Moji začetki spinna in light jigginga

Shore jigging in spinning z obale
don
Posts: 186
Joined: 16 Jun 2012, 22:06

Re: Moji začetki spinna in light jigginga

Post by don »

Fantje hvala za informacije ;) skakuša mi je všeč kot dopolnilo :bwahaha: riba dobesedno skače iz vode ko pribije na vabo :aaa:
don
Posts: 186
Joined: 16 Jun 2012, 22:06

Re: Moji začetki spinna in light jigginga

Post by don »

No takole... že dalj časa razlišljam o upgrejdu svoje opremce :)

Spinn palica zaenkrat ostaja shimano vengeance cw 20-50. Rad bi dodal še palico namensko za jigg, ter nek kompromis role katera bi bila v prvi vrsti primerna za jigg ampak bi tudi mahal z njo na spinn palici. Seveda mi je jasno, da bo rola prevelika in tudi težka ampak ok :)

V ožjem izboru imam wft pro salt 4000-6000, catalino 4000, biomaster 5000, stradic 4000. Za palico še nimam niti približno nobenega izbora. Rad bi vozil do 90g jige. Odprt sem na vse predloge in nasvete ;) za palico je budget do nekje 180€ rolca 260€ seveda z cenejšo opcijo katerekoli komponente ostane več za drugo :D

hvala za kak nasvet že v naprej ;)
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Moji začetki spinna in light jigginga

Post by zmešan »

Predlagam,Majorcraft KG evolution.Rolo pa catalino 5000.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Moji začetki spinna in light jigginga

Post by CBB »

don wrote:No takole... že dalj časa razlišljam o upgrejdu svoje opremce :)

Spinn palica zaenkrat ostaja shimano vengeance cw 20-50. Rad bi dodal še palico namensko za jigg, ter nek kompromis role katera bi bila v prvi vrsti primerna za jigg ampak bi tudi mahal z njo na spinn palici. Seveda mi je jasno, da bo rola prevelika in tudi težka ampak ok :)

V ožjem izboru imam wft pro salt 4000-6000, catalino 4000, biomaster 5000, stradic 4000. Za palico še nimam niti približno nobenega izbora. Rad bi vozil do 90g jige. Odprt sem na vse predloge in nasvete ;) za palico je budget do nekje 180€ rolca 260€ seveda z cenejšo opcijo katerekoli komponente ostane več za drugo :D

hvala za kak nasvet že v naprej ;)
Zdaj ti bom odgovoril približno tako, kot so pred par leti svetovali meni:) Za 80g jigge gonit je od omenjenih rol po mojem mnenju dovolj močna le catalina, mogoče salt 6000. Shimana glej role velikosti 8000. Jaz imam stradica in to laufa. Zdaj, spinanje s tako rolo... Rola ma 0.6 kile:) Načeloma lahko spinaš, ampak ... :) Kar pa se palice tiče - jaz imam major craft solparo 1002h, kar je nekak entry model. Dobiš ga za dobrega stotaka. Potem pa so palice dražje in lažje, akcija in moč pa se skoraj ne spremeni... Drugače pa lahko za ta šport z lahkoto streseš jurčka za komplet palica+rola+vrvica:)
don
Posts: 186
Joined: 16 Jun 2012, 22:06

Re: Moji začetki spinna in light jigginga

Post by don »

Hvala za nasveta dečka ;) ok catalino velikosti 5000 je v eu dobiti izgleda samo mission inposible? Nebi rad plačeval dvojnega davka ter še carine za povrh... razen, da me vseskupaj enako stane. Je catalini še kaj dobra alternativa? Gledal sem še par rol po internetu, ampak ne vidim, da kdo na tem forumu uporablja katero izmed teh rol :(
Tecnofish Dragforce 30
Hart custom z 6000
HART COMPACT SPINNING & JIGGING REEL N.3.0-6000
HART SPECIAL EXPEDITION POPPING REEL N.3.0. size 6000

Ima kdo kakšno informacijo o delovanju teh rol? Atraktivnega videza so vse tu nimaš kaj ampak vprašanje je kvaliteta? :D

