UL spinning

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
coil
Posts: 105
Joined: 02 Aug 2015, 11:42
Location: Domžale

Re: UL spinning

Post by coil »

Tele šnjurčki so gotovo bomba na 5g palico, jaz sem si za zagotovljen vlov z mulcem vzel specialko do 3g. Si zadovoljen z Hearty rise palico, kako se kaj obnese, meni se je v trgovini zdelo da ima kar konkretno hrbtenico.
User avatar
CBB
Posts: 1466
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: UL spinning

Post by CBB »

Hearty rise je top palčka! Ma rezerve ohoho...
matevz1234
Posts: 24
Joined: 12 Jul 2019, 14:33

Re: UL spinning

Post by matevz1234 »

Pozdravljeni.

Zanima me zakaj mi brancin cca 60cm ni prijel na DTD gavun, a je je plaval 30 cm za vabo.
Bi moral bol trzati ali hitreje navijati, da bi ga dobil?
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3428
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: UL spinning

Post by kr'en »

To ve le brancin. ;)

Včasih sploh niso lačni, so pa firbčni, včasih jih kaj moti, itd., kdo bi vedel.
Image
longcast
Posts: 223
Joined: 04 Nov 2014, 16:43
Location: Ljubljana

Re: UL spinning

Post by longcast »

Karkoli bi naredil, nebi prijel. Malo je firbcal, je namreč zelo radovedna riba. Če bi zagrabil bi takoj in sunkovito ...
Peter
Posts: 205
Joined: 07 Nov 2017, 12:43

Re: UL spinning

Post by Peter »

Jaz sem lani gavuna premetaval 1 uro,vsak met so ga sledili,po par komadov,ampak samo sledili :argh:
Sah
Posts: 2
Joined: 02 May 2020, 01:21

Re: UL spinning

Post by Sah »

Pozdravljeni.

Sem ljubitelj UL in do zdaj sem lovil UL izključno na reki. Doma imam več sto raznih silikonov od raznih swing impact, cannibal shad, larva, ličinke, in ene stvari ki pojma nimam kaj sploh predstavljajo ampak delujejo. Mislim da večina teh silikonov je univerzalnih in delajo in na morskih ribah tako dobro kot na rečnih. Kaj pa razni ščurki kot so larva in podobno, je že kdo probal kaj takega? Kako pa lovite z tem na morju po dnu ali montirate brez jigovheadov in pač samo navijate? Katera je prava velikost? Kaj je bolje soft bait ali vobler? Imam kar nekaj twitchev duo ryuki,z njimi lovim postrvi in klene.

Kako pa morska voda vpliva na silikon in vrvico (mi jo je škoda je precej draga)?

Hvala za odgovore, me predvsem zanima kje sem z opremo če mi kaj še manjka.
User avatar
CBB
Posts: 1466
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: UL spinning

Post by CBB »

Tega si se lotil tako, kot bi prišel v največjo štacuno na svetu in rekel prodajalki: jaz bi pa nekaj kupil. Doma imam že vse, ampak bi vseeno nekaj:)))
Odvisno kaj pričakuješ. Šnjuri bojo radi vzeli mini jigec, silikonček, worma ali pa živega gavuna. Tudi ryukija. Probaj, meči, navijaj in javi rezultat.
User avatar
BlazPorenta
Posts: 681
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: UL spinning

Post by BlazPorenta »

Ce kaj pomaga, moji uspehi so bili na:
- Jackson Sinpen 4,6g
- Duo tetra works jigci 5g
- Savage Gear UL jigci 5g
- Lucky John silikonci
- Gulp Bloodworm na malih 3g jig glavah

Pri prvih treh navijanje in twitchanje, pri silikoncih dvigi in spusti do tal.
Sah
Posts: 2
Joined: 02 May 2020, 01:21

Re: UL spinning

Post by Sah »

Hvala za odgovore in predloge :)

Bolj me zanima kaj večjega, morda brancin, orada verjetno tudi prime. Za brancina mislim da voblerji pridejo v upoštev, orada pa kot riba dna s silikoni.

Na reki me na tamale silikone marsikaj preseneti tudi podust, ploščič... tako da mislim da na morju more še bolj trgat :yeah:


Kaj pa fluorocarbon je na morju tudi tako pomemben?
Post Reply