FUKUSHIMA Squid Jigs

Oprema, vabe, tehnika lova
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

FUKUSHIMA Squid Jigs

Post by albacore »

:hrmf: Danes probal FUKUSHIMA Squid Jigs vel. 3,5 kupljeno v Decathlonu za 5 in nekaj Eur.
Leti lepo, lepo zigzaga, materijal dober, zelo hitro tone ( dobra za tok in globino ) zato sem že popoldan naročil nove preko ebay-a razne v velikosti 3,5 in 3.0 po še nižji ceni. Naročil vse z isto obliko svinca.
:grrr: Upam, da ne bo zopet delala vsaka po svoje in bo ponovno vržen denar proč.
Vglavnem, ko prispejo bom napisal, če so OK in vredne nakupa .........
.......... LP
Image
Maxi
Posts: 261
Joined: 08 Apr 2010, 14:22

Re: FUKUSHIMA Squid Jigs

Post by Maxi »

Tudi jaz imam naročene na ebayu....upam da pridejo kmalu :yeah:
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: FUKUSHIMA Squid Jigs

Post by Jolly »

Tudi sam jih ze testiram, 3.0 velikost, ampak druga oblika kot te z dechatlona. Tocneje te: ( http://i.ebayimg.com/t/FUKUSHIMA-SHRIMP ... ~~60_3.JPG ).

Narocil na ebayju slab mesec nazaj.
Te ne tonejo tako hitro, po moji oceni nekje okoli 4 do 4.5s, prav tako akcija dobra, mece se lepo in dokaj kvalitetni materjali, no le koncna obdelava malo "sepa" napram dolocenim japonckom, ampak ni krize.
Sam imam 3 enake, zaenkrat v vodi probana 2 in ni opaziti razlik.
Bom poskusil se ostale modele, saj jih je kar ene par, so pa tako vsi kopije teh ali onih japonckov :mrgreen:
So pa bojda to top egiji tajvanskega trga, kokr mi je uspelo razbrat z avstralskih/novozelandskih forumov ;)

No bomo vidli ne, saj jih bomo kot kaze najmanj 3je potestirali in bo tako slika se bolj jasna :yeah:
User avatar
5er
Posts: 166
Joined: 15 Apr 2008, 21:14

Re: FUKUSHIMA Squid Jigs

Post by 5er »

Menda se da na njih aplicirat tudi yamashitine dd sinkerje :rofl:
Fishing charter v Kopru. Rezerviraj svoj datum ribolova na: seafishingslovenia.com
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: FUKUSHIMA Squid Jigs

Post by albacore »

Jaz sem naročil vse z obliko svinca kakor so Yamashita in še zelo so podobne Sumizoku - egijem.

http://www.ebay.com/itm/FUKUSHIMA-SHRIM ... 1e82d75249

http://www.ebay.com/itm/FUKUSHIMA-SHRIM ... 20dad1c7e4
.......... LP
Image
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: FUKUSHIMA Squid Jigs

Post by albacore »

5er wrote:Menda se da na njih aplicirat tudi yamashitine dd sinkerje :rofl:
Te sinkerje sem probal in mi niso všeč. Raje imam težjo puščo, ker se lepše obnaša......
.......... LP
Image
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: FUKUSHIMA Squid Jigs

Post by Jolly »

Kul, jst imam plan v naslednji rundi narocit taksne modele: http://www.ebay.com/itm/FUKUSHIMA-SHRIM ... 20d7e153c6

V bistvu so te zelo podobni Yamashiti SutteR, bomo videli kako se bodo obnesli :yeah:

Drugace pa 5er uporablja DDje za drifting z colna, ne za lov z obale, tam so par kar uporabni oz. skoraj nepogresljiv dodatek 8-)
User avatar
5er
Posts: 166
Joined: 15 Apr 2008, 21:14

Re: FUKUSHIMA Squid Jigs

Post by 5er »

Hja no jaz jih uporabljam pri driftingu iz čolna, že najmanjši svinec 3,5g mi naredi da egi tone navpično in hitreje doseže željeno globino.
Fishing charter v Kopru. Rezerviraj svoj datum ribolova na: seafishingslovenia.com
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: FUKUSHIMA Squid Jigs

Post by albacore »

5er wrote:Hja no jaz jih uporabljam pri driftingu iz čolna, že najmanjši svinec 3,5g mi naredi da egi tone navpično in hitreje doseže željeno globino.
To navpično z obale ni najbolje, ker ligenj nima časa ujet egi zaradi uteži, ki je prav na nosu. S čolnom te lepo nosi tok ter ti egi stoji lepo pod kotom in ga lepo nosi zraven pa še malo jiggaš. Imaš pa tudi večjo globino. Z obale bi za ta efekt moral motati precej hitro rolo in zadrževati ob metu napeto vrvico ( osebno mi bolj ustreza da jo pri prvem metu pustim ohlapno, da egi prosto pada in tudi občasno odvisno od pogojev) , ker je nižja voda....
.......... LP
Image
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: FUKUSHIMA Squid Jigs

Post by albacore »

Jolly wrote:Kul, jst imam plan v naslednji rundi narocit taksne modele: http://www.ebay.com/itm/FUKUSHIMA-SHRIM ... 20d7e153c6

V bistvu so te zelo podobni Yamashiti SutteR, bomo videli kako se bodo obnesli :yeah:

Drugace pa 5er uporablja DDje za drifting z colna, ne za lov z obale, tam so par kar uporabni oz. skoraj nepogresljiv dodatek 8-)
Na hitro, ko sem pogledal imajo mislim 4 oblike svincev. Jaz sem probal to obliko, ki jo prodaja Decathlon in sem bil zadovoljen tako da sem naročil iste. Bomo videli, ko prispejo vse oblike in tipi.

ps.
:bwahaha: Za to sezono je to zadnji nakup egijev drugače bom moral narediti že malo razprodajo in prva dva egija bosta Daiwa Emeraldas nude, kajti razen da sta lepa nobene koristi od njiju .....
.......... LP
Image
Post Reply