Lov orade

Tehnike in oprema
User avatar
panceta
Posts: 121
Joined: 12 Aug 2014, 14:29
Location: Koper

Re: Lov orade

Post by panceta »

:aaa:
kumlazo
Posts: 127
Joined: 27 Nov 2010, 16:11
Location: Ventimiglia

Re: Lov orade

Post by kumlazo »

Hvala vsem...posebno Sovi, da mi je naredil uslugo in nalozil slike
Ribe so ujete v Italiji, Ventimiglia.
Na koncu koncev niso nic pretiranega, ampak imam super fotografinjo. Razen zadnja, ki je lanska in je bila par gramov vec kot 3kg, ostalo je roba od 1,5kg do 2,5kg. Da nebi kdo mislil da je tukaj akvarij in orade same ven skacejo, to je rezultat 35 dnevnega ribolova od 16h do 19h
Oradex
Posts: 67
Joined: 14 Jul 2015, 16:26
Location: Ljubljana

Re: Lov orade

Post by Oradex »

Pff...Krasen ulov :yeah:
Lp Anže
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Lov orade

Post by albacore »

:bwahaha: ..... pridi sem ulovit toliko takšnih orad v 35 dneh od 16.00 - 19.00... bo že :rofl: SF......

ps. ne verjamem da bi ratalo tudi, če bi bil urnik lova od 7.00 pa do 19.00
.......... LP
Image
POTAPI
Posts: 456
Joined: 19 Sep 2011, 17:20

Re: Lov orade

Post by POTAPI »

Na katero vabo si jih ujel
kumlazo
Posts: 127
Joined: 27 Nov 2010, 16:11
Location: Ventimiglia

Re: Lov orade

Post by kumlazo »

Sipa
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Lov orade

Post by brezo »

Evo dans zvecer se bom odpravil na ribolov orad z drsnim svicem in jadranskimi kalamari uceraj ujetimi. Upajmo da bo kaj. Lignje sem lovil na roko z barke z domacinom in ko sem spraseval za orade:"nema ribe 30godina..." mi je malo zbilo moralo ma upejmo da bo kej primlo :-)
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Lov orade

Post by CBB »

brezo wrote:Evo dans zvecer se bom odpravil na ribolov orad z drsnim svicem in jadranskimi kalamari uceraj ujetimi. Upajmo da bo kaj. Lignje sem lovil na roko z barke z domacinom in ko sem spraseval za orade:"nema ribe 30godina..." mi je malo zbilo moralo ma upejmo da bo kej primlo :-)

Jadranskega lignja je pa res škoda za orado! Namreč ni nič boljši, kot patagonec iz zmrzovalnika, ali pa npr. volek, sardela...
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Lov orade

Post by brezo »

Ma ja vem samo sem ze prepozen za v stacuno pa sm reku da ga zrtvujem pol za vabe....

Mam se en par uprasanj glede role. Imam daiwa rolo za uporqbljat ki ni moja in ne vem ali je baitrunner. Nekaj sem poskusil cukat lasn ven in spuscavat zavoro ampak stvar ne dela(staro ko greh), cudno da sploh navija laks :-) bi blo kul ce bi rolo pustil odprto kot pri metu? Poleg tega me moti se da mi furajo valovi svinc 35g tezek. Naj dam 70g gor?(edina druga opcija ker sem omejen z opremo in niti ni moja...) palica je tudi iz prve ruske. :fish: se mi zdi da je palica 50 g/100g. Vrvica je 0.3 mm
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Lov orade

Post by CBB »

brezo wrote:Ma ja vem samo sem ze prepozen za v stacuno pa sm reku da ga zrtvujem pol za vabe....

Mam se en par uprasanj glede role. Imam daiwa rolo za uporqbljat ki ni moja in ne vem ali je baitrunner. Nekaj sem poskusil cukat lasn ven in spuscavat zavoro ampak stvar ne dela(staro ko greh), cudno da sploh navija laks :-) bi blo kul ce bi rolo pustil odprto kot pri metu? Poleg tega me moti se da mi furajo valovi svinc 35g tezek. Naj dam 70g gor?(edina druga opcija ker sem omejen z opremo in niti ni moja...) palica je tudi iz prve ruske. :fish: se mi zdi da je palica 50 g/100g. Vrvica je 0.3 mm
Jaz odprem rolo, tudi če imam baitrunner in navijem par zavojev laksa okrog maaalo zmačkane piksne in odmaknem kak meter. Ko orada potegne gre piksna po luftu... Jo vidiš in slišiš...
Post Reply