Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Tehnike in oprema
Post Reply
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by tinker »

Fantje ne ga srat z balansom pri surf in carp palicah. Teh se nikoli ne drži v roki, amapk ležijo na rod podih, stojalih ali tleh itd.
Balans je važen pri spin palicah, s katerimi mahaš nekaj ur non-stop ! Kombinacija BBLC in neke carp/surf palice je pri naših kraparjih/oradarjih ZELO pogosta ter preverjena.... in noben se ne sekira zaradi balansa.

Libraža je test pravokotne upogibnosti palice pri določeni maksimalni obremenitvi.
Bobr
Posts: 490
Joined: 16 Aug 2011, 11:20

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by Bobr »

Bolj me je zanimalo kot da se sekiram, hvala za konstruktiven odgovor in sliko obema. :yeah:
kumlazo
Posts: 127
Joined: 27 Nov 2010, 16:11
Location: Ventimiglia

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by kumlazo »

Hvala Tinker...ceprav se vedno ne razumem.

Imas prav ni tako pomembno kot pri spiningu ali bolognes, kjer lovis s palico v roki, ampak cisto nepomebno pa tudi ni.
Jaz sem naredil test z Daiwino palico 50-100g na kateri sem imel rolo iste firme (4000) pa ji nekaj ni vec blo dobro (sol, mivka,..).Lep, lahek(palica+ rola okoli 500g) in poceni komplet.
Torej sem probal z vecjo rolo Shimano titanos super aero Gt 6000(samo rola 595g) silk 0,33.Komplet je postal neznosno tezek, potem sem probal s svinci 40, 50 in 75 g.
1. s tako rolo tudi na obcutljivi palici nimas obcutka, da je kaj na drugi strani( v tem primeru samo svinec), ampak imas obcutek kot da vleces ven samo silk( kot takrat ko zapnemo in vse skupaj strgamo)
2. rola ni lepo navijala silka
enako se je dogajo z isto rolo in 0,21 silkom
Tak da za moje pojme se ta tip role in palice nista imeli prevec radi, pa je bilo potem isto s Scepterjem in Alivio 10000.
Na koncu ni bilo druge kot kupit se eno rolo. Na koncu mi je dal kolega probat en Abu Stamina 4000, ki je se manjsi kot Daiwa in s palico se razumeta, da je veselje.Glede na to, da je komplet dokaj lahek sem ga gladko uporabljal tudi s feederjem in od konca avgusta z bombardo za igle.
To je moja izkusnja, potem pa"ko voli, nek izvoli"
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by tinker »

Dobro. Tudi sam sem pristaš čim bolj "light" opreme (z zdravo mero razuma) in ne maram težkih kompletov. Vendar, ker vem, da Stay lovi večinoma na Lošinju, tam pa je BBLC praktično polno zastopan in že 1000x potrjen, ni debate, da bi falil s to rolo. Zakaj bi odkrival toplo vodo in trošil novce za neke eksperimente, če zadeve že špilajo.
Jaz osebno ne maram BBLC. Prevelik.

Balans je izredno pomemben pri spin ribolovu, kjer po nekaj urah mahanja roke zelo trpijo. Pri vijačenju na balans pazim, pri grund ribolovu pa mi je vseeno.
Moje mnenje.
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by proton »

Ja, tudi pri meni so večino časa palice na tleh ... Pri lovu palamid pa po 1,5h roke že kar bolijo. Tudi če je zadeva balansirana, je vse skupaj pretežko, da bi skoz držal v rokah.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by kr'en »

Fantje ni kaj, na spin bo treba prešaltat. Prodat (I would never do that :lol:) grund opremo in nabavit silikone in voblerje pa gasa. :mrgreen: Načeloma se tako da vse ribe ujet tudi na spin, hehe.

No malo sem off.

Ja pri lovu na grund tudi meni balans ni posebej pomemben, ker palico odložim. Čeprav prevelika in težka rola na tankem blanku tudi ni fajn, je težko dobro metat. Mislim, da se moja Tica in Nexave kar ujameta. Rola ni prevelika za palico. Večji in glomaznejši spro pa ponavadi kar pustim v omari doma.
Image
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by Jolly »

Sedaj se bom pa jst oglasil, sicer ne mislim veliko pisati, a bom napisal le eno opazko: to da morata imeti palica in rola cca. enako tezo da sta zbalensirani je absurd oz. totalno zgresena logika, ki je v praksi prakticno nemogoca in tak komplet, nebi nikoli bil zbalensiran oz. v "vago". Bom napisal en tak prakticen primer: Povprecna spinn palica srednje gramaze (se pravi 20-50/60) 2.7m dolzine bo tehtala nekej 170-200g, in v tem primeru bi moral dati kaksno rolo potem, bom povedal velikosti 1000 :lol: , no vsi ki imamo kak zbalensiran podoben komplet vemo da bi rabil rolo 3000/4000 za kaj takega... in potem pomislite da so daljse palice praviloma se bol nagnjene k tezjemu "nosu"...
No ce pa se to ne preprica nekatera, bo pa morda ta fotka...: Sonik SK3 3.5lb 12ft + Shimano BBLC

Image

Morda bi se kak gram pri roli prav prisel da bi bila popolnoma v vago (da se kaj vec).


Jao, jao, kake neumnosti clovek ne prebere...
Daniel R
Posts: 586
Joined: 28 Mar 2010, 00:24
Location: Dol pri Ljubljani

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by Daniel R »

Če je pa kumlazo lepo razložil kaj pomeni, da je komplet in njega so učili italijani :twisted:

Vsak se zmoti, ni problema, razen če se zmoti tisti, ki je par postov nazaj razlagal kako je nekdo bukov, ker ni kupil role enako težke kot palica. To pa je zajeban ;)
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by kr'en »

Lepo prosim, brez podj...(odkritih ali prikritih)

Vsak ima svoje mnenje in izkusnje, ki jih lahko deli z drugimi, nikakor pa vsiljuje.

Drugace pa se strinjam postom od Jollya. Ko pridem domov bom objasnil zakaj sistem balansiranja role in palice enakih tez ne gre. Iz cisto fizikalnih razlogov.
Image
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by tinker »

Jolly, dober komplet :D , škoda ga je za krape, orade dej z njim !
Post Reply