Lov na grunt

Tehnike in oprema
Post Reply
bemko
Posts: 31
Joined: 18 Jul 2008, 11:11

Lov na grunt

Post by bemko »

kakšni pa so kej sistemi za lov na grunt :?:
pejmo na na oradeImage
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Lov na grunt

Post by kr'en »

Huh, sistemov je veliko.

Za začetek lahko tole prebereš lov-na-qgruntq-na-dno.html

Sem razdelil temo, lov na grunt zasluži svojo.
Image
User avatar
Suhokranjčan
Posts: 56
Joined: 03 Jul 2008, 15:51

Re: Lov na grunt

Post by Suhokranjčan »

ej vem da se bo tole zdelo neumno, ampk imam par uprašanj glede lova na dno, saj si ribolova brez plovca preprosto ne predstavljam.
1. Debelina in barva vrvice, na katero je privezan trnek, ter kolikšna razdalja do svinca?
2. Teža in oblika svinca? v obliki solce, stožca, ali tisti , ki zgleda ko torpedo?
3. Glede trnka.. večji, je lahko trojček?
4: najvažneje, kako veš, da je prišlo do prijema?

najlepša hvala za odgovore
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Re: Lov na grunt

Post by lucky78 »

Ravno obratno vprašanje je MEGA.....alora:

1. Jaz imam predvez 0,31 prozorno plave barve, razdalja med trnkom in svicem pa je cirka 60-70cm s tem da imam pramo ki je navezana na glavni laks še ene 40 cm dolgo.

2. Oblike svinca so več ali manj ''torpedni'' s krilci Image je pa v nabavi nekaj takegaImage

3. Za trnke uporabljam Owner št 2 zakon zadeva........

4. ..do prijema pa veš ko vidiš da vrh palice reagira in seveda ker je sklopka na roli popuščena se jo lepo sliši ........zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz po parih prijemih dobiš prakso 8-)
Image
User avatar
Suhokranjčan
Posts: 56
Joined: 03 Jul 2008, 15:51

Re: Lov na grunt

Post by Suhokranjčan »

Ej najlepša hvala
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Re: Lov na grunt

Post by lucky78 »

Ma ni panike zato smo tu!!
Image
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: Lov na grunt

Post by RibAr »

Lucky, kako skonstruiraš predvez oz. kako pramo s trnekom zvežeš na glavno vrvico? Uporabiš vrtljivko ali morda tehnosfero ali kar z vozlom? Če sem prav razumel ne uporabljaš drsnega svinca, ampak je svinec fiksno montiran nižje od trneka. Imaš samo eno pramo s trnekom ali jih imaš več? Sprašujem zato, ker s podobnimi predvezi jaz lovim iz čolna.
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Re: Lov na grunt

Post by lucky78 »

RibAr jaz sem malo ''old scool'' glede predvezov. Če delam navezo, za lov na dno brez drsnega svinca, pride 1,5m glavnega laksa. Na obeh koncih zvežem vrtljivke s karabinčkom pol pa navežem prame ki so dolge 60 cm. Navežem jih pa z vozlom ''osmica'' Image (bom probal poslikat navezo) Vse uglavnem zvežem in ne uporabljam tehnosfer.

Če je pa drsni svinec uporabim Image odlično proti zapenjanju!!
Image
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: Lov na grunt

Post by RibAr »

Krasno, nikoli si ne bi mislil, da bi lahko osmico oz. dvojno osmico uporabil za navez prame s trnekom.. :idea: jaz uporabljam dvojno osmico za zanke. Tam se odlično obnese in predvsem je zelo enostavna za navezat. Kako je pa z vrtenjem laksa od prame in namotavanjem okoli glavnega laksa predveza (to je bil glavni problem, če sem poskušal zavezati pramo z vozlom in ne preko vrtljivke)?

Včeraj sem nabavil tehnosfere (Stonfo), bom septembra poročal kako se obnesejo v praksi.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Lov na grunt

Post by kr'en »

Lucky, zadnja slika je tako imenovani helikopter sitem?
Image
Post Reply