Shimano Aspire Surf

Tehnike in oprema
Uporabniški avatar
kr'en
The Boss
Kraj: Domžale

Shimano Aspire Surf

Odgovor Napisal/-a kr'en » 20 Jul 2013, 09:01

Saj ne rečem, z nižje cenovno opremo se da čisto kvalitetno lovit. In večino orad sem do sedaj potegnil ven z Shimano Hyperloop tele palico in Catana 4000 rolo.
Ampak, ko presedlaš na opremo ene dva ali tri cenovne razrede višje, se ti odprejo nove "dimenzije" in ne greš več nazaj.

Prej sem uporabljal Shimano Nexave AX TE Surf 420 cm -150g s katerim sem bil zelo zadovoljen in nisem imel nobene velike želje po menjavi. Dokler ga en dan po ribolovu doma nisem mogel več popolnoma zložiti. Uspel sem ga prodat in začel razmišljat o novi palici. Kriterij je bil, da bi spet imel 420-450 palico, gramaže 120 ali 150g, trodelno, ne teleskop.
Ampak, ko sem prijel tole zadevo v roke je plan o trodelni palici šel malo po vodi.

Balans s Tico Scepter je v odličen in že komaj čakam na probne mete. Letelo bo ko šus. :)
Sedaj si moram samo še en spodoben tripod omislit, tega se ne odlaga na tla niti z butt endom. :mrgreen:

Torej specifikacije:
Aspire Surf TE 420 cm, 120g
Top performance; 100g
Section; 6
Gudies: Fuji Alconite
Reel seat: Fuji
Biofibre powered
S.A.S (Shimano Aligement System)
Cast Control Grip

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

kumlazo
Kraj: Ventimiglia

Re: Shimano Aspire Surf

Odgovor Napisal/-a kumlazo » 20 Jul 2013, 09:41

Bravo kr en . To je to...ena izmed super teleskop palic kot jih tudi klicejo, sam sicer nisem imel srece , da bi jo probal, ampak sem precital veliko porocil od folka , ki lovi z njimi...niti en ni povedal kake negativne stvari ...pa so to ribici, ki lovijo veliko...

kumlazo
Kraj: Ventimiglia

Odgovor Napisal/-a kumlazo » 20 Jul 2013, 09:48

Aja se tripod. Poglej si malo Ian Gold tripode , ki so prva liga. Italjanski pa je verjetno najboljsi od Ultramarine. Sam uporabljam Ian Gold supermatch db1, kolega pa Ultramarine .Meni tudi , ko je morje divje se ni bilo treba posebej ga obtezit, kolega pa je vcasih moral se kaj gor obesit ...

Uporabniški avatar
Jolly
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Jolly » 20 Jul 2013, 09:56

Kot sm ti ze na FB rekel, moj top blank opremljen z vso Fuji itd. topshit robo! :yeah:
Vidis kdaj je pa le dobr da velik snofkam okol po ribiskih stacunah in zvoham kaksne take "skrite" bomboncke po kul cenah :mrgreen:

Uporabniški avatar
tinker

Odgovor Napisal/-a tinker » 20 Jul 2013, 10:45

Kaj pa delajo GTji na surf palici :shock: ???

To je oprema s katero se ne lovi, ampak se jo da na steno v dnevni sobi. Krasen štapič. Kar škoda ga je v to našo greznico pomočit.

Uporabniški avatar
zmešan
Kraj: litija -zg.jarše

Odgovor Napisal/-a zmešan » 20 Jul 2013, 10:47

TOP SHIT!
Don't drink water,because fish fuck in it.

Uporabniški avatar
kr'en
The Boss

Odgovor Napisal/-a kr'en » 20 Jul 2013, 19:01

kumlazo, hvala, bom preučil tele tripode malo. Kaj se bo že našlo ustreznega.

Jolly kaj se skromnega delaš? Sej vemo, da maš zadeve naštudirane v nulo. :mrgreen:

tinker, ja za GTje lovit ane. Tudi to se dela z obale, na havajih. Za na steno so muharice, tole je pa delovno orodje.
Naša greznica ni prav nič greznica ampak morje z več ribe kot bi si kdo mislil. :yeah:

Uporabniški avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Kraj: Umag - Portorož

Odgovor Napisal/-a albacore » 20 Jul 2013, 22:10

:yeah: Čestitke za palico je top v Shimano teleskop. palicah, sam bi izbral raje vsaj 150-170 gr. Boš povedal kako je pri metih s svincem 80-100 gr+cel bibi kako se obnese. Uteži ne boš uporabljal, ker boš vrgel brez njih dlje. Uporabne so po moje samo, če držiš palico dlje časa v roki da ne vleče proti špici. Glede tripodov zelo zanimiva Anakonda ali pa Maver, ki je lahko tudi tripod odvisno od terena ....

http://www.angelzentrale-herrieden.de/s ... n-Pod.html

http://www.ebay.it/itm/Anaconda-Magic-P ... 51ad06d7a9

http://www.fishingwarehouseshop.co.uk/p ... utoprint/1
.......... LP
Slika

Uporabniški avatar
Jolly
Kraj: Ljubljana

Odgovor Napisal/-a Jolly » 21 Jul 2013, 10:25

To nabavi: http://www.cygnettackle.co.uk/product.php?id=3
Majhno, lahko, prirocno, kot dodatek naroci se daljse noge (se dobi posebaj b.p.) in stvar resena.
Ce se odlocis in rabis kontakt dilerja za slo samo reci (ja mam spet veze :mrgreen: )

Uporabniški avatar
kr'en
The Boss

Odgovor Napisal/-a kr'en » 21 Jul 2013, 13:18

Jolly, lušna zadeva tole, precej nastavljiva. Po mojem tudi nebi bil problem namestit buzz bar z dvema butt cupps na eno od nog? Da dobiš potem tako kot majo SC tripodi.

albacore, tisti prvi se mi dopade, ostale dva malo manj, predvsem iz stališča cene. :mrgreen:

Odgovori