Tip run eging

Oprema, vabe, tehnika lova
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Tip run eging

Post by zmešan »

O.K. v čem je fora tega RUN TIP EGING-a
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: lignjelov

Post by kr'en »

Image
User avatar
zmešan
Posts: 1864
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: lignjelov

Post by zmešan »

uf,še dobr,da nimam čolna.Mi je kr odlegl saj se mi nebo treba učit še ene tehnike.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: lignjelov

Post by kr'en »

:rofl:
Obala je zakon. Zaenkrat. :D
Image
User avatar
5er
Posts: 166
Joined: 15 Apr 2008, 21:14

Re: lignjelov

Post by 5er »

Jaz sem že lani poskusil tole tehniko imenuje se Tip'n Run Eging. Gre pa za podobno tehniko kot iz obale samo da imaš prirejene egije(veliko težje) za lov na večji golobini in močnejšem toku. Zato so tudi palice v ta namen dosti bolj trde z izredno občutljivim vrhom, kar daje poseben čar temu ribolovu saj ribič začuti prijem kalamara :D

V sredo kopal v soncu in testiral novo palco, Major Craft Solpara Tip Run model

Poleg Yamashita DD spider
Image

sem v plitvejši vodi uporabil tudi navaden q live aplikacijo dd sinkerja
Image

Image

LP
Fishing charter v Kopru. Rezerviraj svoj datum ribolova na: seafishingslovenia.com
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: lignjelov

Post by kr'en »

:yeah:

Samo poglej kako ti je svinja na prvi sliki osvinjal pasaro. Sicer pa sem prepričan, da je bil potem primerno kaznovan. :mrgreen:
Image
User avatar
5er
Posts: 166
Joined: 15 Apr 2008, 21:14

Re: lignjelov

Post by 5er »

Sipe so bile danes res besne na nas, ampak Jollya nič ne ustavi :lol:

Image
Fishing charter v Kopru. Rezerviraj svoj datum ribolova na: seafishingslovenia.com
Bobr
Posts: 490
Joined: 16 Aug 2011, 11:20

Re: lignjelov

Post by Bobr »

Besne na vse, headshot, vrtiljak iz kante, tuširanje, strel izpod rame samo nekatere tehnike katerih so se posluzevale :bwahaha:
User avatar
febola
Posts: 605
Joined: 20 Jul 2012, 16:01

Re: lignjelov

Post by febola »

5er wrote:Jaz sem že lani poskusil tole tehniko imenuje se Tip'n Run Eging. Gre pa za podobno tehniko kot iz obale samo da imaš prirejene egije(veliko težje) za lov na večji golobini in močnejšem toku. Zato so tudi palice v ta namen dosti bolj trde z izredno občutljivim vrhom, kar daje poseben čar temu ribolovu saj ribič začuti prijem kalamara :D

V sredo kopal v soncu in testiral novo palco, Major Craft Solpara Tip Run model
Lahko kaj več napišeš o dd spider-jih? Katero težo in barvo priporočaš za slo morje?
User avatar
5er
Posts: 166
Joined: 15 Apr 2008, 21:14

Re: lignjelov

Post by 5er »

Živijo, za globine nad 12m ti priporočam 30g ali 20g(naory dd) pod 12m pa ti svetujem uporabo dd sinkerja 3,5g(do cca 8m globine) 5g(8-10m)bolje je če imaš na mašinci tanko pletenico #0,6 ker ustvarja bistveno manjši upor v vodi med tem ko se čoln premika. Glede barv pa je tako, odvisno od svetlobnih pogojev, dobro sta se mi izkazala oranžna z rainbow podlogo in zelena z oranžnim trebuhom.
Fishing charter v Kopru. Rezerviraj svoj datum ribolova na: seafishingslovenia.com
Post Reply