Spin na strelko

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
Hud
Posts: 114
Joined: 01 Mar 2019, 18:07

Re: Spin na strelko

Post by Hud »

Danes sem probal ciljno na strelko. Vaba sandeel surf walker 180. V cca 15 min sem zataknil 2 ribi, vendar sta se mi obe pod nogami sneli. Sploh ena je bila res lepa, v minuti boja je bila več časa v zraku kot v vodi. ;) imam pa vprasanje glede pravilnega zatega in nastavitve zavore. Kaksen je pravilni zateg, ko cutimo, da je riba na drugi strani. Ali bi moral zavoro bolj popustiti, da riba lahko odplava in se zatakne še z drugim trojčkom?

Se eno vprasanje glede sandeela. Sam ga vodim tako, da vijuga levo desno po povrsini. Je to pravi nacin, ali je bolje samo konstantno navijanje? Kaksna hitrost je bolj primerna za strelko?

Hvala za pomoč.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Spin na strelko

Post by kr'en »

Vodenje je pravilno, zateg pa nikar popuščat. Za površnica, ga samo vodiš naprej dokler ne čutiš da je riba gor, potem pa še zategneš, težko je pa opisat kako močno to naredi. Plus zavoro moraš imeti tudi pravilno nastavljeno, ne sme biti popolnoma zategnjena, ne pa tudi toliko odtegnjena, da če ti riba prime, da takoj začne popuščat, ker potem se bo riba slabo pičila.

Je pa pri strelki problem, ker se toliko otepa in skače, da že zaradi tega rada pade s trnkov.
Image
User avatar
Hud
Posts: 114
Joined: 01 Mar 2019, 18:07

Re: Spin na strelko

Post by Hud »

Mmm ok hvala za odgovor. Vecjih napak pol ni blo narejenih, pac cakat naslednjo. Jutri je nov dan za nove izgube ;) ;)
User avatar
izi3
Posts: 322
Joined: 21 Jul 2013, 09:44
Location: Tržič

Re: Spin na strelko

Post by izi3 »

Jaz ti lahko edino lahko dam nasvet ali mnenje, ki sem se ga držal od nekaterih forumašev, ki imajo ogromno ribiških kilometrov za sabo. Penetracija single trnkov na voblerjih je bistveno boljša od trojčkov. Pozimi sem imel srečo v Rovinju, ko sem lovil strelke celo noč in lahko rečem, da od single trnkov ne odstopam. Prvič bolje prodre v ribja usta, naredi manjšo škodo ribi in tudi lažje je sneti ribo in jo vrniti nazaj v morje. :) pa srečno
xxman666
Posts: 60
Joined: 21 Jun 2016, 14:18

Re: Spin na strelko

Post by xxman666 »

Zivjo.

V cetrtek je pri nas praznik ...
Ima kdo voljo it v sredo zvecer/ponoci do Antenala pogledat, če so strelke kej lačne?
Fossil90
Posts: 18
Joined: 06 Jun 2018, 23:23

Re: Spin na strelko

Post by Fossil90 »

Za strelko aguglia evo needle fish pa si med otepanjem da še tist drug hook u škrge pa je pečena...
User avatar
Hud
Posts: 114
Joined: 01 Mar 2019, 18:07

Re: Spin na strelko

Post by Hud »

Neki bo treba narest. Danes spet 2 zgubljeni pod nogami. Za zacetek eno orng podmetalko. Danes se je nasel se celo en italijan, ki mi je pomagal s podmetalko, ki pa se je med dvigom zlomila.... no imam pa vsaj dokaz, ker mi itak vec noben ne vrjame ;)
Image
tetrix
Posts: 7
Joined: 23 Jan 2018, 11:06

Re: Spin na strelko

Post by tetrix »

Kaj pa okvirna lokacija, ce ni skrivnost. Jutri napadem s kolegom, Peroj in okolica... :fish:
branevrankar
Posts: 114
Joined: 18 Aug 2017, 12:22

Re: Spin na strelko

Post by branevrankar »

Hud wrote: 13 Aug 2019, 09:36 Neki bo treba narest. Danes spet 2 zgubljeni pod nogami. Za zacetek eno orng podmetalko. Danes se je nasel se celo en italijan, ki mi je pomagal s podmetalko, ki pa se je med dvigom zlomila.... no imam pa vsaj dokaz, ker mi itak vec noben ne vrjame ;)
Image
Podmetalka se hitro zlomi, ce se jo nepravilno dvigne. Ko je riba v podmetalki, jo vedno postavimo s stilom pokonci in potem dvignemo.
Ko sem zacel s krapolovom, sem pri tezjem krapu nepravilno dvignil in zlomil podmetalko. En izkuseni krapar ki je bil zraven pa me je pa po tistem poducil o pravilni uporabi. Sedaj imam ze par let isto podmetalko ;)
User avatar
peškador
Posts: 502
Joined: 16 Aug 2017, 15:36
Location: Šangrila

Re: Spin na strelko

Post by peškador »

Tako podrsane voblerje imam tudi jaz vendar to ni od zob strelke ampak od trojčkov.
Ti pa verjamem ,da se jih dosti sname,so se tudi meni lani,več kot polovica :ojej:
Op.sundeel surf walker je tudi meni dajal najbolše rezultate s strelkami,žal letos nisem zapel niti ene
L.P. Sebastian
Post Reply