Eging pletenice

Oprema, vabe, tehnika lova
Zveki
Posts: 9
Joined: 29 Sep 2016, 14:47

Re: Eging pletenice

Post by Zveki »

Kiro priporocate za mlincek okumo 2500 ? Debelina in firma vrvice
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Eging pletenice

Post by spidx »

Monster bite ima trenutno akcijo, Duel ali pa Varivas eging PE0.8/PE1.0 ... 👌 S tem nemores zgresit.

Definitivno pa mora biti rola sposobna zlagati pletenico, preveri ce je temu tako, drugace bos le strikal za vodo in na koncu unicil spago...
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Eging pletenice

Post by kr'en »

Špago kupiš glede na palico, ne glede na rolo. Rola mora biti samo dovolj kvalitetna da špago lepo zlaga.

Duel, Seaguar, Sunline, YGK, Daiwa morethani in saltige, vse to je zelo kvalitetno.
Image
Zveki
Posts: 9
Joined: 29 Sep 2016, 14:47

Re: Eging pletenice

Post by Zveki »

Palica: Okuma Azaki 8"0" 244cm 12-35gr.
Mlinček: Okuma Ceymar XT CXT2500 FD
Ni mi jasno kako zbirate vrvice glede na opremo ?
Help.
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Eging pletenice

Post by spidx »

Vse je povezano, ponavadi na palcah pise tudi kaksna vrvica pase gor. Glede na opisano rolo, pa mislim, da bo bolje investirati v laks. Z spago bos imel same probleme...
špeci
Posts: 476
Joined: 06 Mar 2013, 15:11

Re: Eging pletenice

Post by špeci »

Ne ga strašit. Jaz sem letos kupil enim 2 kompleta za UL. Dve roli Daiwa Laguna ranga 40eur. in WTF vrvico in dela k šus. Sedem let nazaj role res niso lepo zlagale vrvice, danes je pa mal drugače. Enemu frendu je Catana lepo zlagala. Winkote pa dela lahko vsaka rola, če neznaš vabe vodit.(površinci).
Za začetek ne navij vrvice do konca. lp :yeah:
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Eging pletenice

Post by spidx »

Jaaa, ti samo po soncu in lepem vremenu lovis. 😝😝

Sj ga ne strasim, ampak osebno nebi navil gor spage. Mogoce najprej kupi kaksno poceni spago in sprobaj, ce se obnese na omenjeni roli. Ampak dvomim.🤞😬

Jaz sem na svojem Pennu, roli za 80e, unicil 2pletenici za 60e in ga le opozarjam, da nebo na istem. 😁

Za lignjelov se najbol uporablja vrvica debeline PE0.6-1.0, verjetno tanjsa kot je, bolj se faclja, tako da ce ze vrvico, potem neko PE1.0, ali pa se debelejso?
baak
Posts: 39
Joined: 31 Dec 2017, 15:47

Re: Eging pletenice

Post by baak »

Ceymar zlaga špago perfektno, v kombinaciji 4000 in PE1,2. Že par let, preverjeno. In tudi naš 6 letni mulc drajsa Sienno z Daiwo Jbraid 0.8 2 leti in nikoli še ni imel enega samega windknota. Na momente res občudujem te lowbudget role....
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Eging pletenice

Post by zmešan »

Spidx ni res.Debelina nima veliko veze z windknoti. Predvsem je važna rola, kako zlaga pletenico in kako zapiramo bail.
Don't drink water,because fish fuck in it.
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Eging pletenice

Post by spidx »

Zanimivo, jaz imam drugacne izkusnje, z palico v roki in burjo u faco bos lahko ugotovil ali lepo deluje ali ne... 😂
Post Reply