[URADNO] Spin 'n' Jig challenge 2018

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
Rdečko
Posts: 120
Joined: 04 Apr 2016, 08:31
Location: Trst

Re: [URADNO] Spin 'n' Jig challenge 2018

Post by Rdečko »

Datum: 3.11.2018 od 5.30 do 9.00(plima 6.45)
Lokacija: Milje
Palica: SavageGear Bushwhacker xlnt2 2,28m 3-18g
Rola: Daiwa RZ 3000
Vrvica: Daiwa JBraid x8 0,13
Predvez: P-Line CX 0,25
Vozel: Tony Penja
Vaba: Fiish CrazySandeel 100 5g
Ulov: Brancin 0,970kg + šnjur

Budilka ob 5.00 zazvoni in ob 5.30 sva z Glavonožcem na Miljskem "Lungomareju" . Lignjelovci se vrstijo na obali a kljub temu najdeva oba en prost kotiček iz katerega premetavat naše vabe.
Glavonožec natakne puščo na sponko, jaz pa CrazySandeela100. Takoj po par metih, nekaj(mislim Šnjur)ugrizne moj silikon, a na žalost se po par sekundah sne. Medtem se pred mano v vodi vrstijo razni raubi: iglice in girice skakajo iz vode kot nore in vsako toliko nekaj zaklofuta po morski površini. Seveda skušam usmerit mete kjer je raub, a se ne zgodi nič.
...nato vržem vabo v plitvino, kmalu vzporedno z obalo. Napad. Lep šnjurček je na kopnem. :omfg: Odkritosrčno povedano, sem si čakal manjšega brancina, ne pa šnjurja in sem ostal malo razočaran z ulovom a seveda kljub temu nadaljujem s premetavanjem.
Mine 15minut in vidim, da 3-4 girice skočijo iz vode na moji desni. Pod njimi so ene skale v vodi. Vržem vabo 10m v tisto smer in ko Sandi zaplava nad tistimi skalami. BOOOM BAAABY!! :aaa:
Branko za vogalom pridrvi in ga pogoltne. Tokrat ni šnjur :slin: . Pod mano se lep brancin bori in zviva kot kača. Glavonožec seveda priteče z mrežo, a ga en starček prehiti in mi zelo nerodno :ojej: pomaga spravit brankeca na suho.
Veselje neopisno!! Končno sem po 2letih spet ulovil brancina doma + sem se tudi letos vpisal v lestvico čallenđa. :yeah:
Ps: Lepa zahvala Glavonožcu za družbo in Peškadorju, ker mi je pred dnevi dal potrdilo, da je Sandi odlična vaba.
Tintarji 0. Delale so samo majhne sipe.


Image


Image


Image
Catch & Roštilj :fish:
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: [URADNO] Spin 'n' Jig challenge 2018

Post by peter167 »

Lokacija: Antenal, dež
Datum: 25.11.2018
Ulov: lica
Teža: 0.75kg
Vaba: MONSTER BITE METAL CASTING JIG 20G SILVER SARDA
Palica: MajorCraft Solpara Seabass SPS-902L (2.74mt, 7-23gr)
Rola: DAIWA NINJA 3000A
Vrvica: YGK GALIS G-SOUL X8 UPGRADE 200M #1
Predvrvica: YGK GALIS FC ULTRA ABSORBER INFINI SLIM&STRONG 30M 15,5LB, 0.289MM

Image

Image
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: [URADNO] Spin 'n' Jig challenge 2018

Post by tinker »

Challenge 2018 je zaključen!
Challenge samih presežkov, tako kot v ulovih, kot v udeležbi. Hvala vsem udeležencem in čestitke zmagovalcem.
Locked