UL spinning

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
SuperB
Posts: 164
Joined: 16 Oct 2017, 09:46

Re: UL spinning

Post by SuperB »

Hvala, sem bil že v soboto na otvoritvi v MB v Celju pa sem se odločil, da se raje odpeljem v Domžale je le več izbire. Hvala za predloge, bom poiskal :)
-broken HART- episode 2.
Gašper
Posts: 48
Joined: 10 Jul 2018, 18:09

Re: UL spinning

Post by Gašper »

Malo, da se vmešam, kako si vodil Jackson Sinpen ribico? Koliko gramska je? Moram pogledat na MB spletno stran, se še dobi? Tudi sam lovim UL.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: UL spinning

Post by kr'en »

Sinpen samo tvičaš med navijanjem, ali delaš pavze vmes med namotaji in tviči, da ima stvarca čas potoniti.

Trenutno imamo na zalogi samo še ta modro verzijo v barvi sardele. So pa naročene, upam, da čim prej pridejo. :yeah:
Image
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: UL spinning

Post by BlazPorenta »

Kot je kr'en napisal, tvicanje. Pocakam, da potone do tal, ter jo takoj dvignem in zacnem z navijanjem + tvicanjem. To naredim 5-6x, ter pustim par sekund, da spet dobi nekaj globine. Ponovi vajo. Enkrat se mi je sicer zapela za poden, vendar ima na sreco dokaj mehke hooke, tako da sem s previdnimi potegi poravnal en hook, ter jo dobil ven. Na obali nato samo nazaj ukrivil, ter lovil dalje.

Je pa cca 5g teze.
tilcres
Posts: 2
Joined: 20 Feb 2019, 20:21

Re: UL spinning

Post by tilcres »

Pozdravljeni vsi skupaj! Prosil bi vas za nasvet, katero palico vzeti. Iščem palico, za spinning iz obale... Prebiram vse možne forume in strani, posnetke pa nikjer ne dobim odgovora :wtf:
https://www.trofeja.si/artikel/palica-d ... n-210m270m 270 5-30g
Ali
https://www.trofeja.si/artikel/palice-d ... --210-300m 240 10-30g
če je kakšen drug predlog, je seveda dobrodošel.
Hvala za nasvete in pomoč, že vnaprej.

Dober prijem! :fish:
robinjo
Posts: 172
Joined: 08 Mar 2018, 11:35

Re: UL spinning

Post by robinjo »

Tako, to kar si ti objavil ubistvu ni vec "UL" ampak bolj klasicen spin. "UL" se uvrsca tam do 10g MAX.
Ampak, da ti vseeno odgovorim. Jaz uporabljam tudi od Daiwe palico in sicer "Ballistic", ki je malo visjega ranga (akcija 10-40g).
Uporabljam jo ze cca. 2 leti, sluzi odlicno. Nisi nic omenil kaksna bo tvoja ciljana riba, na kaksnih terenih nameravas lovit, tako da ti je malo tezje svetovati. Ce ti povem iz situacija kako sem se jaz odlocil za svojo palico bi to izgledalo nekako tako. 10-40g mi je bilo optimalno, ce bi se odlocil loviti brancine z silikoni in voblerji do max 15g, ker pa vecinoma hodimo na strelke, ki jih lovimo s povrsinci ter voblerji ranga 20-30g. Dolzina 2,40m mi je nekako vmesna, se zmeraj je lahek transport, kjer ni dosti prostora za metat mi tistih 30cm razlike do 2.70m dosti pomeni zaradi prakticnosti. Dolzino meta se zmeraj dosegam solidno. Pa tudi kak LSJ se da izvajat s to palico, torej jigi ranga do 20g mogoce 25g.
Mi je pa ena stvar izredno pomembna pri odlocitvi kadar kupujem novo palico, to so rinke. Ce se le da, iscem da so Fujijeve. Lovim samo na morju in zaradi neke "garancije" da bodo rinke zdrzale cimdlje, tudi ce ne perem palice pod sladko vodo po cisto vsakem ribolovu, ni straha da bi zaruznile.
Lp
tilcres
Posts: 2
Joined: 20 Feb 2019, 20:21

Re: UL spinning

Post by tilcres »

Prvo, hvala za odgovor Robinjo!
Očitno sem zgrešil temo... :damn: ja tako je, ciljano bi lovil brancina. Iščem neko univerzalno palico, s katero bi lahko probal od voblerjev, jiggov, eggov itd. Lovil bi na Cresu in okolici, seveda pa bi se kdaj probal pojaviti tudi na slo. obali. :rofl: Kot sem povedal, bi bila to neka Prva palica s katters bi se spoznaval s spinnom. Po vseh forumih, nekako berem, da vsi priporočajo že od začetka 2,70 cm(daljši meti itd.) Sama dolžina me ne moti pri transportu ali čem drugem. Prostora kjer bi lovil je dosti. V primeru, pa da sta palici tam tam, pa bi saveda vzel ninjo za začetek(cena)...

Hvala za potrpežljivost in se opravičujem, ker sem zgrešil temo! :omfg:

lp
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: UL spinning

Post by CBB »

Ti bom jaz poskusil razložiti kakšna je stvar, in kakšna verjetno bo:)

Omenil si lov brancina. Načeloma med brankospin palice štejemo take z gramažo nekje 10-30g, +/- 5g. S tem boš lahko lepo metal marsikaj, lovil tudi marsikaj, ne pa vsega. Slej ko prej ti bo pod roke prišla palica manjših gramaž, recimo 5-20g ali kaj podobnega. Ugotovil boš, da je 10-30 palica pravzaprav kol... S tako palico ravno tako lahko loviš brancina, pravilno lahko vodiš manjše vabe, odpira se ti nešteto dodatnih možnosti... In potem se bo podobno zgodilo še z rangom 1-15g:)
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: UL spinning

Post by Đony »

A zato mam tolko palc :bwahaha:

Za začetek bi jaz vzel kar Daiwa Ninja Spin- 240cm/5-20g . Daiwa je že sama po sebi malo trša, pa še če se ti špica zlomi bo kmalu postala 10-30 =)
Razlika je med kaj bi rad ujel in kaj na koncu uloviš (razen redkih izjem)
lahka palica + šjur od 30 dek = užitek,
težka palica+ brancin od kile in pol = vitel
User avatar
peškador
Posts: 502
Joined: 16 Aug 2017, 15:36
Location: Šangrila

Re: UL spinning

Post by peškador »

Jaz imam svojo zvesto shimano yasei aori 11-21g 240cm(za male šolde,super palica)
Z njo sem že dobil brancinčke,strelke,kalamare,morske kumare....lovim pa večinoma na površince in silikone.
Za začetek je super palica,s čadom pa si lahko kupiš tudi dražjo
L.P. Sebastian
Post Reply