Tradicionalni lov

Oprema, vabe, tehnika lova
gape

Tradicionalni lov

Odgovor Napisal/-a gape » 07 Dec 2008, 16:20

L.P.
Temo sem odpru ker je še ni nobeden in se mi zdi da je vredna ,kajti sedaj se začenja lov na lignje.

Sam imam namen probat nalednji vikend v umag oz okolico,če bo volja pa tudi v medolin kjer je čoln in bo malo lažje ,če jih pri obali še ni.

L.P.
Gape

Uporabniški avatar
lucky78
Kraj: Lucija

Re: lignjelov

Odgovor Napisal/-a lucky78 » 07 Dec 2008, 22:46

...malo za šalo malo za res stari ribiči pravijo da lignje lovit z obale mora mraz ščipat po prsth tako da recimo danes je prvi tak večer na obali da je hladno......bomo videli kaj bo v naslednjih dneh..... ;)

So pa jih pri skladišču soli že ene par potegnili pa tudi v Piranu na tistih betonskih pomolčkih.
Slika

Uporabniški avatar
tinker

Odgovor Napisal/-a tinker » 08 Dec 2008, 16:19

Ma tala lignjelov me je matral svoj čas...3x sem se namensko odpeljal iz Ljubljano na Obalo in probal kaj ujet in 3x čista nula, oz. v vodi sem pustil rapalin sqid vobler...in 2x sem se prehladil, ker me je zeblo ko psa. Lovil sem za skladišči soli v Portorožu, na rivi v Kopru in Izolskem pomolu...
Enkrat se je zgodila zanimiva štorija, v Portorožu že ene 2 uri mečem v vodo pušče in nič.., potem pa se pripelje en tipček, postavi 3m od mene in 1x vrže in takoj zahakla "nekaj", palico je imel malo, rolo še manjšo, komaj je navijal in pumpal ven "nekaj"....no ujel je vsaj 1 kg težkega lignja, ki so se mu daljše lovke vlekle po tleh ko ga je nosil... 8-)
Jaz pa sem šel domov.
Prej sem še slikal njegov ulov, da sem doma dokazal, da tudi pri nas plavajo lignji..
Slika

gape

Odgovor Napisal/-a gape » 08 Dec 2008, 17:05

Ja neki je sreča neki pa tut to da si dosti za vodo .Sam sem tudi že parkrat iz ljublane odpeketau na našo obalo ,malo na lignje malo pa na brancina in ni pa ni pa ni od nikoder nobenga. :aaa: Verjetno je dosti povezano z plimovanjem in luno nevem .Lansko leto so za novo leto lovili kolegi v umagu ,sredi belega dneva iz čolna jih je bilo v 1h mislim da 13 kom.Čudna so pota lignjova.

Decembra sva z prijateljem na pomolu v lovrečici lovila mislim da ene 3 -4 ure,vsa premražena sva odpeketala v bližnji bife se malo pogret nato prideva naza in glej ga zlomka ves pomol je biu od tinte .Mečeva dalje in ni lignja niti l od lignja. Očitno je nekdo bil tam v tem času in to je biu pravi čas za lignje ,midva pa na čaju zrumom v bifeju in debaterala o taktiki.

L.P.

gape

gape

Odgovor Napisal/-a gape » 08 Dec 2008, 17:14

Zanima me pa ena stvar . Jaz osebno sem mnenja da če lignji so pol dela na katerokoli peškafondo .Ali mislite da so res važne znamke proizvajalcev, v smislu bolša akcija v vodi ?Nekateri pravijo da čez yo-zurija ga ni ,kaj pravite pa vi in ali je res važna debelina laksa?

L.P. gape

Uporabniški avatar
tinker

Odgovor Napisal/-a tinker » 09 Dec 2008, 11:28

Ni važna znamka, če dela, potem dela na karkoli...nekatere znamke pa imajo kvalitetnejšo robo, ki zdrži dlje, je boljše narejeno, ima boljšo akcijo - to pa so dejstva, ki morda pomagajo takrat ko lignji niso tako za akcijo in so bolj izbirčni. Debelina laksa pri lignjelovu nima vloge, pri lovu z obale je važno, da je čim tanjši zaradi daljših metov, jaz tako za morski spin uporabljam laks debeline 0.22 mm. Lahko pa bi tudi 0.18 mm....

Uporabniški avatar
lucky78

Odgovor Napisal/-a lucky78 » 09 Dec 2008, 22:04

tinker napisal/-a:.., potem pa se pripelje en tipček, postavi 3m od mene in 1x vrže in takoj zahakla "nekaj"
To mi je zelooo znano tudi jaz sem velikokrat ostal z dolgim nosom.

Kar se pa tiče peškafondovse ti splača kupovat tiste najcenejše tako da jih imaš čim več v različnih barvah. Jaz osebno imam par tistih '' tahudih'' yo zurijevih ampak ko ga ne šmirgla ga ne šmirgla spljoh!!
Slika

gape

Odgovor Napisal/-a gape » 09 Dec 2008, 23:12

Tudi sam sem mnenja da ni važna firma in kupujem predvsem cenejše vabe .Bom pa letos za spremembo verjetno več lovil iz čolna tako da bo uspeh morda malo bolši.

Ta vikend mi bo odpadel ker mamo novoletno zabavo in v soboto rojstni dan pa še zdravje mi mal peša (neki virusi želodec boli k hudič :X ),bom pa naslednjega skočil če bo čas pa morda se morje še malo ohladi .Baje da ima voda 13 stopinj ,kar se mi zdi malo še pretoplo za lignje .Morda pa naslednji vikend ,baje je dobro pri 10 stopinjah (tako so mi rekli domačini v umagu),pa še kakega brankota bomo probal na sardelo dobit .

Uporabniški avatar
lucky78

Odgovor Napisal/-a lucky78 » 10 Dec 2008, 21:28

Hmmm ne vem kako bo...... spet jugo polna luna je voda bo spet visoka topla........bo treba še malo potrpet za tapravo temp....no bomo videli kako bo!!

Upajmo da bo kaj!!
Slika

roky

Odgovor Napisal/-a roky » 22 Dec 2008, 16:53

Tinker Lp te pozdravlja tipček z kratko palico in majhno rolco!Trenutno je kar kriza čeprav sem jih prejšni mesec kar nekaj zahaklal.Tisti je bil 1,2kg V svoji karieri pa je do sedaj bil največji kaj sem jih zahakljal 1,8 kg. Brez dolgega meta čisto ob obali 3m od pomola.Ja je bilo kar nekaj nevoščljivosti in denarnih ponudb od japoncem za suši.Je pa pri lovu potrebno dosti SREČE!Njami njami !Lp Rok

Odgovori