Moji začetki spinna in light jigginga

Shore jigging in spinning z obale
Uporabniški avatar
zmešan
Kraj: litija -zg.jarše

Re: Moji začetki spinna in light jigginga

Odgovor Napisal/-a zmešan » 02 Avg 2016, 10:41

0,32 je spodnja meja.Nikoli ne veš kaj lahko prime.Jaz imam za spin 0.31,za LSJ pa 0.41
Don't drink water,because fish fuck in it.

Uporabniški avatar
tinker

Odgovor Napisal/-a tinker » 02 Avg 2016, 13:03

Jaz mam za:
spin 0.28mm,
LSJ 0.33mm,
SJ pa 0.47mm

pa sem bolj light orientiran :D

hoba123

Odgovor Napisal/-a hoba123 » 07 Avg 2016, 15:00

Jas sem dolgo casa uporabljal debele pletenice in florocarbone, sedaj sem prisel do spoznanja da s debelejso vrzem dosti manj (kar je vcasih odlocilno) in vbistvu sploh ni potrebna tako debela. Sedaj imam PE 1 in je preko glave za spin strelke, lice pa sem na to dobil se palamide, skarame in luce. Ce grem na kaksno zubato ribo grem na 0,30mm+ zaradi sigurnosti drugače pa lovim večinoma z 0,25 florotom in se nisem imel problemov izgubljanja rib celo vec sem jih dobil zaradi tanjsega florota. Ce pa grem na brancina pa z lahkoto tudi pod 0,20mm pa se nobenega nisem zgubil.Teorija je da jo na tanjsi najlon prej dobis pa ce pa se zatakne da ji gre laks ravno med zobmi kar je redko je skoraj isto ce mas 0,35mm ali pa 0,25 ker ce je prilika bo obadva z lahkoto pregriznila. Pac kak kdo eni raje debelejse eni pa raje tanjse.

spinr123

Odgovor Napisal/-a spinr123 » 07 Avg 2016, 16:38

meni se tudi zdi brezveze tako debele pletenice za spin.

Drugo je jigging ko moraš sčopat ribo iz dna

don

Odgovor Napisal/-a don » 13 Sep 2016, 01:32

Kratko poročilce iz moje strani za prejšnji vikend ;)

Z uporabnikom tega foruma maki87 sva se v petek odpravila z vso možno/in še več opremo v Istro. Kot prvo destinacijo sva si izbrala Plomin, kjer pa sva zaradi močnega vetra, umazanije in nemožnosti za prenočitev najin podvig prestavila na drugo lokacijo... po poti proti Premanturi naju je premamila luka Raša oz. naslednje primorsko mestece katerega imena se žal ne spomnim (nekaj na T) :) tukaj sva spinala z vsemi silikonci in voblerji katere sva premogla do poznih večernih ur... ulova žal nisva zabeležila. Majhna vasica je lepa, morje čisto v vodi pa vedno prisotna neka napetost... (se izplača še kdaj iti pogledati za kakega brankota)! Naslednje jutro se odpraviva proti Premanturi, pot naju pelje do odcepa za Banjole, kjer naj bi bila zavarovana pred burjo katera je tudi ta dan prekrižala najine načrte. V Banjolah sva obdelala celoten zaliv proti rtu, dalje od pomola kjer stojijo plivarice... lovila na popperje in mini jigge, ponovno brez uspeha. Okoli 12 ure sva se odločila da greva na kamenjak, kamor je mene osebno najbolj vleklo (ker imam končno spodobno opremo za shoregame in da jo testiram) ;) takoj ko prideva na rt Polje, srečava še enega jiggerja iz tega foruma s katerim smo tudi rekli par debat. Prvič vržem 90g jigg v globino in res posebno doživetje ko jig tone in tone...! Ampak to je fitnes v pravem pomenu besede :) po 3-4 urah lovljenja na rtu se odpraviva do avta kjer opremo zamenjava za grund opremo in se spustiva nižje na kamniti pomol, kjer sva se utaborila do 22ure. Na tej poziciji sva na lignja ujela par bukev in ribona kateri so romali nazaj v morje. Ob ribolovu je padel načrt za spremembo pozicije. Takoj ko sva pospravila opremo sva se odpravila proti Rovinju v upanju po boljšem ulovu, nad katerim sva bila rahlo razočarana. Pozno zvečer prispeva v Rovinj/moj domač kemp polari. Sparkirava ob morju in že akcija v zalivu... nekaj se dogaja v plitvini med čolni in v soju obalnih luči... kot nora mečeva silikone vendar brez zanimanja za vabi. Ko uvidima da tudi to noč nebo uspeha na spin pospraviva opremo in padeva v posteljo kot mrtva :D zadnje jutro ribiške ekspedicije se začne v mestu Rovinj na valdibore (pri predelovalnici rib tam ko stojijo plivarice in tam kjer smrdi vedno :omg: ) makiju ta spot ni bil preveč všeč saj je bilo ogromno ribičev, vendar sem sam imel velika pričakovanja zato sem ga uspel prepričati da tam ostaneva in poizkusiva srečo. Domačini so lovili strelke, zaradi katerih sva tudi prišla v Rovinj... sveža sardela na plovec in čakajo. Domačini pridno vlečejo strelke na kopno... midva pa edina strašiva tam z popperji in brez akcije. Skoraj se že predava, ko zamenjam popperja z duo minnow ssr. Po prvem metu dobim neuspeli griz! Makiju rečem, da zdaj se bo začelo za naju.... sardele letijo po zraku, iglice bežijo, cipljev katerih je mrgolelo naenkrat več ni za videt, v glavnem začne se dogajati na polno! Vržem v akcijo ponovno in baaam.... lampuga! Počasi privijam do obale, ribi pa sledi še vsaj 10 komadov sestric in bratcev. Maki plasira vabo v bližino moje ulovljene ribe in baaam... tudi njemu lampuga! Ker imava podmetalko uničeno žal rib nemoreva potegniti rib drugače na kopno kot s palico, zato jaz izgubim ribo. Ampak nič zato že nadlednji met nova lampuga... tokrat ribo na kopno spravim z zlomljeno podmetalko v katero zavozljam oba trojčka in to me onesposobi nadaljnega ribolova, ko se pred nama odvija glavna akcija! Vse ok maki potegne na kopno še 3 lampuge in kosilo ulovljeno! Meso rahlo suho ampak nam je to všeč in uživamo v ribi 100 na uro.... po kosilu seveda ponovno na ribolov na "moj" pomol v upanju na kako strelko! Po 2 urnem premetavanju popperja in medtem ko se je maki spočil na obali se začne tudi tukaj dogajati. Sosedu hrvatu večkrat napade vabo vendar se ne zahaklja, napade tudi nama in podobno kot prej pri sosedu.... napade nas ribiška mrzlica (on filing ko mečeš pa čeprav več nemoreš, jaz sem takrat metal že vsaj 6ur neprestanoma) :bwahaha: makiju se vmes 1x napade in dobi ugriz ampak se mu pred pomolom sname.... žal je to komplet najin ulov iz Istre. Prideva naslednjič spočita in pripravljena na strelke :yeah:

