Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Tehnike in oprema
Post Reply
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by Jolly »

Daniel R wrote:Čisto tako ma zanima, koliko pa stane Eliminator 1000?
Cca 500eur +/-
kumlazo
Posts: 127
Joined: 27 Nov 2010, 16:11
Location: Ventimiglia

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by kumlazo »

Jolly wrote:In kaj si zelel s tem sedaj povedati? A da poznas Century, no potem tudi ves da je njihova glavna prodajna nisa in razvoj usmerjen v kraparice... in da je ostalo le "stranski produkt" ( http://www.century.gb.com/products.html ) :mrgreen:
Ce bos pa bolje raziskal to stran, bos pa odkril da sm ponovno imel prav in da se za pravi surfcasting uporablja multiplikatorje: http://www.century.gb.com/sea-eliminator.html
Ce si zelel povedati da pac nekateri proizvajalci delajo le 2delne, pa tudi ni nic novega, a spet drugi imajo celo 4delne, svojo najvisjo klaso pa 3delne (npr. shimano je tak z svojim surf leader in super aero techniumom, ali pa Daiwa Morethan Branzino..., no ja slednja je brancinarka oz. kvalificerana kot bass rod, pac anglezi...(daiwa UK))

Ce pa morda rabis katero od century palic, pa ni problema, lahko zrihtamo, saj je uvoznik za slo. moj dober prijatelj (za katerega sm pred leti celo pisal clanke) :rofl:
Vidis, da na koncu ne razumes bistva(al pa ga noces).
Potem pa zacnes pisat(pridigat) o "pravem surfcastingu", ki pa ga verjetno se nikoli nisi prakticiral.
Si ze bil na plazi in moral lovit, z vsaj 125g ce ne ze s 150g piramido ali spikom, ker drugace so ti valovi, veter in morski tokovi svinec metali na plazo?.Valovi ti grabijo silk in pod njihovo silo se palica zvija kot guma...v takih ekstremnih pogojih ti sluzi "prava" surf palica, ker z ostalimi "surf" palicami, ti ne preostane drugega, kot pospravit vse skupaj.
Pa mogoce ves,da pravi surfcasterji(kar sam nisem), lovijo v povprecju 7-10x na leto, v razmerah surf in to so osebe, ki ti lahko povejo katere palice, so prave surf palice, tega ti ne povejo tovarne, ki delajo vsega po malem.
Tovarne delajo in prodajajo vse mozne tipe palic od tele, trodelnih(navadnih ali z dvema zadnjima elementoma za mete razlicnih gramatur!!!!!), potovalnih surf palic in na koncu pridejo 2 delne.
Resne surf palice se po vecini prodajajo samo blank...zakaj? ker je odvisno od ribica, kateri tip role(multip. ali fiks) uporablja, glede na to potem montirajo rinke.Za multip. 9-10 rink, za fiks pa 5-7.Z multip. vecina ribicev uporablja coasterje in ne klasicnih prijemov za role.Nekatere tovarne pa same montirajo rinke in prodajajo isto palico 2 verzije.Ena za fiks rolo druga za multip.Potem bi tukaj se lahko razpravljali o delovanju palic in rink, ki so pri multip obrnjene proti ribicu.
Ce te se kaj zanima o surfcastnigu, je po mojem boljse, da se zmenima na privat, ker tukaj nima vec smisla obremenjevat temo.
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by Jolly »

O "pravem" surfcastingu se prav zaprav sploh nismo menili (le omenili dejstov da se vecinoma koristi multiplikatorje, kar drzi se vedno, to sm omenil z dejstvom da vecina teh tehta tam 800+g, ravno prav za 500g palico morda :mrgreen: ), kot vem je bilo govora o balensiranju palic, sedaj smo ocitno se prisli v custom rod bilding (ves tudi to je ustaljena praksa v krapariji, se veliko vec kot pri surfcastingu, sm tudi sam ze imel take palice tocneje NorthWestern in sm ravno v fazi pogovorov za en komplet FreeSpirit palic, delanih po moji zelji) in ne ne bos me naucil nic novega, sploh pa ne z druge roke (saj pravis da ga ne prakticeras) kot je to v tvojem primeru in ja sm ze tudi surfcastal (Baška-Krk, aja uporabljal sm 160g svince, ravno nekje prav za normalen izmet pri moji 250g surferki, 120g+ uporabljam redno ze pri svojih kraparicah..hehe), zal sm kontinentalc in tudi po resnici povedane ko so razmere prave za surf (jugo) grem raje na spinn brancina, saj je za slednje veliko vec primerne obale okoli nas, kot le tistih par plazic kot so baska, nekaj na pagu itd.)
Poglej, ti govoris polovico stvari z "izkusenj" drugih, jst ti govorim svoje in za razliko od vecine ribicev sam lovim na kratko malo vecino uveljavljenih tehnik tako na morju kot na sladkih vodah, pisem clanke in obcasno celo dobim kaj za stestirati (ravno sedaj me caka testiranje novih vab, ki uradno se ne obstajajo oz. so sele v fazi razvoja, za eno vecjih UK firm) in sedaj mi bo nekdo z druge roke "solil" pamet ki se kot je sam zapisal v eni temi z ribolovom bavi dobro leto?
Cisto normalno smo ti poskusali (ne le sam) povedati (ne ne jst sm tisti ki ne dojame oz. noce dojeti), da pac enako tezka rola in palica, so kratko malo tezko zbalensirane, a potem smo spreminjali temo in ovinkarili na vse drugo kot na to dejstvo in kot kaze se saga nadaljuje.
User avatar
tinker
Posts: 4056
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by tinker »

