UL spinning

Shore jigging in spinning z obale
Odgovori
Uporabniški avatar
febola

Re: UL spinning

Odgovor Napisal/-a febola » 19 Dec 2016, 15:43

Hja Tinker zima je in namesto da bilovili zapravljamo. Pri SJ nimam kaj več kupit in zdej grem na kontra, UL stran. Itak spet toplo vodo odkrivamo ampak je to kar zanimivo (ker končno bo itak stella/exist in yb/daiwa/xesta palca).
Kaj pa ti? Te nič ne mika kaka 70g palčka ki ven dvigne kilsko ribo? Meni je poletni UL jigging čista poezija :slin:

Uporabniški avatar
CBB
Kraj: Horjul

Odgovor Napisal/-a CBB » 19 Dec 2016, 15:54

tinker napisal/-a:Kwa je zdej pobje...UL, pa to...namesto, da bi metali 100g na zubca, boste raje 4g na pirko....
Ne razumem :)

P.S. Razumem samo z vidika nabiranja surovin za ribjo juho (pirka, glavoč, šargec...)
Meni je prvi plan branko in ne zubi. Zakaj? Ker brankota lahko grem ujet v Koper ali pa strunjan. Moja YB se odlično, ne glede na to, če dam gor glisto na 3 gramski glavi, duotov Toto, ryuki.... ali pa Tide minnow 140 flyer.
Kako pa je z Zubotom pa sam veš. Da se ga ujet v Istri, lažje pa je na otokih. To pa je daleč, ni več ugodno, sploh pa če greš za en dan. Na prejšnjo UL sem ujel kar nekaj brankecov, lokard in podobne divjadi in UL me zeeeeeelo veseli.

Uporabniški avatar
CBB

Odgovor Napisal/-a CBB » 19 Dec 2016, 15:56

febola napisal/-a:Hja Tinker zima je in namesto da bilovili zapravljamo. Pri SJ nimam kaj več kupit in zdej grem na kontra, UL stran. Itak spet toplo vodo odkrivamo ampak je to kar zanimivo (ker končno bo itak stella/exist in yb/daiwa/xesta palca).
Kaj pa ti? Te nič ne mika kaka 70g palčka ki ven dvigne kilsko ribo? Meni je poletni UL jigging čista poezija :slin:
Kot sem že enkrat omenil, lahko pri meni vidiš, kako zgleda YB85TZ/2016 Vanquish 3000:)

Uporabniški avatar
tinker

Odgovor Napisal/-a tinker » 19 Dec 2016, 16:04

Fantje kapo dol - specializirate se. In tako je prav. Treba bit bolj lukav od lukavega brancina.

Jaz sem ravnkoar naročil eno košaro Megabass (Itovision, X120, FX90, Cutter 115) in Ima (Skimmer, Komomo Counter in Komomo SF) voblerjev...(Megabass občudujem zaradi nore specialiranosti fresh water vab :omg: , Ima mi je pa všeč, ker je taka mal posebna, ko Daiwa :omfg: )
Vse to na čast novi brancinarki MC Skyroad 7-23g, .....kar je zame že zelo UL kategorija :bwahaha: , Sky opremljen s Stradic FJ 4000 in PE1 špagco....

Summer spin fun.

Drugače pa mi ostane še medium spin komplet za "winnter spin" (Sportex cw 40g in Caldia 3520, PE 1.5)

In pa artelerija za zubota/gofa/blu runnerje....

Drugače pa se absolutno strinjam, kvaliteten spin komplet da dušo tud v Žusterni in povsod drugod, kvaliteten shore game komplet pa zaživi šele od Kamenjaka vzhodno in južno...najbolj pa zelo južno :jadranje: in pa pričakujem precejšnjo krepitev spin scene s poplavo strelk, škaramov, lampug, lic...pelagičnih selivk, ki prihajajo v Jadran v masah...

_SilverArrow_

Odgovor Napisal/-a _SilverArrow_ » 19 Dec 2016, 18:36

CBB prnes na srecanje ja da vidimo kako dela vanquish pa sprobas mojga certejta ceprav je tastarmodel :yeah:

Uporabniški avatar
CBB

Odgovor Napisal/-a CBB » 19 Dec 2016, 22:43

_SilverArrow_ napisal/-a:CBB prnes na srecanje ja da vidimo kako dela vanquish pa sprobas mojga certejta ceprav je tastarmodel :yeah:
Brez skrbi, bo z mano.

Uporabniški avatar
febola

Odgovor Napisal/-a febola » 20 Dec 2016, 13:23

Ni glih prava tema ampak CBB:
kako da si se odločil za Vanquish in ne za stello ker v finančnem smislu ni velike razlike. Teža?

Uporabniški avatar
febola

Odgovor Napisal/-a febola » 20 Dec 2016, 13:42

Bombončki z Daiwa Japan:
Perverzija
Slika
Slika
Teža palce: 58g naprej
Cena: ni za javnost :wtf:

Uporabniški avatar
coil
Kraj: Domžale

Odgovor Napisal/-a coil » 20 Dec 2016, 22:16

Jaz sem tudi držal obe v roki, pa se mi je blank od xeste nekako bol dopadel, palica je malo hitrejša kot YB. Nevem treba jih je prijet v roko in sprobat. Jaz 95% svojega ribolova opravim v sladkih vodah, palica lepo dela že z 3g jig glavami, brez problema pa izstreli tudi 18g casting jig, pletenica je pe 0.5 pe egi ult. Čuti se vsak najmanjši griz, dala mi je nekaj ščuk, ostrižev ter sip.
Mika me tudi YB ali Graphiteleader, samo bo do 10g in okoli 2.1m :)

Uporabniški avatar
CBB

Odgovor Napisal/-a CBB » 21 Dec 2016, 09:29

febola napisal/-a:Ni glih prava tema ampak CBB:
kako da si se odločil za Vanquish in ne za stello ker v finančnem smislu ni velike razlike. Teža?
No, tudi razlika v EUR je:) Za Vanquisha sem plačal dobrih 350€ s poštnino:) Zanj sem se odločil, ker je nov, stella pa je star model in bo verjetno drugo leto nov:)

Odgovori