Spin na strelko

Shore jigging in spinning z obale
Uporabniški avatar
Đony
Kraj: Krašowc

Re: Spin na strelko

Odgovor Napisal/-a Đony » 16 Jun 2016, 08:29

Čaw, nevem če postavljam vprašanje na pravem kraju in sicer kako lovite strelke na sardine. Samo zajlica ,trnk in stisnjeno z elastiko ali jo tudi malenkost obtežite ,da dalj leti .Pa na grunt se jo tudi lovi, drsni sistem, plovček ?
lp

Uporabniški avatar
CBB
Kraj: Horjul

Odgovor Napisal/-a CBB » 16 Jun 2016, 08:39

Đony napisal/-a:Čaw, nevem če postavljam vprašanje na pravem kraju in sicer kako lovite strelke na sardine. Samo zajlica ,trnk in stisnjeno z elastiko ali jo tudi malenkost obtežite ,da dalj leti .Pa na grunt se jo tudi lovi, drsni sistem, plovček ?
lp
Strelko se po mojih izkušnjah najbolje lovi na tehniko "a volo". Se pravi, sardela brez obtežitve in to je to. Sama vaba je dovolj težka, da leti daaaaleč:) Kar je pomembno pri vsem skupaj pa je montaža vabe, še posebeno ker imaš zajlico. Jaz sem do zdaj strelke resno lovil samo v plominu, pa nobene ujel, ker nisem imel zajle. Rezultat je bil, da sem ali izgubil samo vabo, ene 6-7x pa sem vezal vse na novo. Zanimivo pri strelki je tudi to, da vabo skoraj vedno napade od zadaj. Montaža sarele pa ponavadi poteka tako, da trnek tiči v glavi. Tako se mi je večkrat zgodilo, da sem čutil nežen poteg, zategnem.... ven povlečem samo kirurško odrezano glavo:)

Letos bo zadeva malo drugačna. Predvez za strelko bo narejena z zajlo, na dva trneka. Takole: https://www.youtube.com/watch?v=ITKrkH5cnxs. Kako se dobro natakne sardelo pa lahko vidiš tule https://www.youtube.com/watch?v=No1cPqMcEkM

Pa da vidmo... Zanimivo mi pa deluje tudi tale montaža same sardele https://www.youtube.com/watch?v=1noXguujEag

To je sicer bolj namenjeno brankecu in ostalim, ki se držijo pri dnu...

Uporabniški avatar
Đony
Kraj: Krašowc

Odgovor Napisal/-a Đony » 16 Jun 2016, 09:51

Hvala CBB bom poskušal v ponedeljek ,če bo vreme le dopuščalo. Upam da ne bo prevelika :bwahaha:

Twinman1979

Odgovor Napisal/-a Twinman1979 » 16 Jun 2016, 10:11

Moj lov na strelko je omejen na top water wabe 11 - 12,5cm do sedaj. V enem primeru pa tudi na res mini vibrico, kjer sem imel srečo, da ni pogoltnila cele vabe. Za top water vabo je po mojem najmanj krtično, da kaj prereže. Zahakla se vedno na zadnii trojček, redko na sprednjega in tudi pri krajši vabi ne pride do predveza. Sicer je preko kile še nism ujel, da bi bila nevarnost, da cela vaba zgine v gobec. Strelka hlasta in trojček faše v gobec ali pa tudi od strani. Manjše vabe, žlice, casting jigi ali srdela pa razumem, da grize FC. Top water vabo tudi vidno kontroliraš, pospešiš ko vidiš, da je v napadu in se na ta način izogneš temu, da pogoltne celo vabo.
Fishing relaxes me. It is like yoga except I still get to kill something.

Uporabniški avatar
CBB

Odgovor Napisal/-a CBB » 16 Jun 2016, 10:15

Twinman1979 napisal/-a:Moj lov na strelko je omejen na top water wabe 11 - 12,5cm do sedaj. V enem primeru pa tudi na res mini vibrico, kjer sem imel srečo, da ni pogoltnila cele vabe. Za top water vabo je po mojem najmanj krtično, da kaj prereže. Zahakla se vedno na zadnii trojček, redko na sprednjega in tudi pri krajši vabi ne pride do predveza. Sicer je preko kile še nism ujel, da bi bila nevarnost, da cela vaba zgine v gobec. Strelka hlasta in trojček faše v gobec ali pa tudi od strani. Manjše vabe, žlice, casting jigi ali srdela pa razumem, da grize FC. Top water vabo tudi vidno kontroliraš, pospešiš ko vidiš, da je v napadu in se na ta način izogneš temu, da pogoltne celo vabo.
Meni je usekala u Plominu na Sakura Naja 125. Sem jo zgubil, ko je zagledala podmetalko, prasica... Še bo prišel čas tut zanjo. Med WTD jo je pobrala od spodaj, samo zategnilo je:)

barnes308

Odgovor Napisal/-a barnes308 » 16 Jun 2016, 10:58

Ena fina varjanta za lovit strelke iz obale je tudi, da na surf casting opremo na koncu navežeš vodno kuglico nato cca. 2 m FC in zajlico in vabo. Vržeš not in vklopiš baitrunner ali odpreš rolo in čakaš, ko je pa zzzzzzzzzzz potem pa :aaa: . Namen mam pa probat letos na tak sistem: isto surf casting opremo na koncu FC in predvrvica za montažo iglice. Namontirat živo iglo in spustit v vodo na razdalji ~ 10 m od iglice pa namontirat balonček (otrokom sem jih že sunil) potem pa iglico spustit, da še malo zaplava in prklopit BR.

Uporabniški avatar
kr'en
The Boss
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a kr'en » 16 Jun 2016, 11:47

Fantje, tema je o spinu strelke. ;)

Uporabniški avatar
zmešan
Kraj: litija -zg.jarše

Odgovor Napisal/-a zmešan » 16 Jun 2016, 18:48

Ko smo že pri strelki me zanima jo je že kdo ujel na naši obali.
Don't drink water,because fish fuck in it.

Uporabniški avatar
tinker

Odgovor Napisal/-a tinker » 17 Jun 2016, 08:40

Slike so iz Novigrada :wtf:

Slika

Slika

Sem prepričan da so!
edin faktor, da jih ne bi bilo, je, da ni plena ali hrane za njih...

Uporabniški avatar
CBB

Odgovor Napisal/-a CBB » 17 Jun 2016, 08:52

zmešan napisal/-a:Ko smo že pri strelki me zanima jo je že kdo ujel na naši obali.
Ja. Na Joškotovem (FMK) profilu jih lahko tudi nekaj vidiš.

Odgovori