Razvoz vab z dronom

Tehnike in oprema
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Razvoz vab z dronom

Post by CBB »

Malo na youtube poglej zadevo:) Reče se ji heavy casting...
Grega
Posts: 76
Joined: 02 Aug 2016, 11:35
Location: Ljubljana

Re: Razvoz vab z dronom

Post by Grega »

Na YouTube, se najde marsikaj zanimivega ja.
Dobri so mi modeli, ko s topom streljajo vabe 200m daleč :yeah:
rootkit
Posts: 6
Joined: 04 Nov 2016, 22:34

Re: Razvoz vab z dronom

Post by rootkit »

Hehe,
če komu paše pa naj lovi z droni.

Sem že skoraj namontiral servomotor in sistem za odmet vab ampak na koncu se pri vleki lahko zgodi marsikaj... Upor laksa v bočnem vetru... neodpenjanje, Strmoglavljanje drona v slano vodo, pač ogromna škoda lahko nastane sploh po nekaj obiskih obale lahko slana voda uniči še tako dobre povezave v elektroniki. Imam dron kateri lahko nese 300g in takega za 4kg s 6 motorji.....
Vse sem nekako že naštudiral, celo to kako glede na kartografijo vabo odvreči točno na definirano GPS točko vedno znova, ter kako bi recimo 1km stran gledal s kamero točno navzdol z vgrajenim merilnim križem na sliki video signala.... se pravi odvrgel bi vabo točno na izbrano lokacijo s pomočjo žive slike. Lahko bi odvrgel 3 vabe, vsako na svojo lokacijo v enem samem poletu....vlekel 3 monofile.

V življenju sem že marsikaj naredil ampak sem na koncu ugotovil da ribolov nudi neko relaksacijo in se odločil da naj ostane tak kot je.
Dve palici, piva, tišina, mir.
matko85
Posts: 142
Joined: 22 Dec 2015, 09:59

Re: Razvoz vab z dronom

Post by matko85 »

Ne vem, ce kdo kaj spremlja.. Ampak heavy casting je te dni na Hrvaskem dal par leeeepih zubatcev z obale.. Najvecji 10,8 kg. Vsa cast momci
Lep pozdrav Mato
kklemenn
Posts: 62
Joined: 02 May 2017, 19:23

Re: Razvoz vab z dronom

Post by kklemenn »

Pozdravljeni
Ali se lahko z drobnim lovi pri nas in na hrvaškem?
Lp
Gladiac
Posts: 377
Joined: 23 Sep 2016, 22:59

Re: Razvoz vab z dronom

Post by Gladiac »

Mislim, da ni problem razvoz vab.
Problem je, ker si prinas skoraj na vseh lokacijah preblizu naselja, kar pa pomeni, da potrebuješ določen izpit.
Za hrvaško ne vem točno, kakšni so predpisi, lahko pa se obrneš na trgovino Onedrone in ti bodo znali razložit.
LP
Uroš
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Razvoz vab z dronom

Post by CBB »

Pa to kdo kontrolira?
Post Reply