Palice za eging

Oprema, vabe, tehnika lova
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Palice za eging

Post by kr'en »

Ja, Yamaga je trenutno najboljša izbira.
Image
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Palice za eging

Post by spidx »

Bil sem v monster-bite in si na hitro ogledal palice yamaga blanks various in mebius. V primerjavi s sedanjo palico NS black hole KR S-802L so se mi zdele precej trse. Kljub temu, pa je najvecje vprasanje, ki se mi zastavlja, katera dolzina palice bi bila najboljsa? Sedanja palica je dolzine 2,43m in ker sem se navadil loviti tako, da mi palica visi na prstu, bi verjetno pri daljsi imel tezave na nizjih terenih. Po drugi strani bi imel daljso za daljse mete in bolj atraktivno jigganje. Ima kdo omenjene palice ali izkusnje z njimi oz. kaksne dolzine palic imate?
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Palice za eging

Post by brezo »

Jst mam 2.6m dolgo in nimam problemou, je pa res, da dalj kot od pomola oz valobrana v Sisljanu nism šel.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Palice za eging

Post by CBB »

spidx wrote: 12 Nov 2018, 22:23 Bil sem v monster-bite in si na hitro ogledal palice yamaga blanks various in mebius. V primerjavi s sedanjo palico NS black hole KR S-802L so se mi zdele precej trse. Kljub temu, pa je najvecje vprasanje, ki se mi zastavlja, katera dolzina palice bi bila najboljsa? Sedanja palica je dolzine 2,43m in ker sem se navadil loviti tako, da mi palica visi na prstu, bi verjetno pri daljsi imel tezave na nizjih terenih. Po drugi strani bi imel daljso za daljse mete in bolj atraktivno jigganje. Ima kdo omenjene palice ali izkusnje z njimi oz. kaksne dolzine palic imate?
pridi u Trst v soboto, pa boš lahko preizkusil Calisto 90.
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Palice za eging

Post by spidx »

Z veseljem jo probam, vendar na tekmi(ce pridem), sem zelel loviti ze z novo yamago 😁... Vidim da je tvoja palica dolzine 2745mm, zelo dolga eging palica. Verjetno je mahati z njo uzitek, vendar je potrebno stati precej visje od vode, ce hoces, da palica visi na prstu. 🤔 Zakaj si izbral to dolzino?
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Palice za eging

Post by CBB »

Hotel sem 82-ko, ki pa takrat ni bli na voljo. Še zdaj jih je težko dobit. Dolžina je pomembna pri metu, to, da pa palica visi na prstu pa ni vedno nujno.
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Palice za eging

Post by spidx »

Dober odgovor, odlocil se bom med Various 83ML in Mebius 85ML ali celo 88L. S seboj bom uzel se svojo sedanjo palico in sprobal use skupaj.
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Palice za eging

Post by spidx »

Vzel sem Yamago Various 83ML, pohvale Kr’en za pomoc. Se vidimo za vodo! 💪😁
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Palice za eging

Post by zmešan »

Zanimiva novost.
DTD calamari hunter 2.46m, PE 0.6- 1.5, EGI 2.0-3.5
Teža palice 115g.
Don't drink water,because fish fuck in it.
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Palice za eging

Post by spidx »

Eh, DTD... 😜

Zanimivo, za 88€, fuji rinke in res lep izgled/izdelava, mislim, da zna to biti odlicna palcka...👌

https://dtdshop.eu/en/items-details/woo ... hunter-241
Post Reply