Spin na strelko

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Spin na strelko

Post by funt »

Moje izkušnje s strelkam so sicer izključno iz panule v Istri ampak lahko potrdim Tinkerjova opažanja.
Lovim izključno na panulo. Teže od 0,5 do 4,5 kg najpogosteje med 1-1,5kg. Ko pridejo (junij-avgust) se ujame dobesedno vsak dan in to tudi po 10 kom v 2 urah.
Strelka se vedno zapenja zadaj ker v 99% napada od zadaj. V primeru žive igle to pomeni da kot s skalpelom odreže zadnjo 1/3 igle in ponavadi še laks debiline 0,50-0,80 :) in na koncu odplava. V drugem delu sezone je bila razlika ta da so jih odgriznile kirurško natančno tako da je vedno ostal le kljun :unsure: Enako je opaziti pri cipljih ki jim odgrizne rep da potem plutajo po zalivih.
Težavo smo rešili z zajlicami v dolžini igle in od takrat ni bilo niti 1 cvikanja, z laksom pred tem vsaka 2 ali 3 riba :)
Strelke se saj pri nas nekje do polovice avgusta držijo skupaj na istih mestih. Kasneje se razpasejo po celotni obali Kamenjaka in okoliških otokov. Manjši primerki do 1,5kg v večjih jatah, večje nad 1,5 kg praviloma po 2-4 primerki.Zanimivo je da z enako uspešnostjo skačejo na žive ali mrve iglice :)
Moje mnenje je, da debilina laksa nikakor ne bo rešila problema, saj odpili najkalitetenejše FC debeline 0,60 kot keks.
Drugo po mojih izkušnjah mislim da se ne zaganja več rib naenkrat na vabo, sem pa prepričan da je bilo nekaj cvikanj da je druga riba pregriznila laks pred ujeto ribo.
Glede napadanja vabe obstaja kar nekaj clipov ki lepo prikazujejo strelke v akciji - res odbita riba.
https://www.youtube.com/watch?v=YQhmf2kIP2o
https://www.youtube.com/watch?v=rrjhPtEovYM
V glavnem za lovit super riba, ki pa bo če bo šlo tako naprej močno spremenila ravnovesje in ekosistem v Jadranu.
Do strelk ni milosti :)

lp
Funt
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Spin na strelko

Post by tinker »

Do strelk ni milosti !

V ZDA (in tudi Italiji) so že 15 kg...
Image

V južnem Jadranu redno lovijo 5 kilašice...S svojo hiperreprodukcijo in agresivnostjo bodo dominirale ekosistemu. Naravnega sovražnika tukaj nimajo...

Mi športni ribiči bomo pa uživali, ker je res dobra športna riba.
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Spin na strelko

Post by zmešan »

Tako mimogrede,so se pri nas že kaj pojavile
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Spin na strelko

Post by tinker »

zmešan wrote: 08 Jun 2017, 12:55 Tako mimogrede,so se pri nas že kaj pojavile
Podvodnjaki pravijo, da so tudi že....
Glede na to, da je bližnja Istra (Umag, Novigrad...) bila lani preplavljena s strelkami, potem bodo v večjem številu kmalu tudi na naši obali.
Je pa treba vedeti, da je za veliko strelk potrebno veliko hrane...in jate se selijo za plenom.
Ne vem koliko veliko hrane lahko ponudi naša Obala (predvsem cipljev)...bodo pa sigurno.

P.S. Kar se tiče športnega ribolova, kolikor berem in kljub temu , da so pelagične ribe, ostajajo čez celo leto ob obali (npr. prezimujejo v Bakarskem zalivu)...in se jih lovi celo leto.
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Spin na strelko

Post by Đony »

V okolici Gradeža pri školkiščih in v kanalu reke Timave - Molfankon so , je včeraj povedal Vili iz Kolombota, se pravi , da tudi na naši obali naj bi bile. Jaz osebno iz obale jih nisem videl.
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Spin na strelko

Post by zmešan »

Cipljev je pri nas dovolj.
Don't drink water,because fish fuck in it.
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Spin na strelko

Post by blisk »

V Gradežu u kanalih so jih haklali celo zimo, V kanalih Timava se jih lovi kar precej, imaš tudi videe na youtubu. Lovijo se tudi na iglo od Devina do Trsta ...
_SilverArrow_
Posts: 258
Joined: 06 Aug 2014, 21:56

Re: Spin na strelko

Post by _SilverArrow_ »

Strelke so ja ampak pridejo in grejo, mores bit ob pravem trenutku pac tam in ne vsak dan vsake tolk pridejo.
JaTo
Posts: 257
Joined: 04 Oct 2012, 10:34
Location: Postojna

Re: Spin na strelko

Post by JaTo »

V petek sem bil prvič v Plominu na ribolovu. Ugotovil sem, da imam bistveno premalo površinskih vab. Rezultat tega so bile 4 izgubljene. Ribe pa nobene. :argh: Zraven mene so lovili domačini in sem opazil, da imajo (vsaj meni se je zdelo) enako vabo kot sem že opazil na Antenalu. Dolga je bila cca 15-20 cm, zgleda kot torpedo. Glede na to, da se v Plomin želim še vrniti, moram povečati zalogo površincev. Ciljna riba bo strelka. A mi lahko kdo predlaga kakšno vabo?

hvala.

lp

Jaka
vizzzi
Posts: 5
Joined: 04 Nov 2014, 16:46

Re: Spin na strelko

Post by vizzzi »

Jaz ti predlagam, da imaš v naboru tudi nekaj takega:
http://www.bassstoreitaly.com/Laboratorio-Aguglia-EVO
Post Reply