Brezzalustniki za umetne vabe

Shore jigging in spinning z obale
Odgovori
Uporabniški avatar
peter167
Kraj: Dupeljne

Brezzalustniki za umetne vabe

Odgovor Napisal/-a peter167 » 15 Maj 2019, 18:16

Namenoma sem dal temo sem. Zanima me namreč uporaba brezzalustnih trnkov pri jigih in ostalih umetnih vabah.
Sam namreč včasih ujeto ribo izpustim iz tega ali onega razloga. Zaradi tega in zaradi lastne varnosti, malček študiram, kako bi zmanjšal poškodbe na sebi in na ribi.
Do sedaj zalusti nekako na pol stisnem. Tako, da je manjša. Rad pa bi uporabljal kako bolj nobel varianto.
Zaenkrat sem zasledil te muharske, ki so mi najbolj všeč. Ampak jaz bi rabil take za asiste in pa take za voblerje. Pa ne najdem... razmišljal sem že, da bi jih razkalil, skrivil in spet okalil... Verjetno mi ne bi ratal...

Slika

Našel sem še ene semi barbless trnke... Kako bi to naredil iz navadnega asista ne vem.

Slika

Imam pa v glavi še eno idejo. Da bi bila na koncu špica nekako odebeljena. Kot ena solzica namesto zalusti. Bi se dalo kaj privarit na ost ali pa kar zacinit? Slike takega trnka pa nimam in ga tudi še nisem videl.

Zadnja opcija je zalust kar stisnit. Mi pa ni preveč všeč. Se mi zdi, da malo upora pa vseeno mora biti, da se ne sname prelahko.

Sicer nimam upanja, vendar ali ima kdo kakšno idejo ali konkretno rešitev?

sasok
Kraj: Beltinci

Re: Brezzalustniki za umetne vabe

Odgovor Napisal/-a sasok » 15 Maj 2019, 20:32

Odlomi zalust... nikoli ne ostane popolnoma gladko.

Sicer mislim, da bo potem realizacija drastično manjša, še posebej pri borcih kot so strelke in lampuge, kjer je zelo težko vzdrževati stalni kontakt, ki je pri brezzalustnikih nujen.
LP,
Sašo

Uporabniški avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Kraj: Umag - Portorož

Re: Brezzalustniki za umetne vabe

Odgovor Napisal/-a albacore » 16 Maj 2019, 08:26

Vpni trnek v primež in s fino pilo za železo odstrani kolikor hočeš ali pa s kakšno mini brusilko in nastavkom

https://www.mimovrste.com/modelarski-br ... estsellers
.......... LP
Slika

Odgovori