Kako dalec mecete?

Tehnike in oprema
Post Reply
kumlazo
Posts: 127
Joined: 27 Nov 2010, 16:11
Location: Ventimiglia

Kako dalec mecete?

Post by kumlazo »

Zadnje case se tukaj nic ne dogaja...verjetno zato ker vas v tem casu bolj malo lovi.Jaz vsaj 2 do 3x na teden probam ampak zgleda da je riba cisto zginila, ker ze vec kot mesec cista 0.Probali smo z vsemi moznimi vabami(sarda, ligenj, crvi, kruh...), pa nic ne pomaga, riba je sla na odprto v globino.Glede na to da riba ne dela, pa vec casa porabim za vajo meta(tak da sem vsaj malo koristen).
Zaenkrat se ustavim tam okrog 100m(samo 100g svinec brez vabe).Me pa zanima kolk dalec pridete drugi, s katerimi meti(ce uporablja kdo tehnicne mete, mecete z direktnim silkom ali uporabljate SL, teze svincev, debelina silka itd.
Zelo dobrodoslo bi bilo ce ima kdo kaksne sekvence slik tehnicnih metov(ground, pendulum, aero ground).Slike, ker video gre za moje pojme prehitro, da bi razumel vse o dolocenem metu.

lp
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Kako dalec mecete?

Post by tinker »

Moje izkušnje...
Nikoli ne mečem dalje kot 50-60m. Že s temi daljinami pokrijem vse spote na katerih jaz lovim. Npr. na Visu (kjer so takoj ekstremne globine 50-60m tik ob obali) pa se celo trudim metati čim bližje, največ 15-17m daleč. Ne uporabljam posebnih tehnik, pač met čez glavo, drsni svinci od 10g do 40g. Shockleaderja tudi nimam.
- Palici klasični kraparici 12 ft - 3lbs.
- 2 roli klasičnega surf tipa (pa ne vem zakaj :rofl: :rofl:)
- 1 klasičen baitrunner
to je to.
kumlazo
Posts: 127
Joined: 27 Nov 2010, 16:11
Location: Ventimiglia

Re: Kako dalec mecete?

Post by kumlazo »

tinker wrote:Moje izkušnje...
Nikoli ne mečem dalje kot 50-60m. Že s temi daljinami pokrijem vse spote na katerih jaz lovim. Npr. na Visu (kjer so takoj ekstremne globine 50-60m tik ob obali) pa se celo trudim metati čim bližje, največ 15-17m daleč. Ne uporabljam posebnih tehnik, pač met čez glavo, drsni svinci od 10g do 40g. Shockleaderja tudi nimam.
- Palici klasični kraparici 12 ft - 3lbs.
- 2 roli klasičnega surf tipa (pa ne vem zakaj :rofl: :rofl:)
- 1 klasičen baitrunner
to je to.
Ok. Vse lepo in prav, kaj pa ce na tej razdalji ni ribe oz. je samo drobiz. Meni se je ze veckrat zgodilo, da sem moral kar nekaj premetat, da sem ven potegnil kaj spodobnega. Govorim o situaciji izven sezone, v sezoni ni neke potrebe, ker jate orad krozijo dejansko v prvih 20-50 metrih, veckrat sem imel kaksno konkretno prav pod nogami.
O tehnikah metov me dejansko zanima, zato ker imamo letos tekmo v kraju, ki je zelo podoben jadranski obalo(rimini itd), na dnu je mivka, ki se zelo pocasi spusca.Ce meces s suhega je globina na 50m tam nekje do pasu, verjemi mi da tam pa dolzina meta steje.
Pa se malo kot zanimivost.Letos v zacetku leta sem s kolegom 2x probal v Monte Carlo(ribiska meka, ekstremne globine). S pomola, ce samo spustis svinec so globine od 40m naprej, ce pa malo vrzes pa "baje" gre tudi do 80m. Vab je bilo kar nekaj, rezultat pa 5cm pagar. Tak da v tem casu tudi globina ne daje nekih garancij....
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Kako dalec mecete?

Post by tinker »

Seveda na plažah tipa "Rimini" dolžina šteje, zato pa so razvili surfcastnig !
kumlazo wrote:
tinker wrote: Govorim o situaciji izven sezone, v sezoni ni neke potrebe, ker jate orad krozijo dejansko v prvih 20-50 metrih, veckrat sem imel kaksno konkretno prav pod nogami.
....
....e tu je haklc...jaz na dno lovim le poleti !
Jeseni, pozimi in spomladi vijačim....
Post Reply