lignjelov

Oprema, vabe, tehnika lova
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: lignjelov

Post by blisk »

Đoni drsni plovc od 20g gor bo ok, če so velike sardele 30 g. Globino moraš pa malo sprobat. Kot ti je že fibra napisal zna bit v Sesljanu marsikdaj premočen tok za tako lovit
User avatar
cunde
Posts: 90
Joined: 15 Nov 2012, 19:20
Contact:

Re: lignjelov

Post by cunde »

Včeraj sem bil malo z jadrnico od Portoroža do izole in nazaj. Neverjetno veliko število naroda ki lovi lignje...ta šport se je res v razcvetu. Vsaj 20 plovil s palicami in na pomolih ribiči večinoma mečejo za lignja oz. sipo. Sem pa vprašal najmanj 10 ribičev kako je kaj z ulovom in nihče ni imel lignja, vsi samo sipe. Se mi zdi da je za lignja še malo pretoplo, sa je bilo za kopat. Se mi pa zdi da je v Sisljanu in okolici hladnješa voda zaradi Soče in gredo ligni raje tja ker je bolj hladno glede na to da tam že prijemajo. ucrazy?
Športno orožje na gumi elastiko http://www.smallestharpoon.com/
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: lignjelov

Post by blisk »

Mah lignji se lovijo povsod kar imam informacije, samo večina folka gre lovit v nedeljo ob poldne in potem domov z dolgim nosom :bwahaha:
A boš za vikend na krasu? Vržemo gumenjaka v vodo in ti grem pokazat da so že tukaj :yeah:
_SilverArrow_
Posts: 258
Joined: 06 Aug 2014, 21:56

Re: lignjelov

Post by _SilverArrow_ »

Pridem jst mimo sam reči da vidim kako se joh lovi. Ko pridem iz grčije uštimam potem mojega še.
majcen
Posts: 4
Joined: 22 Jan 2016, 14:50

Re: lignjelov

Post by majcen »

Se že lovijo lignji z obale v Sesljanu?

Lp
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: lignjelov

Post by Đony »

Sevada da se. Poglej malo rubriko Sistjan... =)
Tarzan
Posts: 42
Joined: 03 Dec 2015, 19:24

Re: lignjelov

Post by Tarzan »

Je šel kdo po ohladitvi nad lignje? Jaz sem imel plan včeraj, pa je propadlo, me zanima, kako je stanje. :fish:
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: lignjelov

Post by CBB »

Tarzan wrote:Je šel kdo po ohladitvi nad lignje? Jaz sem imel plan včeraj, pa je propadlo, me zanima, kako je stanje. :fish:
Jaz sem slišal, da je porazno.
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: lignjelov

Post by Đony »

lani sem do novga leta ulovil 0 :ojej: , letos 3, pa polnooo sip,tako, da prav grozno porazno ne more bit...je pa te dni zjutrej MRAZZZ =)
matko85
Posts: 142
Joined: 22 Dec 2015, 09:59

Re: lignjelov

Post by matko85 »

Pred ohladitvijo sem dvakrat lovil v Portorožu, 0 lignjev, sem pa tja kaksna sipica. Enkrat v Savudriji, 2 lignja in dve sipi. V torek spet v Portorož :P lp
Lep pozdrav Mato
Locked