UL spinning

Shore jigging in spinning z obale
luc
Posts: 83
Joined: 14 Aug 2013, 12:04

Re: UL spinning

Post by luc »

Super. Hvala.
hoba123
Posts: 52
Joined: 01 May 2016, 14:39

Re: UL spinning

Post by hoba123 »

Najbolse in definitivno najhitreje ti bo tonila dart glava (špičasta) pa se lahko jo vodis levo desno na no action gumici (slug, ali navaden gulp crvicek za sparide). Dobre so od savageara mas 7 in 4g se mi zdi in imas se ene od ownerja ampak nevem imena in od sakure samo tiste so pa malo tezje. edino ponoci pa raje navadna glava ker ti je bolsa pocasna prezentacija da lahko brancin silikon prebere, fajn je tudi met silikone v aromi ker ponoci vcaih prijemajo zelo popkavo prime ga za konec in ce vidi da ni uzitno spusti predn das kontro v obratnem primeru s smrdecimi pa so mi jih goltali do riti .
lp
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: UL spinning

Post by CBB »

Mene pa zanima, a je kdo kdaj poskušal lovit na carolina rig? torej, bulet svinec slab meter pred gumo?
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: UL spinning

Post by Đony »

CBB wrote: 31 Aug 2017, 15:16 Mene pa zanima, a je kdo kdaj poskušal lovit na carolina rig? torej, bulet svinec slab meter pred gumo?
podobno navezo večkrat uporabljam,le da dam predvrvico 1.5-2m dolgo, uporabljam jo večinoma na peščeni podlagi za lov brancinov in rezultate daje :fish:
hoba123
Posts: 52
Joined: 01 May 2016, 14:39

Re: UL spinning

Post by hoba123 »

efektivno je tudi na mali silikonec ala fins fish 2.5 ali fish arrow (bilo kateri silikon) samo z malim trnkom prebost preko glave, tesko gre dalec vrect, edino ce ti veter malo pomaga. Vodi se ko povrsinec ampak pocasnejein ce so brankoti in se hranijo ti bo sigurno priso do gume ce bo napado pa je druga zgodba... ce pa ti z setupom ne leti lahko naredis carolina rig ampak le malo svinca in hitreje vodit da ne potone. Imitiras pa poskodovanega gavuna kateri nemocno plava po povrsini. to mi dela v mirni vodi in ce je brancin pri obali in je orientian na hranjenje na povrsju bolse kot vse druge zare itd.
Orjak
Posts: 149
Joined: 07 Aug 2015, 00:24

Re: UL spinning

Post by Orjak »

V meni vse bolj dozoreva želja, da težko SJ artilerijo dopolnim še z UL kompletom. Katero palico in rolo priporočate, da ni ravno draga japonska znamka ampak še vedno soliden komplet?
hoba123
Posts: 52
Joined: 01 May 2016, 14:39

Re: UL spinning

Post by hoba123 »

garbolino 0-5g, mc zaltz 0-5g tale zaltz je malo drazja, je pa res da ma vrh poln to pomeni da je dosti mehka pri vrhu oodspodaj pa ma dovolj hrbtenice. Garbolino pa je tudi ok. Za kaj pa bi uporablal in kere ribe?
User avatar
coil
Posts: 105
Joined: 02 Aug 2015, 11:42
Location: Domžale

Re: UL spinning

Post by coil »

Orjak - če ti ni predrago, vzami tole, super palica za ta denar KLIK rolo pa vzemi nekaj v rangu 2500-3000 shimano ali 2000 daiwa. Sam bi z omejenimi sredstvi raje dal več za palico, kot za rolo. Za prvo UL palico bi definitivno gledal do vsaj 10g.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: UL spinning

Post by kr'en »

Tole palico je par dni nazaj kupil brat. Uparil jo je pa z Daiwa Ballistic 2500 in je super komplet kar se tiče teže in težišča, ne rabi bit 2000. Sam sem za probo gor našraufal tudi Rareniuma 1000 in bi stvar verjetno cel špilala, če nebi bila kapaciteta špule malo majhna za morje.
V praksi jo mora sicer še sprobat ampak mislim da mu bo užitek loviti na morju in občasno tudi na sladkih vodah ostriža.
Image
Orjak
Posts: 149
Joined: 07 Aug 2015, 00:24

Re: UL spinning

Post by Orjak »

hoba123 wrote: 12 Jan 2018, 14:58 garbolino 0-5g, mc zaltz 0-5g tale zaltz je malo drazja, je pa res da ma vrh poln to pomeni da je dosti mehka pri vrhu oodspodaj pa ma dovolj hrbtenice. Garbolino pa je tudi ok. Za kaj pa bi uporablal in kere ribe?
Predvsem bi jo imel za šetanje mini jigov na šparide - ušate, šarge in podobno. Za prvič sem res razmišljal, da bi vzel nekaj do 10g akcije.
Orjak - če ti ni predrago, vzami tole, super palica za ta denar KLIK rolo pa vzemi nekaj v rangu 2500-3000 shimano ali 2000 daiwa. Sam bi z omejenimi sredstvi raje dal več za palico, kot za rolo. Za prvo UL palico bi definitivno gledal do vsaj 10g.
Ne boš verjel, da sem ravno danes po spletu gledal točno to palico. Ta je še sprejemljiva. Načeloma sredstev nimam omejenih zaradi denarja, temveč iz čisto racionalnih razlogov: ker lovim samo nekajkrat letno, poleg tega pa se da vsako ribo v rangu UL potegniti na suho tudi s palico srednjega razreda. Upam da se glede slednjega ne motim ;)
Post Reply