Eging primorska - tekma

Oprema, vabe, tehnika lova
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Eging primorska - tekma

Post by CBB »

Pred kratkim so fantje s Primorske na FB naredili eno grupo imenovano Eging Primorska - https://www.facebook.com/groups/168088243801859/. Družba konstantno popa slike v Sloveniji ulovljenih tintarjev in tega sploh ni tako malo:) Pa sta se dva mojstra - Miha Mislej in Zoran Jovanović poigrala z idejo, da bi tudi v Sloveniji organizirali eging tekmo. In sta jo. Pa ne eno, ampak že tretjo. Prva je bila precej neformalna, drugaje bila takrat, ko smo mi imeli Challenge zaključek, tretja tekma pa se je zgodila v soboto, 24.3. v avtokampu Lucija. Miha in Zoran sta poiskala sponzorje, take in drugačne, in poskrbela, da je bilo sobotno popoldne idealno:) Tekma je bila enkrat prestavljena zaradi slabega vremena, pa je bilo treba popoldne malo popestrit. In sta se mojstra odločila, da bo med tekmo za prazne želodčke poskrbel Darko Klemen, slovenski Mastechef, ki se bo lotil brodeta in polente. Seveda smo možakarja malo provocirali, češ, od kdaj štajerc zna skuhat brodet, pa je zadevo vzel skrajno resno:) Brodet je bil pravi, za prste polizat! Zraven pa je se je točil še dober vinček, ker je maestral pošteno vlekel pa je Darko skuhal tudi kuhano vino, ki je bilo svetlobna leta pred tistim, ki ga strežejo na božičnih štantih... Za tiste, ki vina ne pijejo, pa so se lahko lotili craft piva Pivovarstva K&K Adria Craft. Skratka, dogodek izpeljan odlično, udeležilo se nas je tudi kar nekaj forumašev.
Slike še prihajajo, zato bom post editiral in jih dodajal. Vse skupaj je bilo dokumentirano tudi z zraka, vseskozi nas je namreč nadzoroval dron. Sej veste, da ne bi kdo goljufal...
Skratka, ko potegnemo črto, mislim, da so šli ven štirje lignji, kar je glede na vreme (maestral je vlekel k hudič, slišal pa sem tudi, da je bila na enem koncu trava :ojej: ) kar OK, nekaj sip, eno lepo sem dvignil tudi sam, ujeta pa sta bila tudi dva kacamarina:))) Dogodek pa je terjal tudi par ranjenih med tekmovalci :bwahaha:, ki so preveč degusatirali... Pa ne brodeta, in polente:)

Image

evo, dokumentacija. Najprej maskota dogodka, najglasnejši in najboljši - Sveča:) Kljub temu, da je bil ranjen še od Planice je zmagal:)
Image

organizatorja preverjata teren dan prej:
Imageorganizatorja by saso cepon, on Flickr

ena skupinska pred štartom.
ImageEging Lucija by saso cepon, on Flickr

pa še par z lufta:
Imageluft-1 by saso cepon, on Flickr

Imageluft-4 by saso cepon, on Flickr

Priprave tudi v kuhinji:)
ImageEging Lucija by saso cepon, on Flickr

Mesto zločina:
ImageEging Lucija by saso cepon, on Flickr

ImageEging Lucija by saso cepon, on Flickr

ImageEging Lucija by saso cepon, on Flickr

Imageluft-2 by saso cepon, on Flickr

Imageluft-5 by saso cepon, on Flickr

Imageluft-3 by saso cepon, on Flickr

Imageluft-4 by saso cepon, on Flickr

Ravno je stresel pecorino v polento... Tale polenta ni bila una instant, 3 minute pa fertik... Dec jo je kako uro gonu, da je bila prava...
ImageEging Lucija by saso cepon, on Flickr

Mojster na delu....
ImageEging Lucija by saso cepon, on Flickr

ImageEging Lucija by saso cepon, on Flickr

tkole nekako pa je zgledal končni izdelek... Okrog tega brodeta je blo kar nekaj govora na FB:) Kot sem že omenil, smo mojstra malo prcali, pa se ni dal. Posnel je par videov, kako je pripravil to reč:) Za osnovo je vzel ene par kil rakovic, še živih, za orado ravno pravih:) Potem pa par kil sipic, par kil kalamarov, kapelunge, vongole, škampi, kozice, ribe... Skratka, ni da ni:)
ImageEging Lucija by saso cepon, on Flickr

