Lov na grunt

Tehnike in oprema
miran
Posts: 392
Joined: 29 Jun 2011, 10:27
Location: Maribor

Re: Lov na grunt

Post by miran »

Eh. Ti imaš čigumo gor in zato pri 4 pa pol metrski palici in polnem zategu do orade komaj kaj pride. :-)
User avatar
makaveli
Posts: 10
Joined: 01 Aug 2016, 21:16
Location: Ljubljana

Re: Lov na grunt

Post by makaveli »

Živjo, sem bolj kot ne začetnik pri ribolovu, ogromno prebiram forume in se probam naučit zadevo ali dve, ampak precej stvari mi še vseeno ni jasnih. :)
Predvsem bom lovil s čolna, navezo imam za grund, drseč svinec,... Zanima me, če bi recimo lovil tudi nekje na sredini globine in ne samo na tleh, a je v tem primeru taka naveza uspešna, ali kakšno bi bilo bolje naredit?
Izkoristil bi še tole in zastavil še nekaj vprašanj, čeprav tema ni ravno za to. Moja palica je 2-delna Shimano Vengeance palica,zanima me kako je tako palico in navezo najbolj enostavno razdret? Da prerežem laks nad svincem in potem ob ponovni uporabi navezo združim z glavnim laksom? In še tole, kater vozel je najbolj učinkovit pri združevanju laksa v takem primeru? Ne bi rad, da bi se v vodi kaj odvezalo in bi zgubil komplet od trnka, do svinca, itd.
Hvala.
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Lov na grunt

Post by blisk »

S tako navezo kot imaš boš najbolje lovil na dno. Za lovit v pol vode je boljše če je svinec spodaj. Poguglaj pesca bolentino lenza ti bo takoj jasno.
User avatar
makaveli
Posts: 10
Joined: 01 Aug 2016, 21:16
Location: Ljubljana

Re: Lov na grunt

Post by makaveli »

Hvala, bom zguglal za tega.

P.S. - še vedno se priporočam za odgovore na ostala vprašanja.
nejc
Posts: 92
Joined: 19 Apr 2015, 15:06

Re: Lov na grunt

Post by nejc »

Mogoče kdo ve kej bi lahko dobil takšen indikator prijema (pritrjen za stojalo) ? :) za orade idealno

Image
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Lov na grunt

Post by kr'en »

Tole je po mojem custom (home) made. Je pa super rešitev. :yeah:
Image
User avatar
panceta
Posts: 121
Joined: 12 Aug 2014, 14:29
Location: Koper

Re: Lov na grunt

Post by panceta »

Image

tole te zbudi da ti ni treba gledat :mrgreen:
nejc
Posts: 92
Joined: 19 Apr 2015, 15:06

Re: Lov na grunt

Post by nejc »

kr'en wrote:Tole je po mojem custom (home) made. Je pa super rešitev. :yeah:
Ja itak, ker res ne da veliko upora oradi :) moram nardit kaj takega :)
nejc
Posts: 92
Joined: 19 Apr 2015, 15:06

Re: Lov na grunt

Post by nejc »

Zdravo.

Zanima me kako vi zategnete ribo, ko začne delati vrh palice? Primete palico v roko in počakate, da riba potegne ali zategujete direktno s stojala ? :)

Namreč sam se imel v zadnjih treh dneh 90% nerealiziranih prijemov :D Prevelik trnek?

Albacore? Kako zateguješ na grund :D :fish:
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Lov na grunt

Post by CBB »

nejc wrote:Zdravo.

Zanima me kako vi zategnete ribo, ko začne delati vrh palice? Primete palico v roko in počakate, da riba potegne ali zategujete direktno s stojala ? :)

Namreč sam se imel v zadnjih treh dneh 90% nerealiziranih prijemov :D Prevelik trnek?

Albacore? Kako zateguješ na grund :D :fish:
Zategneš KERO ribo? Če loviš velike orade, pol pustiš ribi, da odpelje tako kot je treba... Saj vidiš, a se igra in premika po 20 cm, al zbezlja in vleče kot nora...
Post Reply