lignjelov

Oprema, vabe, tehnika lova
Locked
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: lignjelov

Post by tinker »

jolly, škoda, da te ni bilo na Egingu v Omišlju. Stefano Corso je imel tega "na tone" s seboj in vse razložil - tematika: egi, naory in tataki, ter potrebna oprema za to.
jutri bom malo več napisal v ustreznem topicu.
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: lignjelov

Post by Jolly »

Hehe tinker, saj bi rekel da mi je zal a sm sam uzival v egingu vceraj, vecino "teorije", ki jo sprida izrabljam v praksi, imam pa ze tako nastudirano, razn tatakija a slednji me ne interesira toliko ker se raje "mucim" z obalnim lovom lignjev. :)
Kar se pa opreme tice pa mislim da moji 39 razlicnih egijev (tudi kaj bolj buticnega vmes dobavljivega le na japonskem) tudi ni zanemarljiva kolekcija :mrgreen:
Edino palice bi me pa resno zanimale, saj se ravno zanimam malo za tailwalk-ove (tudi Prox je v igri), bomo videli kaksne bodo kaj "ponudbe"... :)
Bobr
Posts: 490
Joined: 16 Aug 2011, 11:20

Re: lignjelov

Post by Bobr »

Včeraj po krajšem premoru in trikratno nulo malce eginga v Kopru in obesila se je ena polkilska sipa :)
Pogoji kar dobri, naraščanje vode, malenkost vetra in Yamashita 3.0 oranžna
0.5 kg
Image
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: lignjelov

Post by robar4 »

Živjo mene pa zanima predvsem kako se pripravi sipo oz natančneje kako se odstrani sipino kost. Je to pred ali po kuhi.

LP
Daniel R
Posts: 586
Joined: 28 Mar 2010, 00:24
Location: Dol pri Ljubljani

Re: lignjelov

Post by Daniel R »

Pred kuho, kako pa misliš. A misliš, da gre v rižoto s kostjo? ;)
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: lignjelov

Post by robar4 »

haha ne ampak tako mi zgleda zakomplicirano odstranit ker potem razmesariš celo sipo :D
turx
Posts: 53
Joined: 13 Jun 2012, 17:30

Re: lignjelov

Post by turx »

Kaj lovi kdo sipe/kalamare tudi v Kopru/Ankaranu? Ker kot vidim, lovite vsi v Portorožu.
Ace!
Posts: 67
Joined: 20 Sep 2012, 12:43
Location: Šempas
Contact:

Re: lignjelov

Post by Ace! »

blisk wrote:Miha če misliš lovit kalamare in sipe si vzami namensko palico, dobiš že od 20e naprej

Sem šel včeraj probat na lignje. Burja, nizka voda, kontra tok. Po kaki uri sem obupal, mi je nosilo puščo pod noge se je sploh ni dalo vodit. Za jige in voblerje pa ribe niso imele interesa. Hebat ga sem dobil pa veliko dozo svežega zraka :bwahaha:
Trenutno je visoka voda okoli 13:00 ure in potem se niža do nemogočega v večer in je nazaj visoka okoli 24:00.
Prejšnji teden je bil dober čas za lov samo zjutraj. Popoldne si metal v prazno banjo.
Dober čas za ribolov in lignjelov bo od 22.11 ko je visoka voda ob 18:00 pa tja do 29.11 ko bo višek visoke vode ob 22:50.
Mislim da bodo to zadnji dnevi za poskusit ulovit kakšno ribo in seveda med čakanjem lov lignjev :)
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: lignjelov

Post by blisk »

Ace vem samo kaj ko gre človek lovit ko je čas in ne ko so pogoji :bwahaha:
Drugače pa ni bila prazna banja ker sem imel dva nežna prijema samo sem bil prepozen. Lovil sem pa med 20. in 22. Prvo v Grignanu samo je tako pihalo da me je skoraj snelo z valobrana, potem sem se selil v Sesljan kjer skoraj ni bilo vetra je bil pa precej močan tok v obalo. Je pa kolega nalovil ene 2 kila kozic (kozice od koče)
Bobr
Posts: 490
Joined: 16 Aug 2011, 11:20

Re: lignjelov

Post by Bobr »

O opremi je bilo že kar nekaj naisanega na tem forumu, malce preberi temo, in boš dobil usmeritev...
Drugače pa je Albacore na RZs forumu v temi lignjelov 2011, do potankosti razdelal kako in kaj.
Zdaj je treba samo še najti ta post....
Locked