo :yeah:
L.P. Sebastian
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Spin na lico

Post by Đony »

peškador wrote: 10 Aug 2018, 13:10 Bravo đoni,to pa je bil adrenalin si predstavljam.
Drugič boš moral pa zaplavat za njo :yeah:
sem bil do popka v vodi, če bi bil na mojem srf-barki, bi bil že v Strunjanu zdaj :bwahaha:
albacore wrote: 10 Aug 2018, 12:39 :fish: Najbrž ni bila Lica, ker nima zob in ne pregrizne predvrvice. Zgodi se edino v kolikor je kratek predvez da ga s trupom pri obračanju prereže , drugače je pa 0,5 mmm - 0,6 mm čist dovolj za lico, kajti z debelejšo predvrvico težko vodiš kako vabo pri spinu
Kaj je vleklo nisem videl, ma glede na kar sem videl za hrbtom in da ni takoj pregriznila(strelka) sumim na njo. Kot sem napisal ,sem pa imel tudi tanek predvez, tako,da.... pa drugič in tretjič in ...
moram si nabavit 0.55 predvrvico, saj smo optimisti ribiči =)
User avatar
izi3
Posts: 322
Joined: 21 Jul 2013, 09:44
Location: Tržič

Re: Spin na lico

Post by izi3 »

Pripoved pa pol :yeah: super!
Jaz sem letos v aprilu lovil lignje pri svetilniku v Bernardinu, ko je 10 metrov stran od mene, kjer barke lahko vstopajo v bernardinsko pristanišče v sklopu hotela začela lica eno minutni pohod ne vem nad čem ampak odlično doživetje. Po drugi strani mi je pa bilo žal da nisem imel voblerjev sabo. Od letos naprej, ko grem za Kalamari so vedno voblerji zraven. Edino, kar bi lahko Đony lahko svetoval glede na izkušnjo z ugorjem, kako bi lahko lico obvladal z egi palco ? :rofl: malo za šalo malo za res... :)
Tikotoko
Posts: 76
Joined: 30 Apr 2018, 23:48

Re: Spin na lico

Post by Tikotoko »

lp. Sprašujem se ali se lico lovi tudi v mrak ter noč? ali je bol jutranja riba
hoba123
Posts: 52
Joined: 01 May 2016, 14:39

Re: Spin na lico

Post by hoba123 »

Pri meni se najboljše lovijo zjutraj okoli 10ure in po poletnem času okoli 4 ure popoldan.Ali pa tik preden sonce zaide. Zgodaj zjutraj se nikoli nisem dobro lice loviu dosti boljse cez dan.
Peter
Posts: 205
Joined: 07 Nov 2017, 12:43

Re: Spin na lico

Post by Peter »

Ja niso jutranji tip.
Jaz sem dobil 1no ob 10:30 in 2go ob 18 uri po poletnem času.
Raubajo pa tudi ob 12-13uri in to 10 m od kopalcev.
Lp Peter
Post Reply