Spin na strelko

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
peškador
Posts: 502
Joined: 16 Aug 2017, 15:36
Location: Šangrila

Re: Spin na strelko

Post by peškador »

Jaz imam za strelke fc 0,40 in sundeel surf walkerje obe verzije. Palica pa še vedno jasei aori 11-21g👍
L.P. Sebastian
Aha
Posts: 86
Joined: 17 Oct 2017, 11:32

Re: Spin na strelko

Post by Aha »

V soboto bil v Antenalu. Sem bil ze nekajkrat tam ampak takih strelk kot so bile zdaj se nisem videl. Komadi od 5 -7kg so se mirno setali okoli malega mostu, okoli njih pa kar nekaj 1- 3kg. Premetaval voblerje cca 6 -7 ur vendar nic od ulova. Zapodile so se za voblerjem vendar konkretnega griza ni bilo (dvakrat sicer napadle vobler saj so se poznale praske od zob). Uporabljal sem hart p.gasti 25g 165mm in yo-zuri minnow 130mm. Glede na to koliko jih je bilo bi pricakoval vsaj eno ampak ocitno niso bile lacne.

Tam je bil tudi nek nemec z sinom, ki je lovil na silikonske crve. Mali je vn potegnu 4 manjse cca 0.3 - 0.5kg strelke.
User avatar
peškador
Posts: 502
Joined: 16 Aug 2017, 15:36
Location: Šangrila

Re: Spin na strelko

Post by peškador »

Poskusi z sandeel surf walkerjem od savage gerja,pri meni najbol deluje.
Danes sem premetaval vse od jigov,silikonov,poperjev,duo realis in nič,čim sem dal gor surf walkerja,takoj prvi met se je tako zapodila v njega...je vlekla ko zmešana sem imel ena dva drila in en skok z vode,pol pa se je snela :grrr:
Je pa bil užitek po krajšem postu spet vlečt tako ribo :yeah:
L.P. Sebastian
Zalar
Posts: 31
Joined: 02 Aug 2018, 18:22

Re: Spin na strelko

Post by Zalar »

Pozdravljeni.
Danes sem šel spinat strelko. Na poziciji sem bil ob 04:30h...po nekaj metih sem opazil da se na drugi strani zaliva meče več strelk iz vode.. hitro v avto in na drugo stran zaliva...
Ob cca 5h sem začel premetavati voblerje po zalivu kjer se je v roku 2h ur metalo več strelk iz vode od 20-50m daleč od obale...
Lovil sem z različnimi površinci, različnimi poperji...preizkusil sem vse...metal v smeri strelk...metal čez njih...spreminjal hitrost navijanja...
BREZ USPEHA. Ni bilo niti prijema.... :unsure:

Ima kdo kašno pametno razlago kaj bi lahko bilo narobe ?
Morda kašen nasvet ?

Hvala vam in dober prijem :yeah:
vasko
Posts: 27
Joined: 07 Apr 2015, 09:07

Re: Spin na strelko

Post by vasko »

So se iz vode metali verjetno cipli v begu pred brancinom :?:
Zalar
Posts: 31
Joined: 02 Aug 2018, 18:22

Re: Spin na strelko

Post by Zalar »

Uf to so mogli bit pa 10kg+ "brancini" glede na to da so bli "ciplji" vsaj 3kg..
Sicer ne vem kako je pr vas...sam na 20m pa še ločim strelko od ciplja :bwahaha:

Ampak vseen hvala :yeah:

Za vse ostale pa...99,9 % so ble strelke...
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Spin na strelko

Post by tinker »

Zalar wrote: 26 Jun 2019, 18:16 Uf to so mogli bit pa 10kg+ "brancini" glede na to da so bli "ciplji" vsaj 3kg..
Sicer ne vem kako je pr vas...sam na 20m pa še ločim strelko od ciplja :bwahaha:
Za vse ostale pa...99,9 % so ble strelke...
Nikoli še nisem slišal, da bi se strelke metale iz vode. Se pa ciplji med igro. Zelo pogosto, sploh če je bonaca. Vsako skakanje iz vode še ni raub. Treba je ločit med igro rib in raubom.
Buhtel
Posts: 32
Joined: 20 Aug 2017, 15:42

Re: Spin na strelko

Post by Buhtel »

Strelke skačeko iz vode, kadar so ogrožene od druge ribe, pa tudi ko so na trnku...
User avatar
Hud
Posts: 114
Joined: 01 Mar 2019, 18:07

Re: Spin na strelko

Post by Hud »

Raub je takrat ko predator lovi ogroženo ribo al je kej bolj specifično? Se pravi če se gavuni mečejo iz vode, ko jih lovi lokarda lahko temu rečem raub? :roll:
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Spin na strelko

Post by kr'en »

Da
Image
Post Reply