Palice za eging

Oprema, vabe, tehnika lova
Odgovori
matko85

Re: Palice za eging

Odgovor Napisal/-a matko85 » 01 Okt 2017, 13:54

Zakaj na cheap palco? Ker lignje lovim parkrat na leto in enostavno trenutno ne dam cel kup denarja. Vedno sem bil pristas solidne robe za soliden denar. Primer, za surf in krapolov sem uporabljal Tica role za 60 €, pa so sluzile 8.let in se sluzijo. Ker sem nabavil shore jigging opremo, ceprav ne najdrazjo, je zame to precej denarja. Ker se v kratkem selim in je ziljon stroskov in konec koncev ker me zena brcne v rit, ce ji omenim se laksno 100 everckov vredno palco :bwahaha: Sem iz Komende drugac. Lignje lovim ze dooooolgo in to kar uspesno, pa vedno sem lovil na lahko spinerce. ta, ki jo imam trenutno ni v redu, ker je spic pre mehek in ne cutim dobro prijema. Glede na to da mi je Monster najblizje sem pac nagledal te dve palici. Ker naj bi bili namenski za lignjelov in ju lahko malo poslatam preden kupim. :yeah:
Lep pozdrav Mato

Gladiac

Odgovor Napisal/-a Gladiac » 01 Okt 2017, 13:57

Ce hočeš probat unkiyo palco iz dekatlona, sem 15min stran :D
LP
Uroš

matko85

Odgovor Napisal/-a matko85 » 01 Okt 2017, 14:05

Lahko se zmeniva. Se bols bi blo da bi sla enkrat na morje lovit, pa da tam probam kako se obnasa. ;) Gledal sem tudi Ukiyo pa seveda shimano aori, pa se kaj.. Ampak trenutno me je le zanimalo ce ima kdo izkusnjo s tema dvema palicama. Od kod pa si?
Lep pozdrav Mato

matko85

Odgovor Napisal/-a matko85 » 01 Okt 2017, 14:55

Se nekaj.. Moja tehnika lova lignjev ni bil pravi eging. Pac cukanje pusce na razlicne nacine. Z obcutkom sem dosegel kar super rezultate. In mi taka tehnika kar odgovarja. Imel sem eno res cheap spinerco od mitchella, mi je tako odgovarjala da ni za verjet. Niti ne vem ker model je bil. Cutil sem najmanjsi prijem pusce in takoj sem vedel, kdaj je na drugi strani mala sipica prijela za pusco. Je pa edin qrc pri teh palcah da grejo rinke k vragu slej ali prej. Tudi rolico imam shimano exage 2500 fd, sluzi ze nekaj let, pa je nisem pretirano pazil. Hocem samo rect, da se ne grem pravega japonskega eginga, kjer japoncki delajo kate in karate kid grimase ze ob metu.. :D oprostite men zgledajo malo smesni. Pa verjamem da so zelo uspesni in najbolj napredni pri tem. Zato morda niti ne rabim hi tech palice za lignjelov.
Lep pozdrav Mato

Gladiac

Odgovor Napisal/-a Gladiac » 01 Okt 2017, 14:57

Sicer pise pod nickom :) ampak iz smlednika.
Ce bi vse po sreci bom konec delavnega tedna za vodo :)
LP
Uroš

matko85

Odgovor Napisal/-a matko85 » 01 Okt 2017, 16:14

Hja.. Jaz tezko kaj planiram. Ko bom imel namen te kontaktiram, pa nama mogoce rata se srecat. ;)
Lep pozdrav Mato

Gladiac

Odgovor Napisal/-a Gladiac » 01 Okt 2017, 17:57

Dogovorjeno :D
LP
Uroš

Uporabniški avatar
zmešan
Kraj: litija -zg.jarše

Odgovor Napisal/-a zmešan » 01 Okt 2017, 18:19

Hmmm,Mato zakaj potem rabiš palico za eging,če ne izvajaš eginga.
Don't drink water,because fish fuck in it.

matko85

Odgovor Napisal/-a matko85 » 01 Okt 2017, 20:01

Hehe zmesan.. Predvsem zaradi detekcije prijema, pa da pac vidim kako se lovi s tako palcko. Brez skrbi ce me bo res zagrablo se bom sel pa se pravi eging.. Takrat pa mogoce kaksna bolj orng oprema. Zaenkrat pa lovim lignje z jiganjem pusce.. Pac po svoje dokler je uspesno je v redu. Mislim da ne more skodit, ce si namesto spinerce za lignje kupim ne pre drago eging palico. Jaz se pac zaenkrat ne spuscam v enormne stroske za morski ribolov. Orade lovim s starimi kraparicami, tudi precej uspesno. Dobro kupil sem opremo za shore jigging, edina moja specializirana morska oprema. Pocasi pocasi.
Lep pozdrav Mato

Uporabniški avatar
zmešan
Kraj: litija -zg.jarše

Odgovor Napisal/-a zmešan » 01 Okt 2017, 20:30

Saj major craftova eging palica ni draga.Pa ziher bolša od okume ali ukiyo.Se bova tud midva enkrat dobila za kako seanso.
Don't drink water,because fish fuck in it.

Odgovori