Eging pletenice

Oprema, vabe, tehnika lova
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Eging pletenice

Post by blisk »

A hočeš rečt da ima ta 0.08 pletenica realnih 15 lb? Al piše gor FUT (fish up to) 8 kg? 0.08 je navadno realnih 4 kg kar je premalo za rešit vabo, za zvlečt lignja na suho pa dovolj
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Eging pletenice

Post by kr'en »

Vejretno je tisto bolj letelo na b0risa, ki najprej kupi, nato pa se posvetuje. :)
Image
User avatar
zmešan
Posts: 1866
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Eging pletenice

Post by zmešan »

Na oba.Pušče so potrošni materijal(nažalost).Reševanje za vsako ceno se ne izplača.Odtrgaš lahko tanko pletenico kot debelejšo.Ko zapneš,poizkušaš rešit,če usupe je fino.Če ne,odtrgaš in navežeš novo.Tako pač je.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1293
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Eging pletenice

Post by albacore »

:hrmf: to označevanje v mm je ponavadi vedno nateg in je debelejša od podanih vrednosti. Kupuj vrvice z oznakami v PE 0.8, 1.0, 1.2, ...., ker so potem vsaj v rangu deklariranih
.......... LP
Image
maticD
Posts: 8
Joined: 17 Nov 2015, 07:52

Re: Eging pletenice

Post by maticD »

Ali v Ljubljani kdo prodaja pletenice na metre? Mislim da ti jo navije kolikor zelis. Lp Matic
User avatar
zmešan
Posts: 1866
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Eging pletenice

Post by zmešan »

Pravi ribič.
Don't drink water,because fish fuck in it.
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Eging pletenice

Post by blisk »

zmešan wrote:Na oba.Pušče so potrošni materijal(nažalost).Reševanje za vsako ceno se ne izplača.Odtrgaš lahko tanko pletenico kot debelejšo.Ko zapneš,poizkušaš rešit,če usupe je fino.Če ne,odtrgaš in navežeš novo.Tako pač je.
Sem lovil s pletnico 0.08, sedaj imam gor 0.14. Denarnica mi je hvaležna. Na žalost so pušče res potrošni material, je pa bistvena razlika koliko jih uspeš rešit.
Z 0.14 sem povlekel ven leščurja, z 0.08 sem trgal na poseidonji. Vsak naj se odloči sam, se pa popolnoma strinjam da tanjša kot je pletenica lepše je lovit.
B0ris
Posts: 54
Joined: 01 Nov 2015, 10:54
Location: Dolenjska

Re: Eging pletenice

Post by B0ris »

kr'en wrote:Vejretno je tisto bolj letelo na b0risa, ki najprej kupi, nato pa se posvetuje. :)
Predvsem je bil problem pri nakupu palice, ker sem bil preveč površen. Bral sem forum, spraševal in potem se nisem mogel odločiti katero palico (primarno sem hotel za spining na brancina, vendar sem se potem premislil). Da je bilo vse skupaj še bolj nerodno, sem imel (ko sem naročal palico) odprtih okrog 20 zavihkov v brskljalniku in sem nato zaradi moje površnosti naročil napačno. Ste me pa tukaj dovolj hitro opozorili, da sem se zmenil s trgovcem in preklical naročilo, ter naročil pravo palico ;) 8-)

Ni tako enostavna rale ribičija, ko gre za nakup opreme, kot sem sprva mislil :oops:
brezo
Posts: 464
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Eging pletenice

Post by brezo »

Sej jst sm meu podobno zmedo. Hvala bogu da sm sou pol h Viliju :-)
matko85
Posts: 142
Joined: 22 Dec 2015, 09:59

Re: Eging pletenice

Post by matko85 »

Eno vprašanje, glede na to, da se s kakršnim koli spiningom nisem nikoli resno ukvarjal. Kako je možno, da sem Berkley 0.12 (110 m) vrvico podlagal z vsaj 50 m laksa 0.30, na isti roli pa kao 0.10 vrvica istega proizvajalca samo drug "model" niti ne gre cela na rolo. Isto 110 m.
Podlagal sem fireline, zdaj pa imam whiplash pa mi jo je se nekaj ostalo.
Lep pozdrav Mato
Post Reply