Imagebrodet2 by saso cepon, on Flickr

Sem ga moral tudi jaz probat...
Imagebrodet3 by saso cepon, on Flickr

Zoki in sponzorji
ImageEging Lucija by saso cepon, on Flickr

Navijačke...
ImageEging Lucija by saso cepon, on Flickr

Tudi punce lovijo...
Imagepunce2 by saso cepon, on Flickr

tega smo dali za rešetke...
Imagerešetka by saso cepon, on Flickr

tega pa bi morali dat. Požrl je ves pir.
Imagepijandura by saso cepon, on Flickr

Krivci za vse skupaj... Zoki, Darko, Miha
ImageEging Lucija by saso cepon, on Flickr

Eden izmed mlajših tekmovalcev...
ImageEging Lucija by saso cepon, on Flickr

pa še en..
ImageEging Lucija by saso cepon, on Flickr

Podelitev prve nagrade-...
ImageEging Lucija by saso cepon, on Flickr

kronca ostane kronca :bwahaha:
Imagepijanček by saso cepon, on Flickr

Glavni sponzor...
ImageEging Lucija by saso cepon, on Flickr

Degustiralo se je tole....
ImageEging Lucija by saso cepon, on Flickr

Podelitev druge nagrade...
ImageEging Lucija by saso cepon, on Flickr

žrtve....
ImageEging Lucija by saso cepon, on Flickr

ImageEging Lucija by saso cepon, on Flickr

ImageEging Lucija by saso cepon, on Flickr

ImageEging Lucija by saso cepon, on Flickr

Imagemoja sipa-2 by saso cepon, on Flickr

Imagemoja sipa-3 by saso cepon, on Flickr
Last edited by CBB on 27 Mar 2018, 08:48, edited 5 times in total.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Eging primorska - tekma

Post by tinker »

Fantastično !!!
Sem kar brez besed.

Če je dobra volja, zanos in neka vizija.., se da vse zrihtat.
:yeah:
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Eging primorska - tekma

Post by Psycho »

Super ste tolr zrihtali, pa čestitke zmagovalcu! :yeah: Če bi vedel, da je tekma, bi tudi jaz prišel.
Usus magister est optimus.
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Eging primorska - tekma

Post by CBB »

V grupo na FB ste vsi dobrodošli in na naslednji tekmi tudi. Fantje bodo naredili še eno v lignjelovu, potem pa štartajo še na tekme u surfcastingu.
User avatar
Đony
Posts: 1018
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Eging primorska - tekma

Post by Đony »

Go west SVEČA is the BEST !
samo nekaj me zanima, kaj dela Sveča z toliko palicami, kamor gre jo eno zmaga. BRAVO!
Ali je bilo krivo ,da se je toliko potrudil , PIVO, ki je bilo tudi del nagrade :bwahaha:
sveca36
Posts: 65
Joined: 10 Jan 2014, 11:35

Re: Eging primorska - tekma

Post by sveca36 »

Đony wrote: 26 Mar 2018, 15:05 Go west SVEČA is the BEST !
samo nekaj me zanima, kaj dela Sveča z toliko palicami, kamor gre jo eno zmaga. BRAVO!
Ali je bilo krivo ,da se je toliko potrudil , PIVO, ki je bilo tudi del nagrade :bwahaha:
Res je samo zaradi pira sem se prijavil, sj veš v soboto sem manjkal v Planici.

Bilo je pa super odlična družba, brodet odličen (čeprav ga ne jem, ampak sem ga kar dve merice zmazal), organizatorjema pa tudi Top.Itak gremo na naslednjo tekmo menda naj bi bila 7.4.

p.s bravo Cbb za odličen članek, pa hvala za čestitke :bwahaha:
User avatar
FIBRA
Posts: 262
Joined: 03 Jan 2013, 17:33

Re: Eging primorska - tekma

Post by FIBRA »

Bravo za CBB za reportažo in bravo sveča za zmago. Upam,da so ti ble naše pive všec in upam,da jih bo naslednjič kaj več pa tudi več različnih.
Baje bo organizirana tudi tekma u SC in spin.
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Eging primorska - tekma

Post by albacore »

:yeah: Čestitke organizatorju, zmagovalcu in :rofl: '' malemu od kužine '' .......... https://www.youtube.com/watch?v=E_fUeDe6Q-w
.......... LP
Image
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Eging primorska - tekma

Post by CBB »

albacore wrote: 27 Mar 2018, 16:06 :yeah: Čestitke organizatorju, zmagovalcu in :rofl: '' malemu od kužine '' .......... https://www.youtube.com/watch?v=E_fUeDe6Q-w
Kje pa si ti hodil?
Slavko
Posts: 62
Joined: 09 Nov 2017, 11:18
Location: Sečovlje

Re: Eging primorska - tekma

Post by Slavko »

Svaka ćast momci, sam lih tam šeto psa ujutro, da sam znao počeko bi vas in ponjeo palcu i ribice. Dobro, na naslednju tekmu bom tudi jaz prišo pogledat. Kaj se kaj plača ulaz?
Post Reply