Lov na grunt

Tehnike in oprema
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Re: Lov na grunt

Post by lucky78 »

Ma kaj jaz vem italijani mu pravijo ''stonfo'' mi tu na obali isto tako, po ankleško pa je CASTING BOOM METALLIC ali pa PLASTIC BENT. Ubistvu to je cevka, skozi njo napelješ laks na koncu jaz dam še gumijasto perlico da ne poškoduje vozla in nato navežem vrtljivko s karabinčkom na katerega obešam trnke poljubne velikosti. Tisti karabinček ki pa je na ''stonfu'' pa obesim svinec od x gramov do y gramov!!
Image
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: Lov na grunt

Post by RibAr »

"Stonfo" je znana it. blagovna znamka za drobni ribiški material: www.stonfo.com

Poglejte katalog, neverjetno kaj vse imajo...
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Re: Lov na grunt

Post by lucky78 »

Vem vem ga imam v predalu.......in veliko stvari v kovčku 8-)
Image
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: Lov na grunt

Post by RibAr »

Kje pa nabaviš zadeve? Celina je bolj slabo založena.. :NO: razen LJ morda.
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Re: Lov na grunt

Post by lucky78 »

Mako se lotim špeže grem kar čez (Trst, Muggia,......) če mi poči filem grem anka v Udine. Tam je ena ogomna trgovina z ribiško opremo (500 m2) vemo kako Italijani in ribolov ne....
Image
samus

Re: Lov na grunt

Post by samus »

lucky78 wrote:Mako se lotim špeže grem kar čez (Trst, Muggia,......) če mi poči filem grem anka v Udine. Tam je ena ogomna trgovina z ribiško opremo (500 m2) vemo kako Italijani in ribolov ne....
Pozdravljen
Prosim, če imaš LINK od te trgovine v Udinah, ker imam v planu nakup nekaj več opreme.Hvala

Lp, Sašo
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Re: Lov na grunt

Post by lucky78 »

......ma ta trgovina ima stran underconstruction tako da si ne boš pomagal kaj dosti......

Link: http://www.mauromare.it/
Image
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Lov na grunt

Post by proton »

lucky78 wrote: Če je pa drsni svinec uporabim Image odlično proti zapenjanju!!

Se tole dobi tudi pri nas? Letos sem res potrgal rekordno število navez, zato bi moram nujno nekaj kupit, s čimer se bom učinkovito boril proti temu. Kako pa to deluje, ko zapneš? Zakaj je boljše kot če samo svinec napelješ skozi luknjico?
samus

Re: Lov na grunt

Post by samus »

lucky78 wrote:......ma ta trgovina ima stran underconstruction tako da si ne boš pomagal kaj dosti......

Link: http://www.mauromare.it/
A je mogoče roba oz. oprema kaj cenej kot pri nas? Hvala za link.

Lp, Sašo
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Re: Lov na grunt

Post by lucky78 »

@Proton; to se da dobiti tudi pri nam. Ne vem koliko imate založene trgovine gor nisem še nikoli bil iskreno rečeno. Jaz uglavnem kupujem to FMK-ju v Kopru.
Zadeva deluje pa tako da ne pade v luknje kjer naj bi zapenjal. Osebno imam najraje velikost od 25cm. Če pa napelješ svinec skozi luknjo potem ko boš navijal laks bo on skupaj drsel s trnkom po skalah in padal po luknjah kjer je večja možnost da tam tudi naveza ostane.

@Samus; Roba je cenejša ja ne sicer vse ampak dajo pa ti še ogromno popusta. Jaz ko sem kupoval rolo od Shimanota Navi 8000 xsa je bila pri nam vsepovsod 100€ čez sem jo dobil za 75€ +še 15% popusta sem dobil pa sem bil prvič v trgovini. (hočem reč da ni potrebno nekega poznanstva da dobiš popust kot pri nam recimo)
Image
Post Reply