Lov ugora

Tehnike in oprema
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Lov ugora

Post by kr'en »

Ma kaki ugorji, glej orado. :yeah:

Glede luknje na glavi, ni take sile, ko je samo meso belo vidno, bolj grdo je, če je vse krvavo.
Image
somič
Posts: 22
Joined: 26 Jul 2010, 15:01

Re: Lov ugora

Post by somič »

vem za odlično lokacijo kjer dobiti ugorja vrsar če keri pozna pol pa je krej ki se mmu reče lim taki en zaliv je kakih 5 m globogo že od začetka čez dan se vidi do dna ob straneh pa je veliko skalovja tagda tam bi se znali skrivati ugorji sam ga nisem uloviu ker sem loviu čez dan
User avatar
Suhokranjčan
Posts: 56
Joined: 03 Jul 2008, 15:51

Re: Lov ugora

Post by Suhokranjčan »

Jaz mam pa en tak čist praktičen problem glede tehle zverinc.... Ko ujemeš ugorja, kako ga fentaš, da riba ostane čimbolj v enem kosu? ker sem bral o nekih prerezanih vratovih, obglavljanjih, itd :ojej: Pa me zanima, če je kšn bolj eleganten način? (npr.kakšen vbod med oči mogoče?) lp
Mico_97
Posts: 50
Joined: 04 Aug 2009, 16:31

Re: Lov ugora

Post by Mico_97 »

Pomoje je še najbolj elegantno če mu prerežeš hrbtenico takoj za glavo...
to je moje mnenje ;)

Lp
User avatar
Suhokranjčan
Posts: 56
Joined: 03 Jul 2008, 15:51

Re: Lov ugora

Post by Suhokranjčan »

Image

a tuki k je križec?
Mico_97
Posts: 50
Joined: 04 Aug 2009, 16:31

Re: Lov ugora

Post by Mico_97 »

jap...
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Lov ugora

Post by kr'en »

Res bo najbolje zarezati z nožem za glavo, da prekineš hrbtnejačo. Če ne bo že mrtev takoj bo sigurno paraliziran in s tem miren.
Image
jan
Posts: 10
Joined: 05 Jul 2011, 14:58

Re: Lov ugora

Post by jan »

Ima strupeno kri ! Je pa zelo dober v ostri moki pečen
User avatar
maki87
Posts: 86
Joined: 31 Mar 2009, 15:36
Location: Maribor

Re: Lov ugora

Post by maki87 »

Jaz sem slišal od domačinov, da se ribe kot so jegujlja, ugor, iglica ipd. na najbolj eleganten način pokonča z "božanjem". To pomeni, da ga pri glavi zaobjameš, močno stisneš in nato drsiš dalje proti repu. Način verjetno je najbolj eleganten (riba ostane cela), vprašanje pa če je najbolj human.

Lp
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Lov ugora

Post by funt »

:yeah: Bi te rad videl božat enega lepega ugorja na način, ki si ga opisal. :bwahaha: :bwahaha: :bwahaha: Nikakor si ne morem predstavljat kako to gre.
A ga kam obesiš?

Tudi ribe ki si jih navedel imajo bolj malo skupnega. iglico recimo mal bolj grdo pogledaš ali pa ji spustič eno "čvorgo" pa je ni več, medtem ko ugoja večkrat prebodeš z nožem pa še lep čas miga.
Ne verjemi vsega domačinom :yeah: :yeah: :yeah:

Lp

Funt
Post Reply