UL spinning

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: UL spinning

Post by CBB »

Veliko je dobrih palčk za malo denarja. Shimano ima kar nekaj modelov, potem je tu še Major Craft, pa še kaj bi se našlo. Bolj težko je pravo akcijo izbrat za štart... Moja prva je bila Shimano Yasei Seabass 7-35g, 240cm. Super palčka.
robinjo
Posts: 172
Joined: 08 Mar 2018, 11:35

Re: UL spinning

Post by robinjo »

Tako kot so ze clani pred mano napisali, moja 10-40g je ze precej mocna palica. Mislim da s pravo mero potrpezljivosti in koncentracije bi v primeru kakega udara vecje ribe na vobler/povrsinca (govorimo o strelki +/-5kg, lica 5kg +/-) v navezi z dobro rolco izvlekla na suho. Ce ti pa gor udari 0.5kg brancin ne bo vecjega gusta in borbe. Bistveno je da se odlocis kaj si zelis lovit. Za zacetek je bolj realno pricakovat da bos ujel ribo do 1kg recimo, tako da bi bila logicna izbira palica do 20g akcije. Bos imel vec od tega, ce si pa kdaj zelis v prihodnosti kaj mocnejsega lahko se zmeraj nadgradis. Ni hujsega kot zacet s prevelikimi pricakovanji, da bos sel v Strunjan in zvlekel lico od 10kg ven v roku 5ih metov. Pol hitro clovek voljo zgubi, ko ugotovi da je mogoce lazje jackpot zadet kot trofejno ribo ulovit ;) Jaz bom sigurno ob priliki dodal v svojo zbirko se eno UL palico ranga do 10g, tako da imam pokrito nekaj za "fix" gust.
User avatar
coil
Posts: 105
Joined: 02 Aug 2015, 11:42
Location: Domžale

Re: UL spinning

Post by coil »

Sam bi za štart raje vzel palico 240 kot 270, mogoče sta peškador in Đony še najbližje, kaj bi bila univerzalna palica.
Gašper
Posts: 48
Joined: 10 Jul 2018, 18:09

Re: UL spinning

Post by Gašper »

Hvala za obrazložitev glede vodenja Jackson Sinper ribice. Moram jo nabavit.

Vidim, da debata teče o palicah, sam imam palico 0-5g 210cm, zelo nizko cenovno, ker več zaenkrat ne potrebujem, za en teden morja. Lani mi je uspelo dobit eno lico cca. 250g pobrala mi je solikon en meter pred robom tako da sem jo samo dvignil iz vode. Trenutno pa sem v nabiranju ul voblerjev in podobnega materiala, ker poskušam loviti tudi na sladki vodi.
User avatar
Ramalak
Posts: 110
Joined: 05 Mar 2017, 23:34
Location: Solkan

Re: UL spinning

Post by Ramalak »

Kakšno rolo pa laks ali vrvico bi pa priporočali taki palci za zgoraj opisane želje?
Npr.: 240cm 5-25g(cca)
robinjo
Posts: 172
Joined: 08 Mar 2018, 11:35

Re: UL spinning

Post by robinjo »

Velikost cca 2000, vrvica pe 0.6,, 0.8
Gašper
Posts: 48
Joined: 10 Jul 2018, 18:09

Re: UL spinning

Post by Gašper »

Da, vidimo kako se bo obneslo. Kaj pravite? Zdaj se bo koristilo za sladkovodni ul spin, med dopustom za morski. Palica 1-5g/210cm.

Image
robinjo
Posts: 172
Joined: 08 Mar 2018, 11:35

Re: UL spinning

Post by robinjo »

Mislim da s tem kompletom, mogoce malo mocnejso palco recimo do 10g bi se dalo izvlect tudi strelke do 3kg. Bi pa bil drill nepozaben. Nice set.
Gašper
Posts: 48
Joined: 10 Jul 2018, 18:09

Re: UL spinning

Post by Gašper »

Imam namen zamenjat palico za 2-10g, tak kot si rekel. Glede strelke, vse je možno😁
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: UL spinning

Post by CBB »

robinjo wrote: 30 Mar 2019, 20:58 Mislim da s tem kompletom, mogoce malo mocnejso palco recimo do 10g bi se dalo izvlect tudi strelke do 3kg. Bi pa bil drill nepozaben. Nice set.
Palica 0,5-7g se je zvleku zubo čez 5 kil. S čolna sicer, ampak nima veze. Riba take palice ne zlomi, samo ribič jo. Kar ti ne bo potegnilo u škarpo boš dobil ven. Verjetno ne v dveh minutah, ampak boš.
Post Reply