Tradicionalni lov

Oprema, vabe, tehnika lova
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: lignjelov

Post by kr'en »

roky wrote:Ja je bilo kar nekaj nevoščljivosti in denarnih ponudb od japoncem za suši.
Lol, Japončki :lol:
Image
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: lignjelov

Post by robar4 »

Ali se lignje lovi tudi poleti??? vaba vem da so tiste posebne ribce z 500 trnki skupi na repu...kdaj bi jih lahko lovil in ali jih lahko lovim tudi z obale??? :D
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: lignjelov

Post by robar4 »

kako hitro vlečete peškafonde???ali vzporedno z obalo ali pravokotno...kako veš če je kej gor??
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: lignjelov

Post by tinker »

tukaj je vse lepo razloženo:
http://www.som.si/sola.module.php?id=67
čitaj !
lp
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: lignjelov

Post by robar4 »

ql...sam o hitrosti vleke iz obale pa še vedno ne vem nič..
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: lignjelov

Post by tinker »

počasi, počasi !
pusti, da pušča pade na tla potem pa jo počasi navijaš proti sebi, lahko tudi cukneš malo, malo levo z vrhom palice, malo desno...vobler se navija počasi do srednje hitro....
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Re: lignjelov

Post by lucky78 »

robar4 wrote:ql...sam o hitrosti vleke iz obale pa še vedno ne vem nič..
.....stari peškatori so rekli da za vsak met s puščo skadiš en cigaret :D .....je pa tinker razjasnil počasi očasi....vržeš pustiš da se potopi pa narediš dva kroga pa spet pustiš ene 10 - 15 sekund pa malo trzneš s palico pa spet pustiš pa spet malo naviješ......navijaš pa s hitrostjo dejmo rečt kot pri oživljanju - masaži srca....21,en krog 22 drugi krog

one name sem bil pred dvema tednoma malo pošpinat pa so ble samo sipe o kalamarih ne duha ne sluha.........trenutno pa sem doma (noga v gipsu) pa ne more gret.....samo glede na to da se morje ni še nič shladilo dvomim da je kaj akcije!!
Image
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: lignjelov

Post by robar4 »

no uredu bom pa oživljal lignje :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ja sej v tej smeri sem razmišljal, o hitrosti vleke...in ja morje se je shladilo lignji pa prihajajo.
barba-pero
Posts: 8
Joined: 13 Aug 2009, 11:27

stanje

Post by barba-pero »

Pozdravljeni,

a se kej lovi lignje z obale pri nas. Ste kej ujel zadnje dni. Portorož, Izola, Koper..

lep pozdrav
User avatar
nejcpipan
Posts: 57
Joined: 29 Nov 2010, 18:58
Location: koper

Re: lignjelov

Post by nejcpipan »

zanima me če kdo ve kje najbolje prijemajo lignji oziroma kje se nahajajo ob slovenski obali: koper, ankaran, debeli rtič?
Post Reply