UL spinning

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: UL spinning

Post by Psycho »

Če iščeš majhno in dobro rolo za ne preveč denarja, ti lahko priporočam Daiwa Ninja 2500. Lani sem jo kupil za mojo solparo za eging/light spin-jig in moram reči da se super obnese. Lepo navija špago in ima precej močno bremzo za tako majhno rolo. Stane pa okrog 50€.
Usus magister est optimus.
hoba123
Posts: 52
Joined: 01 May 2016, 14:39

Re: UL spinning

Post by hoba123 »

za ul bi jas dal prej 1000 velikost po shimanotu kot pa 2500, spago daj pe 0,6 . S tem dobis preverjeno do 5kg brancina, strelko kero bos najprej dobil ce bos lovil s povrsinci. Je pa fajn ko ti velka riba useka na tale komplet. Fajn dril pa je tudi s snjuri, lokardami , cene druga pa ti tudi pirka dsaje dril na tak komplet. Drugače pa ti priporocam da kupis se gulp sandworm in ga na jig glavi furas pri dnu. Kot si rekel isto je z malimi jigi 5-10g, in pa malimi nadipanimi silikoncki. lp
Orjak
Posts: 149
Joined: 07 Aug 2015, 00:24

Re: UL spinning

Post by Orjak »

Opažam, da so tile sandwormi neverjetno lovni, to je tudi eden od razlogov, da sem se odločil za UL. Še vedno pa mi ni jasno, ali so naravni ali umetni. Vsekakor se bo poleti dalo naloviti več rib za kak roštilj, kot pa s klasik SJ varianto, ko večja riba ne dela. Katera debelina leaderja pa pride najbolj v poštev?
Maxi
Posts: 261
Joined: 08 Apr 2010, 14:22

Re: UL spinning

Post by Maxi »

Gulp sandworm ni slab.... Meni osebno mnogo bolj všeč je Marukyu Power isomme črvi. Je pa res da ta hec ni poceni, ker riba dokaj hitro stolče dol črve.

Drugače so pa tako Gulp kot Marukyu narejeni iz bio razgradljivega silikona.
TrNek
Posts: 41
Joined: 27 Jun 2014, 20:59

Re: UL spinning

Post by TrNek »

Pozdravjeni,
tudi jaz sm si omislil UL komplet. Imam Major Craft CRX-T762ML tubular (0.8-10g)v kombinaciji z Daiwa Ballistic LT2500D-XH. Rola je nov model 2018 in je težka 180g, kar je več kot 60g manj od prejšnega modela (244g). Ker se šele uvajam v to tehniko me zanima, katere bi bile 'must-have' vabe (silikon, voblerji, jigi). Hvala :)
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: UL spinning

Post by CBB »

TrNek wrote: 30 Mar 2018, 15:47 Pozdravjeni,
tudi jaz sm si omislil UL komplet. Imam Major Craft CRX-T762ML tubular (0.8-10g)v kombinaciji z Daiwa Ballistic LT2500D-XH. Rola je nov model 2018 in je težka 180g, kar je več kot 60g manj od prejšnega modela (244g). Ker se šele uvajam v to tehniko me zanima, katere bi bile 'must-have' vabe (silikon, voblerji, jigi). Hvala :)
Odličen komplet si nabavil. Kar pa se vab tiče, bi pa jaz rekel takole:
- berkley sandworm 2,5", imaš jih na svijetvaralica
- obični berkley gliste, ima monsterbite
- duo spearhead ryuki od 4 do 7 cm...
- razni mali silikončki, like lunker city fins fish 2,5", keitech,...
- kakšen mini jig, monsterbite jih ima polno
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: UL spinning

Post by BlazPorenta »

Ce smem, bi kar tule nadaljeval debato z vprasanjem, kaksne ribe lovite na UL spinning po Jadranu?
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: UL spinning

Post by CBB »

UL spining ti da ogromno. Jaz sem na UL ujel:
- pirko
- pauka
- šnjura
- ušato
- brancina
- lico
- skušo
- škarpoča
Z berkleyevimi črvi pa ujameš tudi orade, ribone, šarge... praktično vso belo ribo. Tisti, ki poznate malo UL sceno pri nas pa veste za zobatca od cca 6 kg in brancina od 8 kg, ki sta jih na UL pribor dobila Tomi in Aljoša. Skratka, skoraj karkoli.
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: UL spinning

Post by BlazPorenta »

Hvala CBB! Sem mislil, da se na tako male vabe ujamejo samo male ribe, pa vidim, da je nabor veliko bolj pester.
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: UL spinning

Post by Psycho »

Jaz bi dodal še lokarde od slabe pol kile. :yeah:
Usus magister est optimus.
Post Reply