Dobro Jolly. Zdej pa dost tega debatiranja in raje povej, če lahko kake vabe/palice/role zrihtaš še za forumsko testiranje, mi forumaši smo takoj za to :yeah:
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by Jolly »

tinker wrote:Dobro Jolly. Zdej pa dost tega debatiranja in raje povej, če lahko kake vabe/palice/role zrihtaš še za forumsko testiranje, mi forumaši smo takoj za to :yeah:
Vabe in palice bi verjetno se slo (vabe verjetno ves da gre za boilije ne?? ), palice pa se lahko zmenim za Sonik b.p. cce bi bil interes in bi malo povadili metanje z njimi... ;)
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by Jolly »

Ja tudi za Century bi slo verjetno cez, bi moral malo zateziti Aljosi..., a mislim da glede na cenovno orjentiranost, bi bile bolj aktualne Sonik ;)
User avatar
tinker
Posts: 4056
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by tinker »

Ah, bojle.... :X
Sem mislil, da misliš na tiste prave moške vabe - voblerje !
Tnx, vseeno.
kumlazo
Posts: 127
Joined: 27 Nov 2010, 16:11
Location: Ventimiglia

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by kumlazo »

Jolly wrote:O "pravem" surfcastingu se prav zaprav sploh nismo menili (le omenili dejstov da se vecinoma koristi multiplikatorje, kar drzi se vedno, to sm omenil z dejstvom da vecina teh tehta tam 800+g, ravno prav za 500g palico morda :mrgreen: ), kot vem je bilo govora o balensiranju palic, sedaj smo ocitno se prisli v custom rod bilding (ves tudi to je ustaljena praksa v krapariji, se veliko vec kot pri surfcastingu, sm tudi sam ze imel take palice tocneje NorthWestern in sm ravno v fazi pogovorov za en komplet FreeSpirit palic, delanih po moji zelji) in ne ne bos me naucil nic novega, sploh pa ne z druge roke (saj pravis da ga ne prakticeras) kot je to v tvojem primeru in ja sm ze tudi surfcastal (Baška-Krk, aja uporabljal sm 160g svince, ravno nekje prav za normalen izmet pri moji 250g surferki, 120g+ uporabljam redno ze pri svojih kraparicah..hehe), zal sm kontinentalc in tudi po resnici povedane ko so razmere prave za surf (jugo) grem raje na spinn brancina, saj je za slednje veliko vec primerne obale okoli nas, kot le tistih par plazic kot so baska, nekaj na pagu itd.)
Poglej, ti govoris polovico stvari z "izkusenj" drugih, jst ti govorim svoje in za razliko od vecine ribicev sam lovim na kratko malo vecino uveljavljenih tehnik tako na morju kot na sladkih vodah, pisem clanke in obcasno celo dobim kaj za stestirati (ravno sedaj me caka testiranje novih vab, ki uradno se ne obstajajo oz. so sele v fazi razvoja, za eno vecjih UK firm) in sedaj mi bo nekdo z druge roke "solil" pamet ki se kot je sam zapisal v eni temi z ribolovom bavi dobro leto?
Cisto normalno smo ti poskusali (ne le sam) povedati (ne ne jst sm tisti ki ne dojame oz. noce dojeti), da pac enako tezka rola in palica, so kratko malo tezko zbalensirane, a potem smo spreminjali temo in ovinkarili na vse drugo kot na to dejstvo in kot kaze se saga nadaljuje.
Blage veze nimas o surfcastingu, zalostno ampak resnicno.
Info ....Niso vsi multiplikatorji,dobri za surf.Ampak verjetno si se zmotil in pogledal tezo kakega multip, za kak drug stil ribolova.
800+g ???
Daiwa 7ht turbo 310g
7htmag 330 g
ABU 6500 CT c3 MAG PREMIUM 360g
itd.........

