Baitrunner role - osnovna teorija

Tehnike in oprema
Post Reply
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Baitrunner role - osnovna teorija

Post by tinker »

Precej je bilo zadnje čase govora o tem tipu rol, ki so nekaka klasika za lov na grund na morju (in celinsko kraparijo).... Shimano kot neka referenčna firma ima to rešeno na dva načina:
1. BR zavora spredaj (opcijsko modeli Navi, Ultegra, Biomaster, Aero...)...istočasno so to tudi "surf" role dalekometnega tipa....http://www.youtube.com/watch?v=s-jlVFOB ... re=related
2. BR zavora zadaj (modeli ST, D, DL..)...klasične role.
http://www.youtube.com/watch?v=n1nZ9LDH2pI

Role z BR bremzo (sklopko) omogočajo trenutni preklop iz prostega hoda v borbeno stanje potrebno za dril ribe. Role ki nimajo BR opcije moramo nastavit tako, da se najprej odvije (sprosti) bremza na špuli...tako dobimo prosto odvijanje najlona, ko ribe zagrize in začne vlečt, moramo z roko prijet špulo, kontrirati in potem v najkrajšem možnem času priviti vijak na špuli v borben položaj. Izbira role z/brez BR opcije je stvar osebnih preferenc, vendar BR opcija vseeno omogoča hitrejše in aktivnejše reagiranje.
Last edited by tinker on 25 Mar 2010, 15:31, edited 1 time in total.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Baitrunner role

Post by kr'en »

Dejansko sem sedaj, ko imam Tico, spoznal da nisi niti na neki zgubi niti ne profitiraš hudo če imaš BR namest LC rolo.
Pri BR samo preklopiš BR na off, medtem ko rabiš pri LC zgolj pol do en obrat na zavori, da je glava precej zategnjena ali popolnoma sproščena.

Oboje gre praktično v trenutku naredit.
Image
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by tinker »

Ja, gre samo za hitrost naučenih gibov.

Jaz delam tako - oradolov;

palica je na stojalu, riba potegne, rola zuji 3-4sek, počakam nekaj trenutkov, rola spet zazuji, vzamem palico, obrnem ročico role za četrt obrata, posledična avtomatska aktivacija borbene zavore in močna kontra....in...je gor ali pa ni gor. To je to.
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by proton »

Kupujem eno Shimanovo baitrunner rolo, kje bi bilo najceneje?
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by robar4 »

trofeja ;)
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by lucky78 »

proton wrote:Kupujem eno Shimanovo baitrunner rolo, kje bi bilo najceneje?
Definitivno Italija, pri nam pa ne vem jaz recimo fmk ker mi da vedno popust. Je pa SOM kr poceni ko gledam malo cene. Ne vem koliko vam dajo kaj popuste blinker pa pravi pa ostali. Za tako rolo se splača kr pogledat malo naokoli ker znajo cene varirat tudi do 30 evričev :omfg: :mrgreen:
Image
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by tinker »

Trofeja in Blinker sta tam tam...v tujini mogoče ugodneje vendar te ubije poštnina...
Odvisno kaj hočeš (LC glavo ali obično), drugače je pa tale komplet ugoden http://www.blinkersport.si/index.php?st ... rodid=2380 za ceno role dobiš zraven še soliden najlon...

moje mnenje se nanaša le na on-line nakupe !
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by robar4 »

lax v kompletu je res soliden...sam ga imam na svojem sproju...glede nosilnosti pa piše pravilno oz drži še nekaj dkg več...blinker hmm...poštnina te ubije tudi v sloveniji pa čeprav je tako mala državica...
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by kr'en »

V čem je že hec teh dvojnih ročk? Nekako ne vidim praktičnosti. :|
Image
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Baitrunner role - osnovna teorija

Post by proton »

tinker wrote:drugače je pa tale komplet ugoden http://www.blinkersport.si/index.php?st ... rodid=2380 za ceno role dobiš zraven še soliden najlon...

tole sem tudi gledal! ;) Tale rola se mi zdi kar fina - ti jo imaš, ane, Tinker? Gledam eno baitrunner Shimanovo rolo.

Te dvojne ročke niso nič posebnega, imam že eno tako rolo. Moti ne, je pa res, da morda malo hitreje prideš do ročke, če je gužva. Ni pa to neka huda dodana vrednost.

jah, če gre kdo kaj v Italijo, naj mi javi ;)
Post Reply