Hobotnica

Tehnike in oprema
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Hobotnica

Post by sova »

Po pripovedovanju prijatelja, ki dosti lovi hobotnice, so pirke znak za hobo, če so, mislim da ene tri, približno 1-2m nad dnom vse tri obrnjene in gledajo v isto smer kjer naj bi bila hobotnica. Jaz sicer nimam izkušenj s tem. Kot je napisal Psycho so res dobre(pirke).

lp.
Image
User avatar
panceta
Posts: 121
Joined: 12 Aug 2014, 14:29
Location: Koper

Re: Hobotnica

Post by panceta »

Pirke je povsod kot blata, to je res. Je pa razlika ali ležijo na dnu ali pod skalami, ali pa gledajo navpično navzdol (po možnostvi več skupaj). Tam je velika verjetnost da je hobotnica (bodisi v luknji ali zunaj). Nekje v polovici primerov, kjer so pirke gledale navzdol, sem našel tudi hobotnico....
ščuka
Posts: 10
Joined: 26 Jul 2015, 21:21

Re: Hobotnica

Post by ščuka »

Saj vem da je bilo glede tega že kar nekaj napisanega, ampak kaj če med potapljanjem naletim na hobotnico. Kako bi jo jaz najlažje dobil, glede na to da nimam puške (pa tudi ne izkušenj in dovoljenj) ali osti,... Imam pa umetne rakce, a bi šlo da ga navežem na laks in okol roke pol pa priplavam pa mimo hobe vlečem rakca. Če obstaja še kak način, ga bom vesel.
Pa še to, a ima kdo izkušnje s pravimi rakci. Se pravi, da ga ulovim in navežem z ali brez trneka, grejo hobotnice na to rajši?
Ni lepšega kot dan na vodi.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Hobotnica

Post by CBB »

ščuka wrote:Saj vem da je bilo glede tega že kar nekaj napisanega, ampak kaj če med potapljanjem naletim na hobotnico. Kako bi jo jaz najlažje dobil, glede na to da nimam puške (pa tudi ne izkušenj in dovoljenj) ali osti,... Imam pa umetne rakce, a bi šlo da ga navežem na laks in okol roke pol pa priplavam pa mimo hobe vlečem rakca. Če obstaja še kak način, ga bom vesel.
Pa še to, a ima kdo izkušnje s pravimi rakci. Se pravi, da ga ulovim in navežem z ali brez trneka, grejo hobotnice na to rajši?
Jao meni majko mila:) Za ribolov potrebuješ dovolilnico, pa naj bo to ribolov s puško, ostmi, trnekom, rokami, nogami ali zobmi. Pika. Zdaj, za uspešen lov hobotnice rabiš:

1. Osti,
2. puško
3. raka
4. na špago navezanega škarpoča
5. spretne roke
6. rdečo cunjo
.
.
.
117. ne vem kaj še vse.

Svetujem ti, da greš na tale link: http://www.google.com in v vrstico, ki se ti po pokazala vpišeš:

1. kako ujeti hobotnico
2. kako uloviti hobotnicu
3. how to catch an octopus

Linki ki ti jih bo spletna stran ponudila ti prikazujejo rešitve. Nekateri imajo zraven tudi video ali sliko. Upam, da sem ti pomagal:) :aaa:
ščuka
Posts: 10
Joined: 26 Jul 2015, 21:21

Re: Hobotnica

Post by ščuka »

Ja, ja glede dovolilnice mi je itak jasno, samo lahko kupim le rekreativno, se pravi da podvodni ribolov ne pride v upoštev. Sej tuk butast pa res nisem, da se je treba z mene norce delat, eni pač nismo taki veterani in nam je treba kej več razložit . Sej za to pa so forumi, a ne???
Ni lepšega kot dan na vodi.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Hobotnica

Post by CBB »

ščuka wrote:Ja, ja glede dovolilnice mi je itak jasno, samo lahko kupim le rekreativno, se pravi da podvodni ribolov ne pride v upoštev. Sej tuk butast pa res nisem, da se je treba z mene norce delat, eni pač nismo taki veterani in nam je treba kej več razložit . Sej za to pa so forumi, a ne???
Saj se nisem norca delal:) ampak google ti bo res najbolje razložil, predvsem videi. Je pa hobo res najlažje ujet z masko, ali pa na špago navezanega raka.
User avatar
panceta
Posts: 121
Joined: 12 Aug 2014, 14:29
Location: Koper

Re: Hobotnica

Post by panceta »

ko se boš potapljal boš le redko srečal hobotnico na odprtem. Zato bodi pozoren na luknje, zraven lukenj pa hobotnica zloži školjke, rake tudi kamenje, tako da kar precej jasno signalizira, da luknja ni prazna. Če nimaš puške imej vsaj nož, rokavice in luč. In karto, kot je rekel CBB 8-)
matevz1234
Posts: 22
Joined: 12 Jul 2019, 14:33

Re: Hobotnica

Post by matevz1234 »

Če je vidiš se samo nad njo potopi, jo privleči na površino in obrni klobuk.
Karto in bojo pa le mej.
Post Reply