Blank palice, zaradi custom montaze :bwahaha: ne morem verjet, da pametujes in modrujes pol pa gres take pisat.
Preberes stvari, ki niso napisane.
Verjetno te je zabolelo tam, kjer sem napisal, da se ne stejem za pravega surfcasterja.To sem napisal zato, ker nisem med tistimi, ki cakajo res samo surf pogoje ampak lovim tudi v normalnih razmerah.
Ops 160in 120+ g pa smo ze surfcasterji :bwahaha: toto pa moram naprej prodat.u
Pa ti res verjames, da se nisem probal mutiplikatorja? Pa te spet moram razocarat.Ti napisem test kako je bilo, ceprav tebe niti to nebi zadovoljilo, ker itak vse pisem iz druge roke.
Zakaj uporabljajo coasterje pri multip oz slide n grip pri resnih surf palicah? Pa probajmo ugibat: zato ker so cenejsi, zato da se ribic igra in premika rolo gor dol in se s tem kratkocasi, mogoce pa celo, da vsak ribic najde svojo idealno pozicijo role, glede na tezo palice, role in moc vsakega posameznika.
Spet zakaj imajo druge palice kontrautezi, ki jih po zelji pustimo ali odstranimo?Tu res ni dileme, klasicni CUSTOM.
Ti samo pisi clanke, samo pisanje o SURFCASTINGU pa raje pusti na miru.
Mogoce lahko prepricas nekoga, ki omenjenega stila ne pozna, ostalih pa zal ne.
Ker potem s takimi "mocnimi" izjavami kot so
prave palice surf
pravi surf samo z multiplikatorjem
s 160g sem ga surfcastal -------teza svinca zal nima nobene veze s surfcastingom, ceprav je res, da ponavadi je potrebno uporabit, tezke svince( da jih nebom zopet poslusal , da sem prej pisal o 150 g piramidah)
custom montaze(ki seveda obstajajo, ampak v tem primeru nimajo nobene veze)
Za konec pa samo se to.
Ti pises clanke, ves kaj pa delam jaz?Tekmujem...mogoce nebos verjel, ampak letos sem med 115 prijavljenimi tekmovalci, po stirih tekmah koncal na 8. mestu.
4 tekme 3x tretji in 1x drugi svojega sektorja....skupaj 8.To je moj certifikat.
Kaj pa tvoj? Clanki? Test opreme?
Pol pa bodi ded, poklici tvojega kolega, pa naj ti da testirat eno surf Century.Potem pa napisi, kaj o kraparcah, trodelnih palicah in o surf palici.
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by Jolly »

No si dokazal da nisi nic drugega kot le "babacula" ribic in da ce si das delati po svojih specifikacijah palico se temu rece custom rod bilding (oz. palice delane po narocilu), to zgleda nekako tako, izberes si BLANK ki ga zelis z mocjo ki jo zelis, dolzino itd. (sam menim da je en boljsih Harrisonov Torrix), zberes si rinke, sam bi vzel Fuji lowrider, delane za pletene vrvice, saj imas tako boljso inndikacijo prijema na velikih razdaljah z pletenicami, postavitev in sam Fi rink, zberes nosilec, Slide nosilci palic niso nic novega in se uporabljajo tudi pri stacioniranih rolah (kdo bi si mislil ane, pa to kar navadne z tovarne za na polico palice jih imajo...), pa ja ne da morda tega nisi vedel? Dodatne utezi imajo od muharic, do spinning palic itd. in cemu sluzijo za balensiranje, ce je slucajno rola prelahka ( :lol: ).
Mah sej ce se bi mi dalo bi pisal dalje, a nebom.
Glede na to da pa mi delis nasvete da naj kaj pustim pri miru, dam patudi jaz enega tebi : RAJE OPUSTI RIBOLOV KER O NJEM NIMAS BLAGE, a to vem da nebos storil tako da raje kar pridno naprej utrjuj svoje 1LETNO "znanje".

Aja no ti tekmujes, pa tekmuj, no tu pa si lahko preberes kako izgleda tekma ki traja 5dni in noci brez prestanka in kako mali nepomembni ribic Jolly "nabije" vicesvetovne prvake, madzarske prvake, prohrvaske ekipe itd. , ja sam nism bil 8. smo bili kar prvi: http://www.baithouse.si/2010/05/zmaga-z ... slovenija/
Last edited by Jolly on 27 Oct 2011, 15:09, edited 1 time in total.
User avatar
tinker
Posts: 4056
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by tinker »

Žan, nekaj boš moral naredit in malo pomoderirat temo. Mal smo offtopic.
Post Reply