Uporabniški avatar
tinker

Odgovor Napisal/-a tinker » 13 Sep 2016, 15:11

Dogodivščina kot se šika !
Bravo!

Ribič v uvali Polje je bil pa ziher Amber SJ, on je tam doma :)

don

Odgovor Napisal/-a don » 13 Sep 2016, 15:47

Dogodivščina taprava imaš prav! Bili bi še večji podvigi ampak sem imel/imam neko sranje s kolenom.... Upam da se javi tisti s katerim smo debatirali na rtu Polje :yeah:

Se pa že planira nova akcija!!! ;)

Uporabniški avatar
maki87
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a maki87 » 13 Sep 2016, 21:52

Tako, dopolnjujem zgornji Donov post z nekaj fotoutrinki in pojasnii :) . Je bilo kar pestro, sploh z mojo nežno spin opremico je bil dril lampug užitek, še večji pa dril strelke, ki se je na žalost snela po cca 30 s borbe.

Krej kjer sva prvi dan prespala in ga Don omenja je bil Trget. Na oko obetavni tereni, sploh za brancine in strelke, zaradi pritoka reke Raše.

Slika

Zaliv, iz Banjol je Uvala Paltana, fotografija je naprej po skalah naprej od pomola kjer pristajajo plivarice. Sem bom se še vrnil, lepi tereni, lani sem tukaj uspel nafintirati eno malo lico:

Slika
Uvala Paltana, od plivaric naprej proti odprtemu morju

Slika
Kamenjak, rt polje čez dan...

Slika
...in uvala Polje zvečer

Slika
Omenjeni ulov

Slika

Uporabniški avatar
Đony
Kraj: Krašowc

Odgovor Napisal/-a Đony » 13 Sep 2016, 23:05

Lepa reportaža, nekaj takega , bova poskušala z Brezotom, če bo le vreme dopuščalo, drugi teden. Kaj gresta zdraven še vidva , zdaj pa bojo :fish: prijemale =)

Uporabniški avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Kraj: Umag - Portorož

Odgovor Napisal/-a albacore » 14 Sep 2016, 01:39

:yeah: čestitke, lep ribiški vikend ......... :rofl: ni čudno da so suhe zgledajo malo zažgane, drugače je strelke in lampuge bolje filetirati pa v pašto
.......... LP
Slika

Odgovori