Lov ugora

Tehnike in oprema
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Lov ugora

Post by kr'en »

Igorja? To je kakšna nova vrsta? :mrgreen:
Image
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Lov ugora

Post by Đony »

Kr'en , Igor je plavalec , ki je šel takrat mimo :)
Brez heca pa, videl sem že ugorje ulovljene podnevi, pravijo , da v tem primeru skoraj sigurno imajo svojo luknjo v neposredni bližini. Tako rečeno vržeš jim pred gobec.
Lp
granatov
Posts: 117
Joined: 11 Apr 2011, 12:03

Re: Lov ugora

Post by granatov »

Ups, sem se mal zatipkal...ja, in to dva dnevna ugorja....ob drugih dnevih, ko sem ponoči metal v mivko čimdlje od obale pa k sreči ne duha ne sluha o Ugorju
Buhtel
Posts: 32
Joined: 20 Aug 2017, 15:42

Re: Lov ugora

Post by Buhtel »

Noči in dnevi so že prijetni, sezona odprta, največji borec talnega ribolova v formi, dober feeling.

Image

Tista črna klobasa zraven glave je dobrih 10cm velika kumara, kolateralni prejšnji ulov.
Ikra
Posts: 4
Joined: 15 Feb 2020, 10:37

Re: Lov ugora

Post by Ikra »

Zivjo,

Je kdo lovil ugorje v izoli ob valobranu, kjer je precej dolga linija skal?
Peri
Posts: 26
Joined: 04 Nov 2014, 16:45

Re: Lov ugora

Post by Peri »

CCa tri leta nazaj sva s kolegom tam lovila orade. Takoj, ko je prišla tema so začeli delat ugorji. In dvomim, da je zdaj kaj drugače.
AncientG
Posts: 41
Joined: 19 Sep 2019, 18:39

Re: Lov ugora

Post by AncientG »

No ugor…. ulovim ga kjerkoli samo
da je noc pa vaba prava…. :aaa:
User avatar
vizi
Posts: 653
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Lov ugora

Post by vizi »

O tem še nisem pisal, pa opazim aktivno temo Lov ugor(j)a in me spomni na nedavno srečanje s to bojevito kačasto ribo. :twisted:

Pred letošnjim poznim poletjem se še nikoli nisem od blizu srečal s to 'črno kačo'. Potem sem bil po naključju priča ulovu enega manjšega komada neko popoldne na bližnjem rtu na grund. V zadnjem ribiškem vikendu s sinom, pa sem ga zadnji večer celo imel na palici...

Bilo je tako. V zalivu, ki je najina prva in najbližja točka za ribolov, sva večinoma vse večere srečevala ribiče na grund in lignjelovce. En starejši par, zakonca iz Pazina, sta na grund na sardelo ven vlekla vse živo. Možakar je omenil, da na sezono spotoma ujameta okoli 20 ugorjev. Pravi, da jih ne marata, da jima mešajo štrene, trgajo naveze in nasploh dostikrat poberejo vabo, ki je namenjena drugim ribam - fratrom, picem, šparom, oradam, batoglavcem (kaj je to za ena riba?),...itd.

Moškega in njegovo ženo sva tako več večerov spremljala pri njunem ribolovu. Dočakala sva tudi prijem in ulov ugorja. Kako se je zvijal, ko ga je možak potegnil na suho. Da sta ga umirila in mu skrajšala muke, sta imela pri roki ost in ga z njo zabodla za glavo. Kasneje sta dobila še en močnejši prijem, ugorja mogoče okoli 1,5 kg. Ko je moški poskušal ribo dvigniti iz vode, je monofil počil.

S sinom sva se domislila, da bi naslednjič poskusila še midva. Po tem, kar sva videla, jih ta čas kar gomazi po muljastem dnu. Tako sva na komplet, ki ga občasno uporabljava za grund in plovec, navezala en drsni sistem z dvema trnkoma. Potem sva popoldan v zalivu s pomola poskušala ujeti kako manjšo ribo, da bi jo razkosala in uporabila za vabo.

Rešil naju je starejši italijanski ribič, ki je na sardelo lovil orade. Ostanek vab nama je kar šenkal. In sardela je res delala v tiste pol ure, kolikor sva poskušala ujeti ugorja! Met ni bil dolg, dobrih dvajset metrom, globina 10-15m. Pobral sem odvečen laks, da se je fluorestenčna špica na palici nekoliko napela in naslonil palico pod kotom na prvo skalo. S čelko sva svetila v vrh palice in čakala prijem.

Kmalu se je nekaj začelo dogajati. Prekinjeni trzljaji...čakava...spet trese...še čakava...močneje konstantno trese špico...primem palico v roke in dam močno kontro...riba je gor! Uf, to pa je teža, kot bi zahakljal potapljača! Na palici čutim veliko težo in upor, zvijanje ribe. Probam počasi pumpat...penk...fluorokarbon poči in zadeva je v desetih sek končana...niti nisva razočarana, prej vznemirjena, saj nisva pričakovala, da bo tako lahko priti do prijema. Očitno pa bo treba opremo močneje dimenzionirati, če bova kdaj še poskušala ugorja spraviti na suho. Osnovni fc 0,30 je občutno premalo. Predvez je bil 0,40 in je zdržal, počilo je na vozlu... :!:

Ugor je 'žleht' in ga v boju ni za podcenjevat. Kdo ve, kakšni primerki prežijo tu v zalivu...če bi bil to nekaj kilski komad, potem bi rabil že heavy opremo, da bi mu pariral.
Easyfisher
Posts: 186
Joined: 06 Feb 2017, 13:13

Re: Lov ugora

Post by Easyfisher »

Namensko ugorja lovit je najboljs met zajlo. Požrešni so ful in ce ne das prec kontre ima kaj kmalu celo navezo v gobcu in tam ti tud 0.60 floro ne pomaga dosti.
User avatar
vizi
Posts: 653
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Lov ugora

Post by vizi »

Easyfisher wrote: 27 Nov 2021, 09:23 Namensko ugorja lovit je najboljs met zajlo. Požrešni so ful in ce ne das prec kontre ima kaj kmalu celo navezo v gobcu in tam ti tud 0.60 floro ne pomaga dosti.
ČE bom še kaj poskusil čez zimo, bom ob palici! Kakšne debeline/nosilnosti naj bo osnovni laks, 0.35-0.40?

Zanimiva tema, zdaj sem jo prebral od začetka!
Post Reply