Spin na strelko

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
Hud
Posts: 114
Joined: 01 Mar 2019, 18:07

Re: Spin na strelko

Post by Hud »

Aha ima smisel, ampak podrsa pa se ko je riba gor, ker prej se ni nikol ;)
Se lokacija (lovil sem z obale):
Image
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Spin na strelko

Post by albacore »

Hud wrote: 13 Aug 2019, 09:36 Neki bo treba narest. Danes spet 2 zgubljeni pod nogami. Za zacetek eno orng podmetalko. Danes se je nasel se celo en italijan, ki mi je pomagal s podmetalko, ki pa se je med dvigom zlomila.... no imam pa vsaj dokaz, ker mi itak vec noben ne vrjame ;)
Image
Pust podmetalko in jo povleci ven, če ostane ostane drugače vrži ponovno in ko je gor imej skozi napeto špago, da ne otresa z glavo. Snemi jo dol s klešči, ker se kobaca in lahko kaj hitro imaš trojčke zapete na sebi skupaj s strelko. :yeah: Dobro je imet tudi s seboj nove klešče za cvikanje trojčkov, če se ti to zgodi .... :bwahaha: iz osebnih izkušenj nikoli več na strelke brez '' unior '' orodja

Image

Image
Last edited by albacore on 13 Aug 2019, 20:15, edited 1 time in total.
.......... LP
Image
User avatar
peškador
Posts: 502
Joined: 16 Aug 2017, 15:36
Location: Šangrila

Re: Spin na strelko

Post by peškador »

Meni so letos prišle prav klešče ,ki sem jih dobil za nagrado pri chalenđu, vprašte Skolsa79 :yeah:
Glede podmetalke pa tako,jaz sem lani sam eno strelko dvignu s podmetalko,rezultat: podmetalka je praktično neuporabna,ko se premetava v njej z voblerjem v ustih jo sam bog ne odplete brez rezanja :bwahaha:
L.P. Sebastian
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Spin na strelko

Post by albacore »

peškador wrote: 13 Aug 2019, 19:47 Meni so letos prišle prav klešče ,ki sem jih dobil za nagrado pri chalenđu, vprašte Skolsa79 :yeah:
Glede podmetalke pa tako,jaz sem lani sam eno strelko dvignu s podmetalko,rezultat: podmetalka je praktično neuporabna,ko se premetava v njej z voblerjem v ustih jo sam bog ne odplete brez rezanja :bwahaha:
:yeah:
.......... LP
Image
skols79
Posts: 176
Joined: 04 Sep 2013, 18:28
Location: Izola

Re: Spin na strelko

Post by skols79 »

Peškador... kako prav so prišle tiste klešče😅 pa še strelka ni bla...haha
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Spin na strelko

Post by CBB »

Fantje... za spin je treba met silikonsko podmetalko, ne kraparsko. Danes niso več tako drage... Drugače pa ... jaz sem ujel že kar nekaj strelk (pa izgubil tudi), pa tudi ena ni bila zapeta v gobec, vse so fasale trojčka z zunanje strani. To je razlog, da hudič velikokrat uide.
longcast
Posts: 221
Joined: 04 Nov 2014, 16:43
Location: Ljubljana

Re: Spin na strelko

Post by longcast »

Ne vem če je tole vprašanje na pravi temi, pa vseeno.

Zanima me kakšna je strelka za jest (recimo na žaru). Eni pravijo, da ni tako okusna riba, preveč suha, drugi, da je odlična, nekateri pravijo, da je dobra, ob predpogoju, da ji takoj po ulovu spustiš kri ... skratka ali mi lahko nekdo, ki ima sam izkušnje dejansko kakšna je ta riba po okusu, mogoče kako se jo dobro naredi? Jaz bi jo dal na žar pa ne vem če bi bila dobra ....

hvala.
User avatar
peškador
Posts: 502
Joined: 16 Aug 2017, 15:36
Location: Šangrila

Re: Spin na strelko

Post by peškador »

Je dobra,sam je preveč suha.
Z malo več olivnega olja rešiš problem
L.P. Sebastian
grozdje
Posts: 9
Joined: 02 Sep 2015, 15:14

Re: Spin na strelko

Post by grozdje »

Za pojesti je ni pa bog ve kaj :rofl: Če je mala dam kar celo na žar na koncu polijem z olivnim oljem. Če pa je velika jo pa sfiliram.
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Spin na strelko

Post by zmešan »

Meni je čudovita.Napol kuhana zelenjava z ribo in dišavnicami zavita v alu folijo za pol ure v pečico. Mmmmmmmmm
Don't drink water,because fish fuck in it.
Post Reply