Zbirka uporabnih info.

Oprema, vabe, tehnika lova
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: lignjelov

Post by kr'en »

Ko je burja in kak dan dva po njej nima smsila lovit, vsaj kalamare. ;) Tako da čakamo, da burja poneha potem se bo pa šlo dol. :yeah:
Image
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: lignjelov

Post by brezo »

Sem odpovedal ekskurzijo, ker sem bil prej pri Viliju in mi je povedal da so v Sestjanu ulovili enga samega lignja zjutraj in 15 ribičev na obali... zna bit da to plimovanje ni kul, bom počakal ko postane večja razlika med plimo in oseko...

Kaj se vam zdi, ali se lovi bolje ob času med večjo višinsko razliko ob plimi in oseki ali med manjšo?
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: lignjelov

Post by CBB »

brezo wrote:Sem odpovedal ekskurzijo, ker sem bil prej pri Viliju in mi je povedal da so v Sestjanu ulovili enga samega lignja zjutraj in 15 ribičev na obali... zna bit da to plimovanje ni kul, bom počakal ko postane večja razlika med plimo in oseko...

Kaj se vam zdi, ali se lovi bolje ob času med večjo višinsko razliko ob plimi in oseki ali med manjšo?
Ribolov je vedno najboljši, ko je bibavica na višku.
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: lignjelov

Post by brezo »

Bibavica? To je višina med plimo in oseko?
User avatar
5er
Posts: 166
Joined: 15 Apr 2008, 21:14

Re: lignjelov

Post by 5er »

Tako je ko je majhna razlika med najvišjo plimo in najnižno točko oseke se reče - fele in takrat načeloma ni dober ribolov. Največje razlike pa so ob polni in prazni luni. Ampak to ni edini faktor, faktor je še veter in razlika v temperaturi vode na površini in na dnu, ker povzroči tok.
Fishing charter v Kopru. Rezerviraj svoj datum ribolova na: seafishingslovenia.com
brezo
Posts: 455
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: lignjelov

Post by brezo »

Dejansko se ulovi kaj na egije 3,5 in 4.0? A niso to veliki egiji za velike kalamare? Ce kalamar napade pri glavi je se manj moznosti da se zahaklja pri repu pusce razen ce ni nek velikan.
User avatar
FIBRA
Posts: 262
Joined: 03 Jan 2013, 17:33

Re: lignjelov

Post by FIBRA »

Jaz lovim samo na 3.5 egije manjših sploh ne uporabljam za kalamare.
Probaj in boš vidu. Se zgodi, da se ulovi kalamar, ki je manjši od egija.
Vedno pa je zahakljan zadaj na kroni. Se pa ulovijo primerki veliko večji od kile.
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: lignjelov

Post by blisk »

FIBRA wrote:Jaz lovim samo na 3.5 egije manjših sploh ne uporabljam za kalamare.
Probaj in boš vidu. Se zgodi, da se ulovi kalamar, ki je manjši od egija.
Vedno pa je zahakljan zadaj na kroni. Se pa ulovijo primerki veliko večji od kile.
Fibra lovim tudi sam na velike egije 3.0-4.0, samo to ne pomeni da na manjše ne boš ulovil. Kolega lovi strikno na 2.5 in gre redko prazen domov.
Ne moreš posploševat, ker tudi velikost ne pomeni vedno večje hitrosti tonjenja. In res je da se ulovijo kalamari manjši od pušče, tako da velikost ni problematična.
User avatar
Sanpei
Posts: 91
Joined: 06 Aug 2015, 09:48

Re: lignjelov

Post by Sanpei »

Poročilo:
lokacija: Koper - pomol pri Kroštoli
25.11.2015
ura: 4.15 - 6.15
Polna luna
Naraščajoča plima
Brez vetra
Temperatura: okoli -1
Pušče: DTD Bijela oita 2.8, DTD pink 3.0
Psihofizično stanje lignjelovca: hipotermija - pada mrak na oči
rezultat: nula od nule - in zdaj bodi pameten... ucrazy?
Festina lente
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: lignjelov

Post by blisk »

Napaka ker nimaš šnopca s sabo in druga ker ne vztrajaš do 7ih :bwahaha:
Locked