Lov na grunt

Tehnike in oprema
nejc

Re: Lov na grunt

Odgovor Napisal/-a nejc » 17 Avg 2016, 16:40

CBB napisal/-a:
nejc napisal/-a:Zdravo.

Zanima me kako vi zategnete ribo, ko začne delati vrh palice? Primete palico v roko in počakate, da riba potegne ali zategujete direktno s stojala ? :)

Namreč sam se imel v zadnjih treh dneh 90% nerealiziranih prijemov :D Prevelik trnek?

Albacore? Kako zateguješ na grund :D :fish:
Zategneš KERO ribo? Če loviš velike orade, pol pustiš ribi, da odpelje tako kot je treba... Saj vidiš, a se igra in premika po 20 cm, al zbezlja in vleče kot nora...

Orado.

Uporabniški avatar
Anze
Kraj: Krško

Odgovor Napisal/-a Anze » 19 Avg 2016, 16:52

Jaz lovim avolo, ali pa z drsnim svincem, ampak imam rolo ODPRTO, ko zvleče 3-5m zategnem. Je veliko trganj ker pirke in mali špari odnesejo kdove kam, ampak se pa ulov večjih primerkov poveča. Seveda 3-5m puščanja je odvisno kako intenzivno vleče, če vleče konstantno, potem pustim tudi kak meter več - da nabere hitrost v drugem vleku(orada); če cuka in cuka, prej "potipam" da ni kaj gor ali zapeto - malo prestavim(2,3 navoje) in še počakam če ni nič. Pač po lastni intuiciji in izkušnjah,... težko to tukaj opisati :)

Ko imaš dve palici v vodi in iz obeh začne ven letet laks pa ne veš, katera že koliko časa vleče, pol je pa loterija ali boš kaj zategnil ali bo v prazno :rofl:

Uporabniški avatar
nato87

Odgovor Napisal/-a nato87 » 02 Okt 2016, 17:15

Pozdrav!
Nikjer ne najdem tega vozla...vezava predvrvice z trnkom na osnovni laks (brez vrtljivke). Potrebujem za grund navezo z 2-3 trnki in svincem na koncu. Dolgo časa nisem uporabljal tega sistema za grund iz obale pa me zanima še sledeče: je bolje da naredim posebej navezo z vrtljivko na vrhu da lahko lažje menjam navezo z klasičnim drsnim svincem ali kr direkt na osnovni laks? Hvala in dober prijem!

Uporabniški avatar
zmešan
Kraj: litija -zg.jarše

Odgovor Napisal/-a zmešan » 02 Okt 2016, 17:27

Misliš prame na osnovni laks al kako.Zakaj ne uporabiš perle.Hitrejša menjava in brez vozlanja
Nazadnje spremenil zmešan, dne 02 Okt 2016, 17:30, skupaj popravljeno 1 krat.
Don't drink water,because fish fuck in it.

Uporabniški avatar
sova
Kraj: Solkan

Odgovor Napisal/-a sova » 02 Okt 2016, 17:30

Tu imaš nekaj vozlov http://www.netknots.com/fishing_knots/l ... line-knots. Jaz vežem s karabinom z vrtljivko za lažjo menjavo predvrvice.

lp.
Slika

Uporabniški avatar
nato87

Odgovor Napisal/-a nato87 » 03 Okt 2016, 19:11

zmešan napisal/-a:Misliš prame na osnovni laks al kako.Zakaj ne uporabiš perle.Hitrejša menjava in brez vozlanja

A bo vredu tako? Se lahko to pretrga glede na to da sta vozla na vsaki strani štoperja?

Slika

Uporabniški avatar
zmešan
Kraj: litija -zg.jarše

Odgovor Napisal/-a zmešan » 03 Okt 2016, 19:28

Brez vozlov.Oziroma brez štoperjev.Če boš delal vozle naredi manjše.
Don't drink water,because fish fuck in it.

Uporabniški avatar
sova
Kraj: Solkan

Odgovor Napisal/-a sova » 03 Okt 2016, 20:21

Puskusi to http://www.netknots.com/fishing_knots/b ... opper-knot pa še na vsak vozel daj kapljico sekundnega lepila. Ostalo isto kot si dal sliko, razen vozlov.

lp.
Slika

sanny

Odgovor Napisal/-a sanny » 03 Okt 2016, 21:08

Da vskočim. A je vsako sekundno lepilo ok? Imam zadnje čase probleme z navezami. Dam namesto vozla mikro perlico in nanjo kapnem kapljico lepila ki sem ga kupil praw v trgovini za fishing in mi ob dobrem potegu zna perlica s kapljico lepila zdrseti po glavnem laksu kar da kot rezultat izgubljeno ribo ker je prešfoh kontra in ne zabije trnka v žnabelj...

Uporabniški avatar
nato87

Odgovor Napisal/-a nato87 » 04 Okt 2016, 00:20

sova napisal/-a:Puskusi to http://www.netknots.com/fishing_knots/b ... opper-knot pa še na vsak vozel daj kapljico sekundnega lepila. Ostalo isto kot si dal sliko, razen vozlov.

lp.

Hvala za nasvet,...sem probal tale vozel, ki je prikazan in sekundno lepilo, ampak ob malo močnejšem potegu z prsti vozel vseeno začne drset po laksu. A še je kakšna druga varianta?

Odgovori