Najlon za lov na grund

Tehnike in oprema
Post Reply
miran
Posts: 392
Joined: 29 Jun 2011, 10:27
Location: Maribor

Re: Najlon za lov na grund

Post by miran »

Letos je pri meni navit 0.35 Sufix Xcelon Clear. Po kratkem trplenju s kraparskim Konger Team Carp Rainbow 0.28, ki se vleče kot čiguma :) je to pravi balzam.
No, naslednjega bi pa želel ranga 0.30, neke dobro vidne barve in čim manj raztegljivega.
Bobr
Posts: 490
Joined: 16 Aug 2011, 11:20

Re: Najlon za lov na grund

Post by Bobr »

Morda Sufix Tritanium v rdeči barvi je zelo lepo viden. Morda rabi malce več časa da se ˝uleže˝, je kar rabil da se je stegnil iz kodra.
Ali pa Daiwa Tournament v flourumeni barvi, odlično viden. Imel sem ga le kratek čas, brez pripomb.
Oba sta cenovno ugodna cca 12-15eur za 1km laksa, se mi nezdi slabo.

Trenutno imam navito na eni rolo Quantum Salso in drugi Yuki Orata, z katerima sem zadovoljen vendar sta popolnoma nevidna skoraj v vseh pogojih...
Kaj drugi uporabljate kaj?
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Najlon za lov na grund

Post by blisk »

Za grunt uporabljam JVS fluorcoated 0,35 in nobenih problemov, niti z metanjem 80g svincev brez shock leaderja. Samo je pa res da ga ne vidim niti podnevi :ojej:
miran
Posts: 392
Joined: 29 Jun 2011, 10:27
Location: Maribor

Re: Najlon za lov na grund

Post by miran »

No in ta nevidnost mene vedno bolj moti in ker vežem 10m ca.0.45 shock leader, bo nekaj kričečega ravno prav.
Morda pa kakšna rumena kitajska špaga. Morda. :?:
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Najlon za lov na grund

Post by zmešan »

Na eni roli imam Quantum Salso 0,30 na ostalih treh pa rjavega kraparskega od Trabucc-a 0,32.(jebeš barvo).Predvezi so tako al tako FC.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Najlon za lov na grund

Post by kr'en »

Prej sem imel Trabucco Super ISO, za letos sem nabavil Daiwa Daiwa Tournament 0.31. Tudi meni se zankrat dopade.
Image
Komarčeroso
Posts: 74
Joined: 13 Sep 2012, 17:59

Re: Najlon za lov na grund

Post by Komarčeroso »

Tudi jaz že kar nekaj časa uporabljam istega, Trabucco super iso T-force(tournament class), modre barve. Debeline 0,30 in 0,45 in sem z obema tako zadovoljen da jih uporabljam že približno pet let. Najlon se mi zdi izredno trpežen, če kakšne role ne uporablam pogosto, ga mam namotanga dve (0,45 tudi tri) sezone brez strahu da bi zarad obrabe zgubu ribo. Priporočam vsem ki iščejo vzdržljivost in trpežnost.

Lani sem vzel še trabuccovega oranžnega 0,30 kao za orado(narisana na kolutu), ma najlon sicer res lepo leti in pade (praktično nobene spirale nikoli) in hudo zategne vozu. Mehek pa raztegliv je pa u pm. Predn moja kontra pride do ribe, ta že prežveč in izplune v tem cajtu. Zato morm kr zapet rolo pa čakat da upogne pa napne in šele pol kontrirat da je efekt...poleg tega mi z 75g svinci najlon dostkrat poč pri metu (do lani nisem vedu kaj je shock leader) Njegov modr bratranc prej prst odreže predn poč...

Mam pa od lani za foro še enga kraparskega rjavo zelenga ki je bil šenkan, ne vem niti znamke vem samo da je 0,30 in se kr presenetljivo lepo odraža. Neka kombinacija zgornjih dveh, samo da pri vzdržljivosti ga trabucco še vedno poje. Letos je bil maja prvič v slani vodi, pa da vidm kok časa bo zdržal.
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Najlon za lov na grund

Post by Psycho »

Trabucco T-force imam tudi jaz, 0.35 in 0.20. In z obema sem super zadovoljen. Je precej trd, kar se razteznosti tiče in zelo trpežen, tudi ko sem lovil na kamnih je bil to edini laks ki skoraj ni pokazal znakov obrabljanja. Imam ga pa gor že dve sezobi, letošnja je tretja in še vedno izgleda kot nov.
Usus magister est optimus.
miran
Posts: 392
Joined: 29 Jun 2011, 10:27
Location: Maribor

Re: Najlon za lov na grund

Post by miran »

@Komarčeroso:
A ti kar na 0.45 loviš? Jaz imam to za shock leader. Pravkar vzel sufix supreme 0,45. Upam, da se ne bo tako obrabljal, kot se je zadnji.
Komarčeroso
Posts: 74
Joined: 13 Sep 2012, 17:59

Re: Najlon za lov na grund

Post by Komarčeroso »

Hehe, to me isto prodajalci sprašujejo, če panulam :D ja na dveh rolah imam 0,45 obe robustni roli, montirani na modificirani kraparci, ki jo uporabljam kot "samico" zabijem jo u skale kšnih 50-100m od placa kjer lovim, gor vržem kakšen krak hobotnice, al pa kaj druzga gromozanskega, od prilike tudi živo ribo, na 5.0 owner(je) in vsake tok časa pogledam k palci če se je že zgodil čudež. ...in če zagrabi, preden jaz po tistih skalah prelaufam 50-100m mora biti gor trpežna zadeva da me počaka.
Post Reply