Zbirka uporabnih info.

Oprema, vabe, tehnika lova
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: lignjelov

Post by kr'en »

1 je lahko 5 pa težko al kako? :rofl:
Image
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1293
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: lignjelov

Post by albacore »

kr'en wrote:1 je lahko 5 pa težko al kako? :rofl:
:yeah: v črnem scenariju lahko pomeni tudi izgubo 2 pušč ..........
.......... LP
Image
ttomyi
Posts: 8
Joined: 08 Aug 2012, 06:17

Re: lignjelov

Post by ttomyi »

15. Februarja se odpravljam za vikend na morje, natancneje v opatijo in bi se rad poiskusil v lovljenju lignjev. Zanima me ali je februar vredu ali je ze prepozno za lignjelov. Prosim pa tudi ce je ze kdo bil v opatiji na lignjelovu, da mi pove za kaksen primeren plac oziroma ce ima iskusnje ce sploh tam prijemajo.

Pa se to, ce je ze kdo poskusil loviti lignje po metodi, ki je napisana na spletni strani som, pri kateri uporabljas kar pravo sardelo.

LP tomaz :P
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: lignjelov

Post by kr'en »

Če bi malo pogledal po forumu in tej temi, bi si sam odgovoril na večino vprašanj. ;)

Ja lignji so tudi v februarju. In za lignje ni prepozno vse do pomladi. Je pa res da je mogoče v Januarju in Februarju malo zatišja in prijemljejo manj. Letos pa je na sploh bolj slabo z njimi, vsaj kar se obale tiče. Kar pa ne pomeni, da ni treba poizkusit.

Lignji so načeloma povsod, ker se pomikajo za jatami drobiža, ki jih lovijo. Torej naštimaj se nekam in probaj.

Čeprav vem, je tehnika s pravo sardelo taka da se lovi s pomočjo plovca. To ti bo moral kdo drug razložiti, ker jaz (ali kar večina nas) lovim drugače.
Image
User avatar
cunde
Posts: 90
Joined: 15 Nov 2012, 19:20
Contact:

Re: lignjelov

Post by cunde »

ttomyi wrote:15. Februarja se odpravljam za vikend na morje, natancneje v opatijo in bi se rad poiskusil v lovljenju lignjev. Zanima me ali je februar vredu ali je ze prepozno za lignjelov. Prosim pa tudi ce je ze kdo bil v opatiji na lignjelovu, da mi pove za kaksen primeren plac oziroma ce ima iskusnje ce sploh tam prijemajo.

Pa se to, ce je ze kdo poskusil loviti lignje po metodi, ki je napisana na spletni strani som, pri kateri uporabljas kar pravo sardelo.

LP tomaz :P

Sem spoznal lani ene fante, ki kar resno hodijo v opatijo loviti lignje. Imaš dva valobrana eden manjši v opatiji drugi malo večji v Ičičih.
Športno orožje na gumi elastiko http://www.smallestharpoon.com/
ttomyi
Posts: 8
Joined: 08 Aug 2012, 06:17

Re: lignjelov

Post by ttomyi »

kr'en wrote:Če bi malo pogledal po forumu in tej temi, bi si sam odgovoril na večino vprašanj. ;)

Sem prebral velik del foruma in celotno to temo ;) ampak nisem zasledil druga kot to da je največ lignjev polovljenih v času decembra in da se marca začnejo drstiti. Zato nisem bil ziher, ali je 15. februar vredu ali ne ker je blizu marca.
Drugače pa hvala obema za odgovor :yeah:
User avatar
cunde
Posts: 90
Joined: 15 Nov 2012, 19:20
Contact:

Re: lignjelov

Post by cunde »

To, kdaj je bilo največ ulovljenega ne more obstajati v ribištvu. Tukaj je sreča (naravni pogoji) vedno prisotna v veliki meri. To sezono je bil npr. večji ulov v novebru kot v decebru vsaj v naši mikro skupnosti. Vedno sva s svakom novebra kaj prinesla domov, v decebru pa kdaj tudi samo "mokre gače za večeru nezna štače" :bwahaha:

Ko je bila najbol polna luna npr. ni bilo nič. To me je najbolj jezilo. Moram pa napisat, da sem zadnje 3 komade ujel na kitajske vabe. Imam kitajca ki res močno sveti in v praksi je najbolj uspešen. Nisem še videl nobene japonske vabe ki bi tako intenzivno svetila kot nekateri kitajci.
Mogoče japonci ne smejo toliko dozirat fosforja ? Lovimo pretežno v nočnih urah in odkrito povem, da je uspeh na svetlih "radioaktivnih" kitajcih večji in jaz počasi vrjamem v te vabe. Tudi lepo počasi tonejo in lepo letijo, zato so za klasični vlek zakon. Je pa res da niso vsi kitajci isti. Srečaš tudi tak šrot ki se nič ne sveti, hitro tone, in ne leti nikamor. V resnici so, vse vabe narejene v Ljudski republiki Kitajski, mislil sem na "no name" do 2€ kom ali pa še manj.

Lani smo lovili še konec maja meseca zato je sezona še dolga.
Športno orožje na gumi elastiko http://www.smallestharpoon.com/
User avatar
zmešan
Posts: 1866
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: lignjelov

Post by zmešan »

Kar se pušč tiče,kot sem enkrat že napisal kakor se jim dvigne-enkrat na 2€ spet drugič na 14€ potem na klasično tehniko ali na japonsko. Pol pa bot pamtn.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
cunde
Posts: 90
Joined: 15 Nov 2012, 19:20
Contact:

Re: lignjelov

Post by cunde »

zmešan wrote:Kar se pušč tiče,kot sem enkrat že napisal kakor se jim dvigne-enkrat na 2€ spet drugič na 14€ potem na klasično tehniko ali na japonsko. Pol pa bot pamtn.

Jah tudi človek ne je vsak dan pasulja, gre kdaj na burek :bwahaha:

kr'en, da me ne boš narobe zastopil, vozim japonski avto, motorno kolo, izvenkrmni motor, motokultivator, orodje, nože itd. če se le da je made in japan in nikoli ne razočara. V tem primeru ki je res zanmivo da kitajci vseeno presenečajo s svetilnostjo.

Res nisem še videl japonske vabe ki bi tako močno svetila kar pa se mi zdi ponoči pomebno. Vsaj praksa tako kaže. Me zanima če kdo ve za kako japonsko vabo ki zelo močno sveti ?
Športno orožje na gumi elastiko http://www.smallestharpoon.com/
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: lignjelov

Post by kr'en »

Nisem nič rekel, vsak ima svoje izkušnje in izmenjava menj samo pripomore k še več izkušnjam.

Sedaj druge vabe od japancev ne morem govorit, ampak vem da se Yamashitin Naory Range hunter (ne spomnim se dekorja sedajle) precej sveti. Če povzamem kar Jolijeve besede, mu lahko rečem "utrinek".
Image
Locked