Za palico vidim, da ni dileme in definitivno pade majorcraft saj ima maguro zaloge. Vendar pa je tukaj potem spet vprašanje :D katero oznako naj gledam? Pri teh označbah mi ni nič jasno vem pa, da povejo vse karakteristike palice?
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Moji začetki spinna in light jigginga

Post by CBB »

don wrote:Hvala za nasveta dečka ;) ok catalino velikosti 5000 je v eu dobiti izgleda samo mission inposible? Nebi rad plačeval dvojnega davka ter še carine za povrh... razen, da me vseskupaj enako stane. Je catalini še kaj dobra alternativa? Gledal sem še par rol po internetu, ampak ne vidim, da kdo na tem forumu uporablja katero izmed teh rol :(
Tecnofish Dragforce 30
Hart custom z 6000
HART COMPACT SPINNING & JIGGING REEL N.3.0-6000
HART SPECIAL EXPEDITION POPPING REEL N.3.0. size 6000

Ima kdo kakšno informacijo o delovanju teh rol? Atraktivnega videza so vse tu nimaš kaj ampak vprašanje je kvaliteta? :D

Za palico vidim, da ni dileme in definitivno pade majorcraft saj ima maguro zaloge. Vendar pa je tukaj potem spet vprašanje :D katero oznako naj gledam? Pri teh označbah mi ni nič jasno vem pa, da povejo vse karakteristike palice?
Glej, okol rol je takole.... Shimano ali Daiwa, ostalo je v primerjavi s tem polizdelek. Moj nasvet je Stradic 8000, če se lahko stegneš, pa Biomaster 8000. Catalina pod 500 EUR ne bo šlo, za moje pojme je preveč:) pol se stegneš še par eur in kupiš Stello:) Okrog palc pa ti je že Zmešan povedal... KG evolution bo odlična, vzemi 1002h, če se ti zdi over budget vzami Solparo 1002h.
mitja68
Posts: 289
Joined: 11 Jul 2013, 09:04
Location: Radovljica

Re: Moji začetki spinna in light jigginga

Post by mitja68 »

Da se malo vmešam v debato o rolah...kaj pa Shimano Saragosa? Malo gledam, ker rabim rolo za jigge nekje do 70-80g, pa se mi zdi kar primerna in tudi dostopna.
Ali je bolj primerna le za lažje jigge?
The worst day of fishing is better than the best day of working!
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Moji začetki spinna in light jigginga

Post by CBB »

mitja68 wrote:Da se malo vmešam v debato o rolah...kaj pa Shimano Saragosa? Malo gledam, ker rabim rolo za jigge nekje do 70-80g, pa se mi zdi kar primerna in tudi dostopna.
Ali je bolj primerna le za lažje jigge?
Saragosa je težka. Samo to ji fali.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Moji začetki spinna in light jigginga

Post by tinker »

Eko, iz prve roke in do dobra preizkušeno na terenih Suska in Lošinja, tudi na drilih rib čez 5 kg.......

Najboljši že zelo resen start up komplet je: palica Major Craft KG Evolution 1002 H (40-80g), rola WFT Pro Salt 6000 in Varivas špaga PE 2.5 ali 3.
Od oka te cel komplet pride 350 eur, kar je manj kot pride samo Catalina 4000 ! S tem kompletom si siguren za vse priobalne jadranske ribe ranga 5kg +, s tem kompletom loviš z vsemi vabami do 80g teže.

To je moj backup komplet!

P.S. Seveda se glede predloga rol Daiwa in Shimano strinjam, ampak WFT me noro preseneča. Zadeva špila brez problema ! Tudi v burji 70kmh. Navija brez ene same težave. Edina mala zamera, ki jo imam je njegova teža, ima 150g več kot Catalina 4000 in moje razvajeno zapestje je malo trpelo :bwahaha:
don
Posts: 186
Joined: 16 Jun 2012, 22:06

Re: Moji začetki spinna in light jigginga

Post by don »

Tinker ja točno tak kompletek bo padel! ;) zdaj morem samo še oiskati kje je roba na zalogi, ker v magurotu nima palice na zalogi, nf77 pa ne role :bwahaha:
Post Reply