Shore jigging _ update izkušenega borca

Shore jigging in spinning z obale
skols79
Posts: 176
Joined: 04 Sep 2013, 18:28
Location: Izola

Re: Shore jigging _ update izkušenega borca

Post by skols79 »

Pozdravljeni,
Vprašal bi kaj je bolj smiselna izbira glede palice za shore jigging. Gledal sem ali MJ Crostage 3rd generation (CRX-962MH/40g-80g) ali MJ Skyroad (SKR-962MH/40g-80g). Mnenja? Hvala!
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore jigging _ update izkušenega borca

Post by tinker »

Če cena ni omejitev, potem seveda Skyroad. Sam imam dva SKR modela in me v bistvu oba navdušujeta (1002H in 902M). SKR linija palic je MC res uspela, dobiva dobre kritike praktično v vseh review-ih. Po eni sezoni uporabe sem zelo zadovoljen in sta vredni svojega denarja.
skols79
Posts: 176
Joined: 04 Sep 2013, 18:28
Location: Izola

Re: Shore jigging _ update izkušenega borca

Post by skols79 »

MJ SKR naj BO!!! :rofl:
User avatar
febola
Posts: 605
Joined: 20 Jul 2012, 16:01

Re: Shore jigging _ update izkušenega borca

Post by febola »

Novi CRX uporablja enak blank kot SKR. Razlika je v opremi palce. Sam bi se odločil na podlagi cene. Če je razlika majhna potem sigurno SKR če pa je razlika očitna potem razmisli če odtehta ta denar za KR Fuji opremo. Hmmm verjetno bi se sam kr odločil za SKR (tudi rinke pomagajo pri boljši izkušnji s palico).
User avatar
riper
Posts: 79
Joined: 21 Jun 2017, 00:12

Re: Shore jigging _ update izkušenega borca

Post by riper »

jaz uporabljam MC Crostage CRK-962H 40-80 Shore Jigging palico v kombinaciji s Shimano Saragoso 6000 in je odlična zadeva ;)
zamot
Posts: 89
Joined: 27 Jun 2014, 21:02
Location: Radovljica

Re: Shore jigging _ update izkušenega borca

Post by zamot »

Sem imel letos, nekaj izgubljene opreme (jigi).Ponavadi zapel na prelomu terena.Ko se lomi globina,naprimer iz 40m proti recimo 20-25m.Kako ocenitev, kdaj je dovolj jiganja po dnu?Zaradi terena obale nisem imel, nekega pravega občutka, kje se lomi globina.Vem, da se to pač dogaja, ampak vse eno.
branevrankar
Posts: 114
Joined: 18 Aug 2017, 12:22

Re: Shore jigging _ update izkušenega borca

Post by branevrankar »

Zakaj pa ob zapetju ne nataknete maske in plavuti ter rešite vabo?

Vsaj jaz jo grem vedno iskat (Gorenjec jbg) :mrgreen:
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Shore jigging _ update izkušenega borca

Post by Đony »

Adrenalin ni samo če bom povleku 10 kg ribo ven, ampak je tudi a bom povleku 10€ vreden jig ven ...
Vse za veselje :rofl:
Če je jig na 30 m in već, ne vem će je tu junak , da ga gre iskat.
Lp
branevrankar
Posts: 114
Joined: 18 Aug 2017, 12:22

Re: Shore jigging _ update izkušenega borca

Post by branevrankar »

Dobro, do trideset ne grem, bom pa šel spomladi na tečaj apnee, pa bo tudi ta globina padla..

Trenutno sem na dvanajst in sw kakšen meter več. Ko si zrihtam kadilska pljuča, bo šlo pa se globje
zamot
Posts: 89
Joined: 27 Jun 2014, 21:02
Location: Radovljica

Re: Shore jigging _ update izkušenega borca

Post by zamot »

Globina 20+m.,si na ribolovu.Pomožnosti, še riba dela. Zaj de se , pejt potaplat.Pač, tej situaciji, se hočem izogniti.
Post Reply