Circle Hooks

Tehnike in oprema
Daniel R
Posts: 586
Joined: 28 Mar 2010, 00:24
Location: Dol pri Ljubljani

Circle Hooks

Post by Daniel R »

Med prebiranjem literature o lovu orad sem naletel na zapis o uporabi Circle Hook-ov pri ribolovu orade. Zaradi posebne oblike, se trnek največkrat zapiči v ustnice in zelo malokrat v grlo ali škrge zato je še posebno primeren, ko se ima namen ujeto ribo spustiti. Poseben je tudi način lova z njim:ko riba zgrabi vabo se mora počakati, da jo odvleče nekaj metrov in potem zategne, nikakor pa se ne sme zategniti takoj, ker samo potegnemo vabo ribi iz ust. Možno ga je uporabiti pri sistemih za lov na "grunt", za parangal in pri montaži žive ribe (panula, postava z živo vabo).

Tako izgleda ta tip trnka:
Image

Sam tega tipa trnka še nisem uporabljal, ker sem šele pred kratkim izvedel zanj, samo naj bi se z uspehom uporabljal pri nekaterih ribičih na Hrvaškem, še posebno pa na parangalih za lov orade. Če je kdo od forumašev že izprobal te trnke, naj deli svoje izkušnje, ker me zanima kako se obnesejo.
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: Circle Hooks

Post by RibAr »

Imam omenjene trnke od Ownerja in tudi podoben model od Gamakatsuja. Z njimi sem nekajkrat lovil sept. letos na bolentino sistem iz barke in ujel nekaj rib. Ne morem reči, da so kaj bolj uspešni kot "klasični". Glavna pomanjkljivost je ta, da je težje namestiti vabo, ker ima zavito konico in je to kar moteče. Ob montaži večje vabe z iglo teh težav ne bi bilo. S parangali nimam izkušenj, ampak "ješkanje" ti bo s temi trnki vzelo še nekaj dodatnega časa.
Daniel R
Posts: 586
Joined: 28 Mar 2010, 00:24
Location: Dol pri Ljubljani

Re: Circle Hooks

Post by Daniel R »

Med iskanjem informacij po internetu nisem nikjer našel kako se natika vabo za orado na tak tip trnka. Našel sem montaže z ribami, nikjer pa nisem našel kako se natika npr lignja ali pa školjko (pač neko vabo za orado, ki ni riba). Pri vseh montažah ki sem jih do sedaj videl mora biti trnek večinoma odkrit in se ga ne sme prekrit (kot da bi imel montažo na dlako), samo imam pomisleke o nnjegovi uporabnosti, ker kako bi se orada obnašala, če bi poleg vabe videla velik trnek? Je mogoče kdo našel kak video ali pa stran, kjer prikazuje kako se natika še kaj drugega kot riba?
Verjetno bi se ga pa dalo še vedno uporabiti pri lovu ugorja, ker njega tako nič ne moti.
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Circle Hooks

Post by Psycho »

Ima po novem še kdo te trnke? Zanima me tudi če kdo ve, če jih v kaki trgovini v SLO prodajajo? Jaz jih nisem zasledil še nikjer, preko interneta pa jih nebi naročeval, ker nebi plačeval poštnine samo za 5 trnkov.
Usus magister est optimus.
Bobr
Posts: 490
Joined: 16 Aug 2011, 11:20

Re: Circle Hooks

Post by Bobr »

Trofeja ima.
http://trofeja.si/ribiska-trgovina/arti ... ircle-hook

Velikosti so pa 2/0 za 4/0 po owenrju, mam viška če rabiš kontaktiraj na zs
miran
Posts: 392
Joined: 29 Jun 2011, 10:27
Location: Maribor

Re: Circle Hooks

Post by miran »

Jp, v trofeji jih vsakič vidim viseti.
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Circle Hooks

Post by Psycho »

Sem pogledal, samo so precej veliki. Še 1/0, so malo preveč. Najraje bi našel 2 ali pa mogoče 1 velikost. Pa 4 ali 6 za kraparijo, samo to ne sodi sem. :)
Usus magister est optimus.
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Circle Hooks

Post by sova »

Psyho poglej trgovino KOPTEX Nova Gorica. Imajo nekaj podobnega le malo manj zavito konico.


Lp.
Image
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Circle Hooks

Post by Psycho »

Hvala, bom počekiral. :yeah:
Usus magister est optimus.
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Circle Hooks

Post by blisk »

Samo na netu nimajo nič. Moraš osebno v lovca
Post Reply