UL spinning

Shore jigging in spinning z obale
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: UL spinning

Post by brezo »

https://youtu.be/9WwjLV4e72Y

Tega mi je pokazal prodajalec v trgovini in tega uporabljam skozi.
H00mzi
Posts: 76
Joined: 01 Dec 2017, 12:36

Re: UL spinning

Post by H00mzi »

Jaz sem se ga naucil iz enega hrvaskwga videa kjer cica naveze konec strika na rolo in namota, za moje pojme najlazji nacin res pa da ni najhitrejsi....filmcek je objavlem tudi v temi predvezi al nekaj, v rubriki ostale ribiske debate
ber_tok
Posts: 118
Joined: 24 Jul 2016, 23:15

Re: UL spinning

Post by ber_tok »

Ali je kdo izmed vas uporabljal kdaj take ali podobne sponke ?
Image
Mustad ultralight snap hook ?
miran
Posts: 392
Joined: 29 Jun 2011, 10:27
Location: Maribor

Re: UL spinning

Post by miran »

Ne, pri meni bi mi pobiralo travo.
matko85
Posts: 142
Joined: 22 Dec 2015, 09:59

Re: UL spinning

Post by matko85 »

Kaj pa vem, ce postavljam vprasanje v pravo temo?

Jutri picim na slovensko obalo za cel dan. Zjutraj in zvecer bom preganjal brancine (kao teorija mi je jasna), preko dneva pa bi se rad malo igral z UL pa me zanima, ce se kje pri nas posebej dobro lovi šnjure, lokarde in ostale plavice z mini jigi z obale. Morda malo neumno vprasanje, vendar pri nas se nisem lovil na tak nacin. Mi je pa to super tehnika, ker veliko dogaja, ce ne drugega iglice itd..
Lep pozdrav Mato
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: UL spinning

Post by Đony »

Šnjura podnevi sem ulovil samo enkrat, vse ponoči, lokarde, skuše ob slo obali še nisem videl tako, da ostanejo iglice in brancini.
Prve če greš cilno nanje so povsod, en dober kraj je na koncu ribiškega pomola v Kopru, ta drugih pa če imaš srečo tudi dobiš povsod
matko85
Posts: 142
Joined: 22 Dec 2015, 09:59

Re: UL spinning

Post by matko85 »

Hvala. Dobro za igle mi ni, je pa fino ce je dolgcas, pa se malo igras z njimi. Šnjur je pecen odlicen, sem pa sumil, da jih pri nas ni toliko. Lokarda sploh malo vecja, na UL palcko je poezija.. no saj bodo zraven se pusce in gulpi in ostali silikonci.. Bom ze kaj ustimal :D Aja pa se kilo lidlovih zmrznjenih sardel za a volo.. v primeru ciste nule
Lep pozdrav Mato
matko85
Posts: 142
Joined: 22 Dec 2015, 09:59

Re: UL spinning

Post by matko85 »

Aja se to.. zanimivo, jaz sem snjure poleti (sicer v severni dalmaciji) na jig lovil samo po dnevi.. preden se je naredil dan cista nula. Zjutraj so delali tam do 8h, 9h ampak takrat res dobro.
Lep pozdrav Mato
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: UL spinning

Post by BlazPorenta »

matko85: Ce ti ni problem, ker ni dalec, se zapelji do Savudrijskega pomola. Tam sem ujel ze 2 snjura (na grunt), tako da definitivno so. Je pa vedno tudi polno igel in vcasih se kak brancin v blizini. Vzame ti pa vsega skupi 20min tak premik, tako da skoraj kot bi bil v Slo :) Na grunt se lovi tudi orade, arbune in pa kak kokot, ce imas sreco. Dolgcas ob tem casu ne bi smelo bit.
matko85
Posts: 142
Joined: 22 Dec 2015, 09:59

Re: UL spinning

Post by matko85 »

Blaz, cisto mozno da se se kam k sosedom premaknem. Je fajn zdej ko mamo letne karte pa ni nobenga problema. Sem lovil tudi ze tam. Tam bi jaz osebno probal ponoci na sardelo a volo ampak to je ze druga tema.. Snjur je leteca riba in nevem, zakaj jih ne bi moglo bit tudi pri nas.. Med Savudrijo in Portorozem ni velike razlike, res pa da nekih objav ujetih snjurov pri nas ni.. sem pa tja kaksen. Skuse in lokarde se lovijo s colna.. mene pa zanima obala.
Lep pozdrav Mato
Post Reply