lignjelov

Oprema, vabe, tehnika lova
Uporabniški avatar
doctor78
Kraj: Postojna

Re: lignjelov

Odgovor Napisal/-a doctor78 » 06 Dec 2012, 21:34

Fantje... Resnično vam kapo dol :yeah:

Sej se zavedam, da se ribolova ne da začeti "instant". Vendar je dosti lažje če te nekdo usmeri v pravo smer in ne zapravljaš časa in predvsem denarja brez veze.

Hvala!

Uporabniški avatar
cunde
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a cunde » 08 Dec 2012, 10:18

V sredo sem lovil od 4 ure v Trstu. Ujel enega od 900 g na kitajsko vabo za 1 €. Svak je lovil na japonske in ni ujel nič. Oba sva lovila na oranžne. Skoraj vedno mi prime na oranžno-belo vabo, ne glede na to ali je Yamashita ali pa kitajc. Moje mnenje je še zmeraj, da če so lignji primejo tudi na kitajca, če jih ni pa lahko mečeš vrhunske vabe pa ne bo nič.
Baje da v Tržaškem zalivu lignji ne plavajo v velikih jatah pač pa samo po dva trije skupaj. To pa zato, ker nimajo primernega skrivališča za velike jate. Vsaj tako so mi povedali poznavalci. Ko priplavajo mimo moraš biti tam in to je vsa umetnost. Ko iščejo hrano bo prijel na vsako vabo, ki jo bo opazil, verjetno pa te tadražje lažje opazi zlasti v slabih pogojih kot so kalna voda itd....zaradi boljših lastnosti materialov. Uspeh je večji če vabo večkrat osvetljuješ recimo na vsake 2-3 mete. Če si priden pri osvetljevanju bo tudi na kitajca delalo. Vsaj take so moje minimalne izkušnje. Od recimo 15 kom ujetih so bili štirje na yamashito osatalo na kitajca.
Športno orožje na gumi elastiko http://www.smallestharpoon.com/

Uporabniški avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Kraj: Umag - Portorož

Odgovor Napisal/-a albacore » 10 Dec 2012, 10:43

Končno se je vreme popravilo za lov lignjev v Savudriji. Včeraj zvečer :NO: lignjev in danes zjutraj samo 1 udarec po pušči brez prijema za zateg in ulov zopet :NO:. Čolni so se vrnili z istim rezultatom ........
.......... LP
Slika

Bobr

Odgovor Napisal/-a Bobr » 10 Dec 2012, 11:45

Tudi jaz včeraj popoldne/zvečer :NO:
Ribičev je bilo še nekaj, ampak uspeha ni bilo videti :)

Uporabniški avatar
zmešan
Kraj: litija -zg.jarše

Odgovor Napisal/-a zmešan » 10 Dec 2012, 19:44

lepa raketa in to na Kanji, če se ne motim.
Don't drink water,because fish fuck in it.

Uporabniški avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Kraj: Umag - Portorož

Odgovor Napisal/-a albacore » 10 Dec 2012, 20:07

zmešan napisal/-a:lepa raketa in to na Kanji, če se ne motim.
:yeah:
.......... LP
Slika

Uporabniški avatar
cunde
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a cunde » 16 Dec 2012, 23:48

Danes je bila v Tržaškem zalivu pisana druščina. Smo štirje metali (Štajarc, Ljubljančan in dva Primorca) in ujeli 2 kom. Eden na DTD drugi na kitajca za 1 evro. Zraven so padale tudi Yamashite itd.... Ni pravila.
Večji kalamar cca 0,5 kg je prijel na manjšo vabo 2.5 DTD , manjši 0,4 kg pa na večjo - kitajca 3.0 oranžne barve- beli trebuh klasika jadrana. Tokrat se japonci niso najbolje obnesli. Me zanima kaj bi na to povedali znalci pri yamashiti ? :bwahaha:

Trst je naš :bwahaha:

blisk

Odgovor Napisal/-a blisk » 17 Dec 2012, 12:42

Cunde vi ste lovili, jaz sem kvačkal :) dvojne nogavičke in šal :argh:

Uporabniški avatar
cunde
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a cunde » 17 Dec 2012, 13:14

blisk napisal/-a:Cunde vi ste lovili, jaz sem kvačkal :) dvojne nogavičke in šal :argh:
Tudi meni se dostikrat kaj zakvačka, samo je dosti manj zapletov z laksom odkar ga dajem pod toplo vodo preden grem lovit. Vi itak lovite na špago ni teh zapletov s spominom. Vabe zgubljam samo zaradi premejhne rolce, včasih se mi v temi zatekne laks, vržem in gre vaba po gobe kot je šla včeraj. Naslednjič gremo lovit na moj pukt kjer ponavadi ulovimo večje primerke, seveda pa so te manjši bolj okusni. Danes grem spet malo dol pa zvečer napišem če bo kaj al bo tudi pri meni kvačkanje glede na to, da ga včeraj ni bilo. Bom danes vrgu še za ribo za hec. Upam da se čimpreje spet srečamo. :yeah:

PS. Moraš si kupit tadrago rolco za 10 € tako kot imam jaz pa bo manj kvačkanja :bwahaha: pa squidhunter je zakon.

Uporabniški avatar
cunde
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a cunde » 18 Dec 2012, 09:48

Včeraj sva 4 ure lovila s svakom. Nič ujela, zeblo proti koncu, začelo je tudi pihati.

Zaklenjeno